868 Shares 3249 views

Kenia: opinie turystów, zdjęcia. Wycieczki w Kenii

Niesamowity kraj Kenia jest we wschodniej części kontynentu afrykańskiego. Jej terytorium jest prawie połowa dzieli równikiem. Na wschodzie jest myte przez Oceanie Indyjskim w Kenii. On delikatnie przenosi swoje fale na plaży w kraju, że natura stworzony z białym piaskiem. W zachodniej części stanu Afrykańskiej wysokimi górami i znajduje Wielkich Jezior.


Na północy graniczy Kenii i Etiopii. Na wschodzie – z Somalii. W południowo-zachodniej – z Tanzanii. Na zachodzie – z Ugandy i północno-zachodniej – z Południowym Sudanie.

To wspaniałe miejsce na relaks

Jeśli nie masz jeszcze decyzji, gdzie spędzić wakacje, koniecznie zapoznaj się z informacjami na temat Kenii. Ten kraj był kiedyś nazwany Arabscy kupcy w dawnych czasach oznaczało „ziemia czarnych ludzi.” Dziś jest to interesujące dla turystów, który oferuje różnorodne wycieczki do Kenii. Opinie mówią, że większość z nich fascynująca podróż do safari. Mówi się, że w tym afrykańskim kraju jest ponad czterdzieści parków narodowych i rezerwatów narodowych.

Są one również znany z Kenii. Opinie mówią, że terytoria te naturalne obszary cieszyć się bliskość do warunków naturalnych i obserwować życie i zachowania dzikich zwierząt. W jednym z tych narożników – Masai Mara – turyści mogą zobaczyć zarówno tzw Big Five zwierząt kontynentu afrykańskiego. Obejmuje ona nosorożce i słonie, lwy, bawoły i lamparty. Na zwierzętach w rezerwatach nie polują. Jest to zabronione przez prawo. Jednak spojrzeć na niesamowite i potężnych zwierząt może być tyle, ile czas pozwoli.

Wakacje w Kenii i słynie z nadmorskich kurortów. W kraju zliczyć ich cztery. Ten Malindi i Mombasa, Lamu i Vagamu. Kenia prezentuje wspaniały wypoczynek na morzu. Opinie turystów docenić komfort, że wita każdy odwiedzający morzem. Ten wspaniały hotel, który posiada wszystkie niezbędne udogodnienia i rozrywki.

Co jeszcze może przyciągnąć podróżnych pobyt w Kenii? Recenzje – nurkowanie – sugerują, że nurkowanie na rafach koralowych znajdujących się w lokalnej rezerwatu morskiego Vagamu nie pozostawia nikogo obojętnym. Jest to niesamowite miejsce, gdzie można zobaczyć egzotyczne fauny występujących w Oceanie Indyjskim.

Ponadto oferowane wycieczki do Kenii z wizytą do obszarów chronionych w kraju. Są to parki narodowe jak Vagamu, Amboseli, Masai Mara, i wiele innych.

Kenia nie pozostawi obojętnym i miłośników antyku. W kraju istnieje wiele miejsc, gdzie znajdują się ruiny prehistorycznych osiedli ludzkich.

wybierając ośrodek

Co do zasady, reszta w Kenii obejmuje kąpiele w ciepłych wodach Oceanu Indyjskiego, działania w ramach jasnych promieniach słońca na piaszczystej plaży, a także podróży na terytorium tego państwa afrykańskiego. Ci, którzy w ten sposób chcą spędzić swoje wakacje, należy udać się do jednej z czterech ośrodków w kraju. Który z nich wybrać?

Fani wakacji na plaży i małych wypraw powinien iść na wybrzeżu ciepłym Oceanie Indyjskim. A jeśli chcesz poznać kraj jak Kenii? Opinie podróżnych zaleca się opracować osobną trasą, która jest niezbędna, aby zapewnić miejsce na przystanek. Jednak przy odpowiednim podejściu do biznesu, wypoczynku i podróży mogą być łączone. Będzie to możliwe w przypadku korzystania z lokalnych portów lotniczych znajdujących się w bezpośredniej bliskości nadmorskich kurortach. Z lotów krajowych może być przez krótki okres czasu, aby odwiedzić różne części egzotycznego kraju.

Mombasa

Ten ośrodek jest słusznie dumny z Kenii. Opinie powiedzieć, że jest najlepszy w kraju. Na jego terytorium wspaniale przeplata tradycji Europejska, arabskich i afrykańskich. Turyści przyjemność zrobić objazd tytułowej starego miasta z jego średniowiecznych krętych uliczek, sprzedaje Makupa Market, twierdza Fort Jesus. Sprawia mi to przyjemność i wspaniałe piaszczyste plaże kurortu.

Na południe od Mombasy są wygodne hotele. Stają na plażach Diani, Tiwi i Shelley. Są hotele i na północy miasta. Zapraszają turystów w okopach i Bamburi, Nyali i Kikambala, jak również w Mnengo. Wszyscy podróżni czekają egzotyczną mieszankę afrykańskich i usługi Europejskiej.

Większość luksusowe hotele usytuowane są na plaży w Diani. Są to jedne z najlepszych na wybrzeżu Afryki Wschodniej. Ale w północnej części kurortu istnieje ponad przystępnych cenach, ale jednocześnie bardzo wygodny hotel.

Ci, którzy odwiedzają Bamburi, to koniecznie musi odwiedzić Haller Park. Jest to niesamowite miejsce, gdzie podróżny może zobaczyć wszystkie rodzaje roślin, które rosną w Kenii. Są motyle w parku pawilonu. Powodują zainteresowanie turystów i spacery po terytorium hipopotamy i żyrafy.

Znajduje się w ośrodku i małej Trayl mikropark Bamburi. Jego goście mogą oglądać wiele zwierząt roślinożernych, krokodyle, przedstawicieli kota i rzadkich gatunków ptaków.

Dla miłośników rozrywki wzdłuż wybrzeża Mombasa zbudowanych klubów nocnych, restauracji i kasyn, kawiarni i barów. Piękno i różnorodność podwodnego świata czeka na w tym ośrodku i nurkowania. Ci, którzy zdecydowali się na odpoczynek w Mombasie mogą odwiedzić farmę w pobliżu największy wąż, rezerwatów przyrody i Kisite Mpunguti, a także parki narodowe Taita-Hillomorsky i Shimba Hills.

Malindi

Ośrodek ten położony jest na północ od Mombasy w Kenii. Jest to niesamowite miejsce i rezerwat morski. Ośrodek może również doradzić tych podróżnych, którzy są przyciągane do Kenii. Opinie turystów odwiedzających Malindi, powiedzieć, że jest to świetne miejsce do nurkowania. Rafy koralowe na Oceanie Indyjskim, przemywając miejscowe białe piaszczyste plaże, można korzystać z różnych zwierząt morskich. Ponadto wycieczka pod warunkiem wspaniałą okazję przyłączyć się do podwodnego safari.

Do centrum miejscowości jest miasto Malindi. Składa się on z dwóch odmiennych części. Jednym z nich jest średniowieczny Arab miasto, w którym mieści się lokalne restauracje i tanie hotele. Druga część Malindi – włoski. Jest to nowoczesny ośrodek turystyczny, oferując podróżnym zatrzymać się w luksusowych hotelach, odwiedź drogich butików, klubów nocnych i kasyn.

W Malindi, goście mogą zwiedzić najstarszy w Afryce zachowanym zabytkiem portugalskiej kraju w kształcie krzyża, który jest ustawiany przez Vasco da Gama. Miłośnicy starożytności oferuje wycieczki do ruin pobliskiego starożytnego miasta Gedi.

Wycieczki w Malindi zaleca się dostać smakoszy. Dla nich, ośrodek ten będzie idealnym miejscem do wypoczynku. W lokalnych restauracjach miłośnicy egzotycznych dań czeka na luksusowy wybór owoców morza przygotowanego z przyprawami krajowymi i sosów.

Vagamu

Gdzie indziej można spędzić wakacje w Kenii? Recenzje podróżników jest chwalony i Vagamu ośrodek położony na terenie parku narodowego morskiego. To miejsce jest idealne dla tych, którzy lubią prywatność i spokój. Tutaj plaże pokryte są lasy namorzynowe, które są domem dla wielu gatunków ptaków i zwierząt, oraz w wodach przybrzeżnych jest wiele raf koralowych. Wszyscy ci, którzy chcą uciekać mieli możliwość wybrać się na przejażdżkę w szklanym dnie łodzi podziwiać niesamowite piękno podwodnego świata. Odbywają się tu i safari nurkowe.

Hotele w Kenii, położone w miejscowości Vagamu, wieża otoczona tropikalnych ogrodów. Oferują turystom komfortowe i przestronne pokoje, doskonała obsługa, różnorodne rozrywki i doskonałej kuchni.

Nie jest daleko od Vagamu Kenya National Park – Shimba Hills. Tutaj podróżujący może zobaczyć rzadkie antylopy ROEN. Odwiedź Vagamu czeka na safari. Organizują one w największym rezerwy kraju – Tsavo.

Lamu

Ten Kenii ośrodek jest najbardziej niezwykłe. Znajduje się we wschodniej części kraju, na wybrzeżu ciepłym Oceanie Indyjskim. Nazwa Lama to nie tylko port, otoczony przez lasy namorzynowe. Jest to również miasto, Archipelag i wyspa. Wszystkie z nich są oddzielone od kontynentu przez mały kanał. Na terenie równikowej Afryce Lamu jest jednym z najstarszych miast i ruchliwych portów, które ze względu na swoje namorzyny jest znana od 15 wieku.

Dużą popularnością wśród turystów cieszą się wycieczki na wyspy. W Kenii Poszliśmy do podróżujących wskazują, że Lamu oferuje swoim gościom różnorodne warunki życia. Na terenie tego afrykańskiego miasteczka ma projektantem prywatne wille i hotele, tanie hotele i przytulnych pensjonatach.

Wspaniałe wakacje na plaży i oferuje spa Lamu (Kenia). Opinie mówią, że opalać się i pływać w tej części kraju, może być w bardzo przyjemnej okolicy, wybierając żółtą lub białą piaszczystą plażę, która wychodzi na egzotyczne palmy.

Co innego jest godne uwagi w tym ośrodku wakacje w Kenii? Miłośnicy nurkowania podróżnych Opinie mówią o ciekawych tras w Parku Narodowym Kiunta Morskiej. Tutaj wszyscy goście mają okazję przyjrzeć się wspaniałości świata koralowej. W pobliżu wyspy Lamu i rezerw są Dodoni i Boni. Na ich terytorium zamieszkałego przez ludność psów, psy dingo i szakale, lwy i słonie, żyrafy i antylopy. Znajduje się on w tej części kraju oraz niewielką rezerwą Tana River. Tutaj miłośnicy przyrody mogą zobaczyć czerwoną colobus – rzadki gatunek małp.

Największe centra turystyczne

W jakie inne miasto zaprasza swoich gości do Kenii? Recenzje i zdjęcia zrobione w czasie wakacji, mówią, że wielkie zainteresowanie turystów jest stolicą afrykańskiego państwa – Nairobi. Jest to główny komercyjne i przemysłowe, centrum edukacyjne i kulturalne Kenii, a także węzłem komunikacyjnym w całej wschodniej części kontynentu.

Drugim co do wielkości miastem w kraju i jest głównym turystycznym od Mombasy. I jego tytułowy ośrodek odwiedzany przez tych turystów, którzy preferują wypoczynek na plaży w Kenii. Opinii wielu podróżnych powiedzieć, że działalność w mieście, znajduje się na wyspy koralowe, niezapomnianym przeżyciem.

Istnieją inne duże osady, które przyciągają uwagę zwiedzających. To Kisumu i Nakuru, Nanyuki i Thika i Eldoret.

Celowniki

Co przyciąga turystów do Kenii? Turystyka w tym kraju przyciąga nie tylko miłośników świata zwierząt i roślin. Afryka przyciąga egzotyczne i osób zainteresowanych historią i zabytkami tego regionu. Goście z kraju z pewnością będzie musiał odwiedzić byłego brytyjskiego fortu Nairobi. Jest stolicą Kenii, który jest interesujący dla jego tytułowej parku narodowego, a także gospodarstwa, żyrafy, pisarka Karen Blixen Museum i „Bomas-of-the-Kenii” – miejsce, gdzie występy lokalnych zespołów muzycznych i tanecznych.

W centrum miasta turystów czekających na Wieży Zegarowej i Houses of Parliament i mauzoleum pierwszego prezydenta Jomo Kenyatta. Zwiedzanie stolicy afrykańskiego państwa na pewno odbędzie się w angielskiej dzielnicy, w której znajduje się kilkadziesiąt wspaniałych świątyń hinduistycznych i wprowadza gości do Muzeum Narodowego.

Ciekawe wycieczki są oferowane i małe osady. Na przykład, wieś Ngomongo. Ta wieś, gdzie można obserwować drogę życia i kultury lokalnych plemion tylko jedenastu. I w małej wiosce Bombolulu jest ośrodkiem rzemiosła, turyści znajdą wiele sklepów z pamiątkami i sklepy.

Podróżni mogą połączyć aktywny i wypoczynek w Kenii bez żadnych problemów. Informacje zwrotne od tych, którzy udał się do Mombasy z jego mil piaszczystych wybrzeży pamiętać, że ośrodek ten może być łatwo dostać się do bycia w pobliżu starożytnych ruin Gedi (13-17 cc.). Tutaj, podróżni będą otwarte oczy ruin pałacu pozostałości bram miejskich i fundamentach meczetu. Interesującą rzeczą jest to, że wszystkie budynki wznoszone na rafy koralowe, które wydobywa się w oceanie i transportowane na plac budowy.

klimat

Ten, który postanowił odwiedzić egzotyczny kraj afrykański z pewnością emocjonować się pytanie: „Jaka jest pogoda w Kenii?”. Mówi się, że klimat na jego terytorium jest subequatorial. W ciągu dnia termometr może wzrosnąć do rekordowego poziomu 27-32 stopni. Noc, w zależności od regionu, to spada do + 10-18.

Najgorętsze i suchych miejsc w kraju jest obszar płaskowyżu północno-wschodniej, a strefa, położony w pobliżu Jeziora Rudolfa. Temperatura powietrza jest czasem wzrosła do trzydziestu ośmiu stopni Celsjusza, w nocy spada do + dwadzieścia sześć.

Jeśli weźmiemy pod uwagę Central Highlands Kenii, jest termometr będzie zależeć tylko od wysokości. Weźmy, na przykład, stolicy Kenii (1800 m npm). Tutaj po południu zimą termometr wznosi do plus 25, spadając do trzynastu stopni w nocy. W lecie, odpowiednio, 21 – 11. Na dużych wysokościach, w nocy są przymrozki i na Mount Kenya przez cały rok leży śnieg.

W obszarach przybrzeżnych kraju klimat jest łagodny. W zimie temperatura powietrza w dzień osiąga +31 stopni, i +24 w nocy. W lecie, odpowiednio, 28 i 23.

Są w Kenii i dwóch pór deszczowych. Największe opadów przypada tu od marca do czerwca i od października do grudnia.

Kiedy najbardziej korzystne warunki pogodowe w kraju takim jak Kenia, turystyce? Opinie podróżnych powiedzieć, że to najlepszy czas, aby odwiedzić to państwo afrykańskie to okres od stycznia do marca i od lipca do września. Miłośnicy plażowania pożądane nabyć wycieczki w styczniu, lutym i październiku. Dla tych, którzy lubią Kenii safari, wskazane jest, aby odwiedzić ten kraj w okresie od stycznia do marca. Ten czas powinien być wybrany i tych, którzy lubią obserwować ptaki.

Natura Kenia

Wielu turystów mają tendencję do odwiedzenia afrykańskiego kraju, aby podziwiać jego piękne i różnorodne flory i fauny. Główne zasoby naturalne kraju są uważane za terytorium czterdzieści parków narodowych i rezerwatów przyrody chronionych przez państwo. Są to miejsca zamieszkałe przez nosorożce i słonie, bawoły i lwy, żyrafy, antylopy lamparty i gepardy.

Od czerwca do września, turystów przyciąga niepowtarzalnym widowiskiem, które można zobaczyć w Masai Mara. Tu w poszukiwaniu pożywienia i wody z doliny Serengeti wysłał miliony antylop. Ta migracja zwierząt w odległości 1800 mil nazywa prawdziwy cud świata.

Nie daleko od stolicy Kenii is Great African Rift, lub Great Rift Valley. To miejsce – jeden z najbardziej spektakularnych na świecie. Rift jest niesamowity widok, który powstał miliony lat temu podczas ruchu płyt ziemnych. W rejonie Wielkiego Rowu wschodzi około trzydziestu aktywne i semi-aktywnych wulkanów. Przyciągnąć turystów i jezior alkaliczne znajdujące się tutaj. Są stałym domem dla czterech milionów flamingów. Na całym jeziorze – to także naturalne bogactwo kraju. Wśród nich jest odwiedzane turystycznym Naivasha. Jest to święte jezioro, w pobliżu którego znajduje się ponad trzysta czterdzieści gatunków ptaków i wiele hipopotamy.

Ciekawe naturalne atrakcje w Kenii są Wodospady Adamson. Oni nahodyatsyav do Meru National Park. Przyciągnąć uwagę turystów i świętych lasów Kaya mijikenda. Znajdują się one w strefie przybrzeżnej kraju. Status sacrum, lasy te otrzymały z powodu ich ukrywa się w zaroślach ruin ponad trzydziestu miejscowościach, w których plemię żyło mijikenda.

Popularne szlaki turystyczne biegną do Crocodile wyspie. Zasłynął ze względu na ogromną liczbę krokodyli, które żyją w pobliżu jej brzegów.

Kenia oferuje i skrajne rodzaje spoczynku. Ta noc safari i loty balonem.

miejscowi

Ziemia niesamowitej różnorodności i kontrastów jest uważany Kenii. Ludzie żyjący na jego terytorium, prezentowane przez ponad 70 grup plemiennych. Jednakże, ze względu na stopniowe wejście do Kenii życia zachodnich różnic kulturowych między nimi są coraz bardziej rozmyte.

Większość tutejszych mieszkańców wschodnich prowincji i wybrzeża, przylega do islamu. W pozostałej części kraju, ludzie idą do kościoła chrześcijańskiego. W niektórych rejonach Kenii było tworzenie lokalnych religii. Stanowią one mieszankę chrześcijaństwa, islamu i przekonań narodowych.

Nie są zobowiązane do nauki dwóch języków. Ten suahili i angielski. Ale oprócz nich w Kenii, istnieje duża różnorodność języków lokalnych. Wśród nich, Luo i luhia, kikamba, Kikuju, etc.

Kenijczycy – wesoła i bardzo muzyczne ludzie, których kultura jest ważnym elementem obrzędów. Z pokolenia na pokolenie przekazywana jest tu opowiadanie w formie bajek, legend i pieśni.

Do dnia dzisiejszego duża liczba dawnych rzemiosł zachowane w tym afrykańskim kraju. Jest wyryte w kamieniu i drewnie, jak i tkania. Większość Kenii artystów tworzących swoje dzieła sztuki za pomocą tych technik, które raz uciekają się do swoich przodków.

Informacje zwrotne od turystów, mieszkańcy Afryki są bardzo kontaktowy, przyjazny, szczęśliwy spotkać odpłynięcia z gośćmi państwowych.