677 Shares 2262 views

czy grzyba jest niebezpieczne, jak lisa?

Kurki – grzyby, które można znaleźć w różnych częściach świata. Gourmet bardzo cenione za doskonałą smakowitość. Te wielkoowocnikowych bardzo trudne w uprawie. Dlatego ludzie zbierają je w lesie. Jednak nie jest grzyb podobny do lisa. A nie jeden. Dlatego też „silent myśliwych” musi być w stanie odróżnić dane wielkoowocnikowych.

Clitocybe pomarańczowy (Kokoschka)

Ten grzyb podobny do lisa, ma swoje podobieństwo. Przez długi czas był uważany Orange Clitocybe niejadalne lub nawet trujące. Niektórzy uważają go za takie teraz. Jednak nie tak dawno temu, naukowcy zaprzeczył. Clitocybe pomarańczowy zyskał status niskiej wartości grzyby warunkowo jadalnych. Należy do czwartej kategorii. Oczywiście, grzyb podobny do lisa, nie może być porównywana z najnowszą smaku. Nie zostaną odrzucone i poprzedni stan Orange Govorushko. Fakt, że jest to absolutnie bezpieczne, nie ma pełnego zaufania i odesłać go z powrotem do kategorii niejadalnych lub trujących wielkoowocnikowych nie zbyt długo. Ten grzyb podobny do lisa, może powodować różne zaburzenia u niektórych osób związanych z układem trawiennym.

Pomarańczowy Govorushko można znaleźć wszędzie w lasach liściastych, sosnowych i mieszanych typu w umiarkowanej strefie klimatycznej na półkuli północnej. Preferuje las sosnowy. Clitocybe często osiada na pniach, próchno, na stosach powalonych drzew, w pobliżu mrowisk (Real fox nie rośnie na drzewie). Te grzyby takie jak kurkami rosną pojedynczo, ale są wyjątki. Przynoszą one owoc w okresie od sierpnia do października. Pomarańczowy Govorushko szczytowa wydajność występuje pod koniec września. wielkoowocnikowych Hat lejka, aksamitne, brzegi zawinięte w dół. Kolor jej jasny pomarańczowy. Noga pomarańczowy, gładka, cienka, często zakrzywione. Pulpa jest lepkim, miękkie, jasne lub żółty. Zapach i smak nie ma znaczenia. Płyty dopasować kapelusz, część nogi malejącym dychotomicznie rozgałęzionej.

Podsumowując, możemy powiedzieć, że ten kolor waha się kurki z bilious-żółty do żółtego koloru ochry, a ciało bardziej masywny i mięsiste owoce.

cornucopioides Craterellus (Grey Fox)

Ten wielkoowocnikowych mało znane. On jadalne (kategoria czwarta). Jego siedliska – od Bałtyku do regionów Dalekiego Wschodu. Voronochnik do odróżnienia od prawdziwych kurkami niezbyt trudny kolorystycznych. Wspomina tylko ostatni formularz. Grzyb kolonizuje zatłoczonych kępy, często kilkadziesiąt. owocnika miała cylindryczny lub w kształcie lejka, stopniowo zmienia się z nogi. Krawędzie nasadki są wygięte. Zewnętrzna powierzchnia jest szaro-niebieski, szary, pomarszczone, a w środku – nieco ciemnobrązowe. Po ugotowaniu wielkoowocnikowych się całkowicie czarne.

omphalotus olearius

Są trujące grzyby takie jak kurkami. Jednakże, w strefie klimatu umiarkowanego , one nie występują. Jednym z nich jest wielkoowocnikowych omphalotus olearius. Rośnie w krajach śródziemnomorskich i sub-tropikach. Ten grzyb śmiertelnie trujący. Ten lejkówka, w przeciwieństwie do obecnej rośnie na drzewach. Płytki mają cieńszą grzybów i rozciąga się na krawędzi.