94 Shares 6089 views

15 krajów z najtańszej siły roboczej

Niektóre kraje oferują bardzo nisko płatnej pracy. Jednak niewielka pensja – duży plus dla firmy. Który kraj najlepiej nadaje się do prowadzenia firmy nie?


Madagaskar – $ 490

Niektórzy ludzie oglądać kreskówki „Madagaskar” i jego sequeli i spin-off, i myślę, że jest to fikcyjne miejsce. Jednakże, Madagaskar – jest obecnie krajem wyspa w Afryce, i jest jednym z najbardziej niezwykłych miejsc na ziemi. Uważa się, że Madagaskar podzielić z Afryki i Indii, i był w oderwaniu od ponad 70 milionów lat, co stanowi wyjaśnienie dlaczego 90 procent flory i fauny, które można znaleźć na tych wyspach, nie można znaleźć nigdzie indziej. Madagaskar jest atrakcyjnym miejscem turystycznym i wielki kraj. A jeśli chcesz, aby otworzyć własną firmę, a następnie należy udać się tutaj, ponieważ płaca minimalna wynosi 0,23 $ tu za godzinę, czyli 490 dolarów rocznie.

Ghana – 488 dolarów

Ghana – kraj, dla którego jest typowy średni dochód i że zamierza dołączyć do grona państw rozwiniętych w nadchodzących latach. 50 procent PKB stanowiły dla sektora usług, a produkcja akcji – 24 procent. Innym pięć procent spadek w górnictwie, a reszta PKB pochodzi z podatków. Większość tania siła robocza, którą można znaleźć w Ghanie, będzie kosztować gdzieś w 0,23 $ za godzinę, czyli około 488 dolarów rocznie.

Tadżykistan – 487 dolarów

Niesamowite piękno, zabytkowych miast, niesamowita kultura i niesamowity luksus obudowa sprawiają, że kraj jest doskonałym miejscem nie tylko dla turystów, ale także dla biznesu. Siły roboczej w kraju jest tani, minimalna stawka wynosi 0,23 $ za godzinę, czyli około 487 dolarów rocznie. Wiele Tadżyków pracy w Rosji i deportowany zarobione pieniądze do swoich bliskich i krewnych. Pieniądze na długi czas stanowiły około połowy PKB kraju.

Demokratyczna Republika Konga – 472 dolarów

Demokratyczna Republika Konga na pierwszy rzut oka nie wygląda jak miejsce, gdzie jest to konieczne, aby skierować swoje inwestycje. Wyjątkiem mogą być przedsiębiorcy w górnictwie, które będą w stanie zarobić, pomimo wyzwań jakie napotykają obecnie w kraju. Minimalna ilość pieniędzy można zarobić za godzinę w tym kraju jest tylko $ 0,2, co daje wynik około 472 dolarów rocznie. Poziom ten koszt jest idealnym założyć firmę górniczą, który przyniesie znaczące zyski.

Liberia – 435 $

Liberia – to najbliższy przyjaciel Stanów Zjednoczonych na kontynencie afrykańskim, a jest to kraj o jednym z najszybciej rozwijających się gospodarek na świecie. Nie zawsze było to poważny problem z korupcją, więc teraz koszt prowadzenia działalności gospodarczej tutaj jest stosunkowo niewielka. Mieszkańcy Liberii, którzy mają najniższe wynagrodzenie, zdobywając 0,17 $ za godzinę, która rozwija 435 dolarów rocznie. Jest to niezwykle niski wynik, zwłaszcza jeśli porównać to ze Stanów Zjednoczonych i innych wiodących krajów.

Malawi – 412 dolarów

Jak to jest w przypadku wielu krajów rozwijających się, gospodarka Malawi jest w dużej mierze uzależniona od wsparcia darczyńców, to znaczy od tego, czy Międzynarodowy Fundusz Walutowy i inne kraje, aby uratować kraj przed bankructwem. Jednak z punktu widzenia inwestycji Malawi jest jednym z najbardziej niezawodnych opcji w całej Afryce. Płaca minimalna w Malawi jest 0,17 $ za godzinę, czyli roczne minimum 412 dolarów. Kwota ta nie jest wystarczająca nawet dla pracowników w tym kraju, ale stawka jest znacznie niższa niż w krajach rozwiniętych.

Gwinea Bissau – 372 dolarów

W Gwinei Bissau jest jedną z najniższych PKB per capita wśród wszystkich krajów, a około dwie trzecie całkowitej liczby ludności jest w skrajnym ubóstwie. Rolnictwo jest tu głównym motorem gospodarki: ryby i orzechy, takie jak orzeszki ziemne i orzechy nerkowca, stanowią dużą część eksportu. Bieda w kraju przyczynia się do niskiego poziomu płac: godzina tutaj osoba zarabia co najmniej 0,17 USD, która zamienia się w 30 $ miesięcznie, oprócz tego, co jest zwykle podawana nawet worek ryżu.

Wenezuela – 361 USD

Wenezuela ma największe rezerwy ropy naftowej na świecie, i jest to jeden z głównych powodów, dla których mieszkańcy mogą napełnić zbiornik maszyny, płacąc grzywny. Do tej pory głównym wrogiem Wenezueli jest inflacja, a to dlatego, że wielu ludzi żyje w ubóstwie. I mimo, że kraj z takimi rezerwami ropy naftowej powinien być na czele z pierwszych krajów świata, Wenezuela jest w opłakanym stanie. Minimalna płaca tutaj to 0,17 $ za godzinę, czyli około 361 dolarów rocznie.

Gambia – 317 dolarów

Około jedna trzecia ludności Gambii żyje w ubóstwie, a jest to przerażająca postać dowolnego kraju. Gospodarka jest w dużej mierze uzależniona od rolnictwa, turystyki i rybołówstwa, większość ludzi jest zaangażowanych w tych sektorach. Minimalna płaca tutaj to 0,13 $ za godzinę, co daje 317 dolarów rocznie.

Tanzania – 240 $

Tanzania jest krajem rozwijającym się, więc tutaj nie znajdzie infrastruktury nieodłączne w krajach rozwiniętych, w związku z tym, że warunki dla działalności może nie wydawać się najlepiej. Jednak koszty utrzymania w Tanzanii jest bardzo niski, pomimo faktu, że ogromna część ludności żyje w ubóstwie. Płaca minimalna w Tanzanii wynosi 0,1 $ za godzinę, więc można liczyć na to, że w ciągu miesiąca najbardziej zaległy pracownik będzie zapłacić około dwadzieścia dolarów.

Bangladesz – 228 $

Niskie koszty pracy sprawia, że ten kraj idealny na rozpoczęcie działalności gospodarczej, jak płaca minimalna w większości branż jest tylko 0,09 $. Najniższy opłacanych pracowników w sektorze gospodarczym otrzyma około 19 $ miesięcznie, podczas gdy w sektorze przemysłu włókienniczego, takie jak płaca wzrośnie do 68 $ miesięcznie. Krajowa Rada w sprawie minimalnego poziomu płac zmienia te numery co pięć lat.

Kirgistan – 181 $

Kirgistan może nie być najbardziej przyjemne miejsce do prowadzenia działalności gospodarczej, jeśli nie pasują skalistym terenie, zimna przez cały rok, a bariera językowa. Jednak wszystko inne jest po prostu super, a najlepszym czynnikiem jest koszt robocizny. Ile pieniędzy będzie uratować firmę, jeśli płacisz pracownikom 0,09 $ za godzinę? Najniższa kwota, jaką można zapłacić pracownikowi za miesiąc wynosi $ 14 za rok – $ 181.

Kuba – 108 $

Mimo, że rząd USA nie lubi, gdy lokalni mieszkańcy odwiedzić ten wyspiarski kraj, prowadzenia działalności gospodarczej tutaj będzie kosztować zaledwie grosze, zwłaszcza gdy w innych krajach trzeba by zapłacić znaczne sumy na wynagrodzenia. Można wyobrazić sobie stawkę godzinową w wysokości $ 0,05, co daje w sumie $ 9 za miesiąc? Minimalna płaca na Kubie jest znacznie niższy niż w krajach sąsiednich, ale należy wziąć pod uwagę inne czynniki, zanim przeniósł swoją działalność na Kubie.

Gruzja – 96 $

Prowadzenie działalności gospodarczej w Gruzji – to świetny pomysł, ponieważ zarobki są bardzo niskie. W sektorze prywatnym, minimalna płaca miesięczna wynosi 8 $, czyli 0,05 $ za godzinę. Jednak rząd jest znacznie więcej niż dobrego pracodawcy, ponieważ oferuje minimalną miesięczną pensję w wysokości $ 48, która jest sześć razy wyższy niż w sektorze prywatnym. Nie ma informacji, że stawka godzinowa wzrosła do $ 0,24, ale w każdym razie, ten kraj jest wciąż jednym z najbardziej korzystne dla biznesu.

Uganda – 22 $

Siła robocza w Ugandzie – najtańsze na świecie, minimalna stawka godzinowa wynosi tylko 0,01 $. W miesiącu wynagrodzenia, 1,7 dolarów, a za rok – 22 dolarów. To jest bardzo mała w porównaniu do dużych krajów, takich jak Stany Zjednoczone. Więc jeśli myśli, że w Chinach najtańsze pracy, pomyśl jeszcze raz. Jednak koszty utrzymania w tym kraju jest bardzo niska, więc jeśli tu na jeden dzień, a potem spędzić kilka razy mniej, niż gdybyś mieszkał jeden dzień swojego kraju.