708 Shares 2414 views

Katedra Wwiedeński (Cheboksary). Historia, zdjęcia, większy przybytek

Katedra Wwiedeński (Cheboksary) jest zabytkiem architektury i jest głównym symbolem duchowieństwa całej Republice Chuvash. Budowę świątyni ukończono w 1657 roku. Katedra jest jedynym zabytkiem z XVII wieku, przetrwał do dnia dzisiejszego. Wewnętrzna wykończenie Świątynia zachwyca przepychem. Ikonostas i freski zostały zachowane od wieków XVII-XVIII. Szczególnie cenne jest wolnostojąca dzwonnica. I choć nie raz został naprawiony, choć główne zarysy są zachowane w pierwotnej formie do dnia dzisiejszego.


historia

Maj 26, 1555 rosyjski car Iwan IV Groźny przyjął dekret, po otrzymaniu błogosławieństwa metropolity Makarego Moskwy, że arcybiskup Kazaniu i Sviyazhsk Guri zaczął trzymać usługi w Czeboksary i tam zbudował świątynię. Następnego dnia, Guri i jego bliskimi towarzyszami udał się po prostu otworzyć diecezję Kazan. We wszystkich wsiach, które były Ministrowie spotkali swoje wystawne uroczystości i procesji.

Pod koniec lipca 1555 arcybiskup i jego towarzysze przybyli na miejsce, gdzie miał być miastem Czeboksary. Pierwsze zamówienie, co dało Guri, była budowa kościoła katedralnego na szczycie góry. On sam ustanowił tu kościół pola len i pokropił wodą święconą w sąsiedztwie przyszłego miasta, więc oznaczając swoje horyzonty. Katedra Wwiedeński (Cheboksary) stały się podstawą do stworzenia miasta.

W kościele pola Guria był tylko ikona Matki Bożej. Arcybiskup obchodził swoje pierwsze Boską Liturgię. Po tym wszyscy ludzie mogli otrzymać błogosławieństwo Boga. Ikona Matki Boskiej Włodzimierza z dzieckiem i do dziś znajduje się na terytorium katedry i jest najważniejszym i czczone sanktuarium świątyni.

Rozpoczęcie budowy

Później kościół został zastąpiony przez lnianą drewnianej katedry. Na krajowym wnętrza kościoła jest prawie nic nie wiadomo. W środku była mała ikonostas. Głównym przedmiotem kultu był ikoną Matki Bożej Vladimir. Również było kilka ikon listów Stroganowa. naczynia kościelne składał się z dwóch kielichów, z których jedna została przedstawiona przez abp Gury, a drugi został przywieziony z Persji. Wewnątrz świątyni ozdobione drewnianymi obręczami. Jedna ze ścian ozdobione są wizerunkami aniołów z trumny, wypełnionych relikwiami świętych rzeźbione w ścianie. Praktycznie nic nie było w stanie uratować powyżej.

Wystrój

W 1651 roku w tym samym miejscu kamienna katedra wzniesiona. Hallowed rzekomo Kazan Metropolitan Cornelius I. Początkowo zbudowany tylko zimnej kościół z ołtarzem Wprowadzenia Matki Boskiej w Świątyni. Później w 1657 roku zostały zakończone ciepłe aneks poświęcony św Sergiusza z Radoneża i św Alexis. W pobliżu wieży dzwon został wzniesiony w formie namiotu. Wwiedeński Katedra w czasie zbudowano z cegły i gruz. Zbudowane swoją lokalną Mason który kierował mistrz Niżny Nowogród. Ściany i sklepienia postanowiliśmy namalować obrazy świętych osób. Również przedstawione wydarzenia z Nowego Testamentu. W tym czasie był to jedyny budynek kamień w mieście. Wiele trudności doświadczony Katedra Wwiedienskiego (Czeboksary). Historia jego niezwykłe.

Później kult w świątyni musiała zostać zawieszona, a katedra – blisko. Ale już w 1943 roku, usługa wznowiony. W 1945 roku opat świątyni został podarowany dużą sumę na fundusz obrony. Za te pieniądze wybudowano zbiornik Dymitr Doński kolumny.

Przed 1985 roku, w Alexis i Hieromartyr Charalambosa było muzeum.

dzisiaj świątynia

Katedra Wwiedeński (Cheboksary) podczas swojego istnienia wielokrotnie remontowane. Niemniej jednak, jego oryginalny wygląd zachował się do dnia dzisiejszego. Oczywiście, tym mniejsza strata wszyscy. Na przykład, pierwsza kondygnacja fasady był ostatecznie ściankami rozszerzenia ganku.

Wnętrze świątyni zdobią freski należących do epoki klasycznej. Ikonostas jest również w tym stylu. dzwonnica w formie namiotu odnosi się do architektury budynków 18 wieku. Ona również często poddawane restrukturyzacji, ale zachowała swój pierwotny kontury.

Katedra Wwiedeński (Cheboksary) stał się miejscem pochówku dla dwóch biskupów Czeboksary – Hilary i Benjamin.

świątyni sanktuarium

Szczególnie czczona ikona Wwiedeński katedra była i pozostaje ikoną Matki Bożej Vladimir. Dziś jest otoczony odzieży srebra i złota. Sanktuarium znajduje się na lewo od bramy królewskiej.

Również w katedrze istnieją inne, nie mniej ważne sanktuaria. Ikona Katedra Chrystusa Zbawiciela podarowany Metropolitan Kazania i Sviyazhsk Tichon. Ikona jest oprawione srebrem i perłami. W 1687 roku gruziński król Archil dał Metropolitan Tichon obraz smoleńskiej Matki Bożej, który z kolei przedstawił katedrę Wwiedienskiego. Cząstki relikwii świętego arcybiskupa Gury i jego oryginalnych towarzyszami były inwestowane w srebrnych woreczków i umieszcza się ikoną.

Niewiarygodnie piękne Katedra Wwiedeński (Cheboksary). Zdjęcia nie mogą w pełni przekazać swoją wielkość.