589 Shares 6766 views

Akatyst – co to jest?

Określenie „Akatyst” oznacza „śpiew, którego wydajność jest zabronione siedzieć”.


Co jest Akatyst?

W dawnych czasach nazywano ją nesedalnym hymn. Kathisma są przeciwieństwem akathists. W czasie ich wykonywania może siedzieć. Akatyst – rodzaj gatunku hymnów. Ona pojawiła się w pierwszych dniach Bizancjum i często występuje w greckiej literaturze średniowiecza. Akatyst powszechne. On przeniesione do literatury Grecja wschodnich krajach europejskich.

Kontakion i Ikos

W tym śpiewu tylko 24 wersów: 50% z nich składa kondaks i 50% – ICOS. Wielu nie zdaje sobie sprawy, co to jest dzisiaj. Pod koniec pierwszych pieśni śpiewanych ponownie Ikos i Kontakion. Ale co te słowa znaczą? „Kondakov”, dawniej znany jako pakiet papieru, na którym coś zostało napisane na obu stronach. W dawnych czasach, to słowo było dość znany. Należy zawsze pamiętać, że Akatyst – hymn, składający się z kilku części. Jest to bardzo ważny punkt. Kondakov Akatyst zawierać zwięzłe informacje o życiu świętego lub poczucie świętowania. One zakończone słowa, które następnie są śpiewane na koniec ICOS, następujące po nich. I wielu myśli znowu nad nieznanym słowem. Określenie „Ikos” przypomina chrześcijanom syryjskiej tradycji. W tym kraju słowo miał tylko dwie wartości – „poetycki pokoju” i „dom”. Syryjscy chrześcijanie często śpiewali hymny w domu każdy z wiernych. Nowoczesne prawosławny często idą na modlitwę z Akatyst. Co to jest? To serwis, który chrześcijanie prosić Boga, Matki Boskiej lub świętych do błogosławieństwa lub podziękować Panu. Oczywiście, usługa ta obejmuje Akatyst.

Więcej o Kontakion i IKOS

Ale wracając do IKOS i Kontakion. Są one ułożone w kolejności alfabetycznej. Jest to, oczywiście, grecki. Ale jest wyjątek – jest to pierwszy Kontakion. Można powiedzieć, że jest on powalony. Praca odzwierciedla problemy tradycyjnych i dogmatycznych i historycznych. W małych Kondakov przedstawiony jedynie zaczątki nici i długotrwałe ICOS szczegółowo opisane. Najnowsze składają się z dwóch części: jedna będzie zawierała historię o niczym, aw innym – pochwały. Zdarza się zawsze.

W sekcji proslavitelnom pewnością ma hayretizmy – kuplety, począwszy od obowiązkowego słowie «Chaere», które jest tłumaczone jako „radować”. Kościoły często prowadzone Nieszpory i Akatyst. Co to jest? W rzeczywistości, jest to powszechna usługa. Wystarczy, aby uczcić jej Akatyst. Każda osoba prawosławny powinien o tym wiedzieć.

tradycja rosyjski i grecki

W dawnych czasach słowo „Akatyst” oznacza tylko jeden hymn liturgiczny, który został przekazany w Bizancjum, czyli pochwała i dogmatyczny chant poświęcona NMP. To jest nadal uważany za najlepszy przykład akafistografii. To słowo oznacza pisanie pieśni. Akafistograf – osoba wymyślanie śpiewów. Więc dlatego nazywa się chrześcijanami. Po pewnym czasie, gdy istniały inne utwory jak hymny, termin Ma się rozumieć wszystkie takie hymny. Tak więc skoczył nowy gatunek.

Akatyst – hymn, który natychmiast zakochał się w wierzących. On jest bardzo przystojny, więc to nie jest zaskakujące. Wkrótce Akatyst do NMP otrzymał inną nazwę. Stał się znany jako „Wielki Akatyst”. Pod tą nazwą jest on znany wielu aż do teraz. Grecka tradycja trzyma Akatyst tylko hymn narodowy i inne utwory nesedalnye przypominający go w formie, „podobnovami” w tym kraju. Dlaczego taka nazwa? Powstał z tego powodu, że są one podobne akathists ICOS. Naprawdę go lubię. Ale w naszym kraju istnieje wiele rodzajów akathists. Nadal mamy wiele różnic z Grecji. W szczególności mamy święte hymny. Ten śpiew, w którym znajdują się informacje o ich życiu.

wielki Akatyst

Wielki Akatyst dzisiaj ma armhole (od greckiego słowa tłumaczone jako „wejście”) lub intonacji, która jest często nazywany „Kukula” (termin oznacza „kaptur”). On dosłownie otacza 24 strof, idąc za nim: 12 i 12 sprężone długie ICOS następujących naprzemiennie. Co jeszcze można powiedzieć o nich? Każdy Ikos zaczyna się od liter greckich. Długie składa się z dwóch części. W tym przypadku, początkowe powtarza metryczne sprężone Icosa. Druga sekcja składa się z 12 wniosków skierowanych do Marii Panny-hayretizmov. Obecnie ogromna ilość hymnology i ekspertów ze strony bizantyjskiej skłonny uwierzyć, że Wielki Akatyst pojawił się w 431-634 lat. Dokładniej, pomiędzy. Naukowcy uważają, że w ciągu tego Akatyst pracował kilka hymnographers. Najprawdopodobniej była to prawda. Dobry, hymny modlitwie przyszedł do naszego kraju: są teraz integralną częścią życia prawosławnego.

Hymn w naszym kraju

Rosyjski kościół tradycja to hymn może być około 916 lat, jak w tym okresie zakończono w tłumaczeniu słowiańskiego książki „wielkopostny Triodion” Język, w którym było już dalej. Istnieje ponad 30 wydań utworów, ale w naszym kraju, nie sławę zdobył Athos opcji początek XIV wieku (stary człowiek o nazwisku John) oraz wersję Kijowie w 1627 roku, który był archimandryta Pletenetsky, który przedstawił się jako Elizeusza. Należy zauważyć, że ten człowiek odwrócił „wielkopostny Triodion”, aw 1656 roku na podstawie jego prac została wydana edycja Moskwa ksiąg kościelnych. Greckie hymny stało się powszechne wśród słowiańskich mnichów już na początku XV wieku. Dowodem na to jest książka o nazwie „Kanonnikov” Kirilla Belozerskogo, wydany w 1407 roku. Akatyst – uroczysty hymn, a więc stosunek do niej musi być odpowiedni.