747 Shares 9123 views

Wiele metod ludowych rozsiane lecznicze. Stwardnienie rozsiane: objawy i leczenie

Stwardnienie rozsiane – choroba, która dotyka zarówno ludzi starszych i młodych. Pierwsze objawy choroby mogą wystąpić u ludzi już 20 lat i nie mogą być odczuwalne aż do 40 lat. Oczywiście nasuwa się pytanie, jak w leczeniu stwardnienia rozsianego. Pacjenci w nadziei, aby pozbyć się choroby każdą okazję. Tak więc ci, którzy są rozczarowani z konwencjonalnej medycyny, zaczynają się interesować, co sugeruje leczeniu stwardnienia rozsianego tradycyjnych metod.


Co to jest stwardnienie rozsiane?

Stwardnienie rozsiane – przewlekłe choroby układu nerwowego, które niszczy pewne części istoty białej mózgu lub kręgosłupa. Choroba występuje i postępuje na skutek upadku tzw mieliny, który jest tkanka tłuszczowa, która otacza i jednocześnie zabezpiecza przed uszkodzeniem włókien nerwowych w mózgu i rdzeniu kręgowym. W rezultacie, zniszczenie tkanki mieliny zakłócony przepływ impulsów nerwowych i przeniesienie reakcji z mózgu do innych części ciała ludzkiego. Stopniowo zapalenie i bliznowacenie uszkodzenia rozpowszechniania i wpływać na cały układ nerwowy.

Przyczyny powstawania i rozwoju chorób

Dziś coraz więcej osób z rozpoznaniem „stwardnienie rozsiane”. Objawy i leczenie choroby różnią się od przypadku do przypadku, jak choroba może mieć wpływ na całkowicie różnych obszarach kręgosłupa lub mózgu. Jednak przed przystąpieniem do omówienia głównych objawów wskazujących na rozwój stwardnienia rozsianego, konieczne jest, aby wyjaśnić przyczyny jej występowania.

Stwardnienie rozsiane – nie jest chorobą genetyczną, która nie jest dziedziczona. Jednak naukowcy udowodnili, że ludzie, którzy są bliscy krewni, którzy cierpią z powodu tej choroby, bardziej niż jakiekolwiek inne ryzyko powtórzyć losy swoich przodków.

Niektórzy eksperci wysunęli teorię, że główną przyczyną choroby nie jest po prostu spożyciu zakażenie wirusem. Ale pomimo tego, że wirus, który powoduje choroby, nie było możliwe do zidentyfikowania.

Wielu ekspertów jest zdania, że MS rozwija się z powodu braku witaminy D, której rozwój zależy od promieni UV.

Objawy stwardnienia rozsianego

Pacjenci z chorobą stwardnienie rozsiane przejawia się w bardzo różny sposób. Wszystko zależy od tego, gdzie znajdują się tereny zapalnego. Wśród najczęstszych objawów choroby powinny być następujące:

 1. Osłabienie – objawy występujące u około 80% całkowitej liczby pacjentów.
 2. zaburzenia widzenia – objawia się w postaci obniżonej ostrości wzroku wystąpienia nieoczekiwanych jasnych błysków światła w przedniej części oczu i / lub ból podczas ruchu gałek ocznych.
 3. Zaburzenia mowy.
 4. drętwienie kończyn, twarzy lub ciała, która pojawia się nagle i utrzymuje się przez długi czas.
 5. Zakłócony koordynacja ruchów. Stają się niezdarny, uzgadnianie (drżenie), chód niegdyś wdzięku zamienia się chwiejny i niewygodne.
 6. Istnieje niepowodzenia w jelicie i pęcherzu. Pacjenci często skarżą się na nietrzymanie moczu lub, wręcz przeciwnie, zatrzymanie moczu lub kału.
 7. Gwałtownie pogarsza się pamięć.
 8. Niektórzy ludzie wpadają w głęboką depresję. Pojawiają się apatii do wszystkiego wokół niego, a oni mówią, z faktu, że całkowicie stracił zainteresowanie życiem.
 9. Bardzo często pacjenci mają problemy z połykaniem. Ze względu na to, że podjęły jedzenie często dostaje się do dróg oddechowych.
 10. Rzadsze objawy to duszność, utrata słuchu, bóle głowy, drgawki i inne.

Co można powiedzieć o przebiegu i formy stwardnienia rozsianego?

Na początku należy zauważyć, że w przypadku stwardnienia rozsianego, charakteryzuje się okres zaostrzeń remisji. W ten sposób staje się przewlekłe choroby i wymagają ciągłego nadzoru medycznego. W zależności od lokalizacji dotkniętych częściach mózgu lub kręgosłupa nowoczesnej medycynie rozróżnia następujące formy stwardnienia rozsianego:

 1. Nawracającą-rzutowo – najbardziej rozpowszechnioną formą choroby. Po okresie zaostrzenia następuje częściowe poprawę lub całkowite wyzdrowienie. Objawy nie rosną między zaostrzeniami, że nie ma postępu.
 2. Wtórnie postępujące, które często zastępuje remitująco-nawracającej i występuje u około 45% pacjentów.
 3. Podstawowym postępujące, które rozwija się szybko wraz z wystąpieniem choroby. Udoskonalenia lub nieistniejąca, albo są znikome.
 4. Progressive, a następnie nawrotów.

Rozpoznanie choroby

Dokładne i terminowe rozpoznanie stwardnienia rozsianego jest bardzo ważne dla skutecznego leczenia. Należy jednak pamiętać, że choroba nie jest specyficzny, to tylko jeden objawy charakterystyczne. Dlatego jego objawy są często mylone z objawami jakiejkolwiek innej choroby. Niezależnie stawiając diagnozę, wiele osób, bez konsultacji ze specjalistą, zaczynają przybierać różne leki, powodując nieodwracalne szkody dla ich zdrowia. Pamiętaj, że ustalenie w jaki sposób choroba wpływa na osobę, to w gestii lekarza.

Dla rozpoznania choroby stosuje się:

 1. Ogólne badania kliniczne sugerujące zmianę biochemiczną analizę krwi, a także ogólna analiza krwi i moczu.
 2. rezonans magnetyczny, dzięki któremu lekarze zidentyfikować dotkniętych obszarów rdzenia kręgowego lub mózgu.
 3. Analiza Immunoflyuoristsentny wykorzystywane do wykrywania obecności we krwi wirusa opryszczki.
 4. Badanie, zwany lędźwiowy (kręgosłupa, lędźwiowego) przebicie. Metoda ta jest stosowana do określenia zmian w płynie mózgowo-rdzeniowym.
 5. Sposób wywołanych potencjałów, który prowadzi się w celu ustalenia stanu układu oddechowego.
 6. Immunologiczne analiza krwi.

Leczenie stwardnienia rozsianego

Lekarze mówią, że z każdym dniem rośnie liczba tych, którzy są z rozpoznaniem „stwardnienie rozsiane”. Objawy i leczenia zależy od postaci choroby. Przy leczeniu stwardnienia rozsianego należy podchodzić rozważnie i nie polegać na tym, że problem jakoś rozwiązać sam. Jak leczyć stwardnienie rozsiane, bez szkody dla ich zdrowia w tym samym czasie, należy poinformować lekarza. Trzeba wiedzieć, że leczenie choroby lub patogenu obejmuje leczenie objawowe, a następnie za pomocą skomplikowanego i bardzo długi okres rehabilitacji.

Cały zestaw leków stosowanych w leczeniu choroby także może być podzielona na dwie duże grupy:

 • leki stosowane w ostrych okresów (hormonalnej terapii zastępczej);
 • leki, które są w różnym stopniu wpływać na przebieg choroby.

Dziś nikt klinika stwardnienia rozsianego jest gotowy, aby otworzyć swoje podwoje dla potrzebujących i pomóc im przezwyciężyć tę straszną nędzę. Do leczenia choroby, nowoczesna klinika wyposażona w zaawansowany sprzęt, nawet używane komórki macierzyste. Wyniki są uderzające. Bardzo popularne wśród pacjentów stwardnienia rozsianego cieszy Center w Moskwie. Została założona w 1998 roku na podstawie GKB numer 11. Stwardnienia Rozsianego Center w Moskwie jest porada medyczna i leczenie jednostka organizacyjna-metodologiczna, która zatrudnia neurologów wyższą kategorię.

Wiele metod leczenia ludowe Rozsiane

W rzeczywistości jest to, że nie wszyscy ludzie ufają tradycyjnej medycyny. Osób z SM nie są wyjątkiem. Dlatego wielu z nich na pytanie, które wiąże się z leczenia stwardnienia rozsianego tradycyjnych metod. Pierwszym krokiem jest, aby ostrzec wszystkich pacjentów i ich rodzin, że stwardnienie rozsiane jest chorobą nieuleczalną i spodziewać się pełnego zwrotu nie jest konieczne. Wiele metod leczenia stwardnienia rozsianego ludowe mające na celu ułatwienie stan pacjenta, ale nie więcej. Ponadto, równolegle powinny brać leki przepisane przez lekarza. Tylko w tym przypadku pacjent będzie w stanie utrzymać dobre duchy i dożyć starości.

Co to jest leczenie stwardnienia rozsianego tradycyjnymi metodami? Po pierwsze, zestaw ćwiczeń zaprojektowany aby ćwiczyć pamięć, jak również ćwiczenia oddechowe i zajęcia logopedyczne. Po drugie, jest to wybór masaży, kąpieli na bazie bulionu z jodły, świerku lub sosny pędów białych. różne olejki eteryczne są często używane. W przypadku problemów z układem mięśniowo-szkieletowym uciekają się do opakowań, dla których korzystanie z liści brzozy.

techniki relaksacyjne

Leczenie stwardnienia rozsianego tradycyjnych metod obejmuje sposoby relaks udowodnionej skuteczności w praktyce. Jednym z najbardziej skutecznych jest joga, która łączy ćwiczenia fizyczne i medytacja. Oprócz jogi ogromny popularnych ćwiczeń oddechowych, a także metod Shiatsu, który jest tradycyjnym japońskim hands-terapia, która polega na leczeniu nacisku palca na określonych punktach ciała. Bardzo skuteczne w zwalczaniu stwardnienie rozsiane były aromaterapia oraz muzyka terapii, z których każdy przyczynia się do poprawy stanu emocjonalnego pacjentów.

Niezależnie od powyższego, należy podkreślić, że każdy organizm reaguje inaczej na stwardnienie rozsiane. Objawy i leczenie nie może być taka sama dla wszystkich. Każda osoba zbliży się coś własnego. Należy pamiętać, że przy wyborze metody leczenia należy zachować szczególną ostrożność, a nawet ziołowe leki mogą powodować poważne alergie.

leczenie pszczoły

Leczenie pszczół lub pchelouzhalivaniya – metoda opiera się na efekcie, że wywiera na jad pszczeli. Substancja, która wpada w organizmie po użądleniu przez pszczołę, zwany jad pszczeli. Jego spektrum działania jest bardzo szeroki:

 1. Ułatwia powstrzymywania choroby.
 2. Przywraca osłonki mielinowej.
 3. Normalizuje koordynacji.
 4. Poprawia działanie układu odpornościowego i nerwowego.

Do widocznych rezultatów trzeba przekazać 3 kursy. Pierwszy I składa się z 120 użądlenia pszczół. Następnie trzeba wytrzymać trzy tygodnie przerwy, a następnie uruchomić drugi bieg. Pod koniec drugiego oczywiście powinno być sześć tygodni pauza, po czym można przystąpić do trzeciego. Późniejsze kursy odbywają się dwa razy w roku. Liczba ukąszenia pszczoły może być zredukowana do 600.

obróbka produktów pszczelich

Wiadomym jest, że niemożliwe jest, aby całkowicie wyleczyć stwardnienie rozsiane. Popularnym leczenia, jednakże znacznie zmniejsza ryzyko możliwego nawrotu i przedłuża remisji i wygładza działanie szczątkowe. W leczeniu chorób tradycyjne metody często wykorzystują różne pcheloproduty. Na przykład szczególny regeneracji do propolis, przeciwbakteryjnym i przeciwzapalnym. Stosuje się go w postaci alkoholu i ekstrakty wodne, które powinny być podawane doustnie przez okres jednego miesiąca. Propolis jest również częścią śmietany, zwanego „Tentorium”. On nakładany na skórę w czasie zaostrzenia.

Dobry efekt daje ekstrakt z wosku ćmę, która sprzyja regeneracji komórek i chroniąc organizm przed infekcjami i szkodliwym wpływem środowiska.

Doskonała Podmore immunomodulator jest wosk pszczeli. wlew wody przygotowana w oparciu o nią, podejmują w celach medycznych, 2 razy dziennie, a na profilaktyce – 1 raz.

Miód ma działanie uspokajające i działanie przeciwzapalne. Substancji odżywczych i pierwiastków śladowych, w nim zawartych, pozytywny wpływ na zmniejszenie napięcia mięśni, który występuje podczas spastyczności. W dzień zaleca się stosowanie nie więcej niż 100 gramów produktu pszczelego.

Zaledwie kilka przydatnych recepty

Jeśli walka z stwardnienia rozsianego tradycyjnej medycyny był bezsilny, można użyć jednego lub więcej popularnych receptury oparte na naturalnych środków.

 1. Aby złagodzić ból głowy, osób dotkniętych stwardnieniem rozsianym, należy codziennie pić 1/3 szklanki soku z czarnej porzeczki.
 2. Przyczynić się do poprawy stanu zdrowia oraz suszonych nasion słonecznika (czarny).
 3. W leczeniu głębokiej rozsiane może przygotować nalewkę z melisy, Motherwort, pokrzywy i głogu. Trawy (jedna łyżka każdy) napełnia się 0,5 litra wody i podawać w ciągu 4 godzin. 30 g gotowych narzędzi podjęte na 20 minut przed posiłkiem.
 4. W 100 ml schłodzonego wrzącej wody rozpuszcza się 5 g mumię. Otrzymany lek zostanie podjęta na łyżce na pusty żołądek trzy razy dziennie.
 5. Skutecznie leczy stwardnienie rozsiane sharogolovny Echinops. Kilka łyżek zaprawionych nasion tej rośliny są wypełnione szklance wody i podawać w ciągu 12 godzin. Lek jest brane trzy razy dziennie. Infuzji jest przeciwwskazany u osób z wysokim ciśnieniem krwi.