749 Shares 5433 views

Złodzieje mogą łatwo ukraść twoje odciski palców ze zdjęciami

Możesz myśleć, że demonstracja tzw „znak pokoju” na selfie – nieszkodliwy nawyk, który nie pociąga za sobą żadnych poważnych konsekwencji. Ponadto, istnieją miliony tych zdjęć.


Jakie problemy mogą prowadzić selfie?

, Naukowiec z Japonii stwierdzono jednak, że odciski palców mogą być łatwo kopiowane i ponownie utworzyć za pomocą zdjęć, jakby były zrobione z odległości do trzech metrów, a „znakiem pokoju” jest niezwykle wygodny sposób wyświetlania grafiki.

Biorąc pod uwagę pojawienie biometryczny linii papilarnych-lock – technologia odblokowywania telefonu lub laptopa – może sprawić, że ludzie bezradni wobec hakerów.

„Znak Pokoju”, wykonana przez przypadek w przedniej części aparatu, może być powodem, że odciski palców będą szeroko dostępne – mówi profesor Isao Echizen, badacz bezpieczeństwa i media cyfrowe w Narodowym Instytucie Informatyki w Japonii.

Zauważył, że jakość kamer smartfonów tych dni jest tak dobre, a ludzie są tak chętni do dzielenia selfie za pośrednictwem mediów społecznościowych, złodzieje mogą dostać swój odcisk palca w najmniejszych szczegółach, tylko iść do Internetu, nawet bez konieczności stosowania zaawansowanych technologii. Z takim samym powodzeniem można nosić swoje dane bankowe na rękawie.

Pasprostranenie technologia biometryczna

Wzrost biometrycznych nadal, a skanowanie linii papilarnych dziś są najbardziej popularne z nich, co stanowi połowę biometrycznego systemu zabezpieczeń. Chociaż wcześniej podobny skanowania został użyty przez banki i tajnych podziemiach, dziś służy do odblokowania telefonów, laptopów, aplikacje bankowe, drzwi i samochodów. W niedalekiej przyszłości prawdopodobnie będziemy mogli zobaczyć, że skanowanie odcisków palców jest wykorzystywany do identyfikacji i odblokowania bardziej różnych systemów, takich jak bankomaty, skanerów ciała w portach lotniczych, a także systemy do głosowania elektronicznego.

Należy jednak mieć na uwadze, że w celu wypracowania kradzieży, atakujący musi znaleźć wyraźny obraz palców, aby stworzyć ich rzeczywistej próbki, a następnie uzyskać fizyczny dostęp do smartfonu.

Sposoby ochrony odcisk palca

ECHiZEN zespół na bazie Instytutu ustanowił sposób ochrony wydruków. Że zawiera przezroczystą warstwę tlenku tytanu, która może być na palców mylić złodziei. Niemniej jednak, będzie ona dostępna w dwóch lat. Chińska firma ochroniarska Goodix pracuje również zabezpieczyć się przed potencjalnymi atakami hakerów. Ona jest opracowanie systemu biometrycznego, który używa czujnika podczerwieni oraz czujnik linii papilarnych do skanowania i analizy ich podstawową tkankę, jak również tętno.

Jak chronić się

Jednak najlepszym rozwiązaniem – do zaprzestania umieścić zdjęcie, które można odtworzyć swoje odciski palców w sieci. W przeciwieństwie do haseł, technologii linii papilarnych jest znacznie trudniejsza do zmiany, jeśli został posiekany. Jeśli ktoś włamuje się do hasła, można go zmienić, ale nie można zrobić z odciskami palców, z którym się urodziłeś.