273 Shares 7927 views

licówki stomatologiczne. Wskazania do instalacji. Zalety i wady licówek porcelanowych. Licówki na zębach, opinie.

W celu ukrycia defektów kosmetycznych, zainstalowany na celu poprawę wyglądu estetycznego licówki na zęby. Referencje tego „materiału zwróconej” dodatni. Obwodowo – cienkiej płyty o grubości 0,5 – 0,7 mm, który pokrywa się z przedniej części zęba. Przed instalacją, warstwa szkliwa został usunięty. Jednym z najnowszych osiągnięć w dziedzinie stomatologii są uchwyty porcelanowe.


Zastosowanie licówki porcelanowe

Dentystycznych forniry – alternatywą dla korony ceramiczne ciała stałego typu. Płytki są łatwiejsze w produkcji, proces nie zajmie dużo czasu. W czasie ich produkcji do pacjenta umieszcza się tymczasową strukturę. Forniry się metody laboratoryjne. Zamontowany w obecności wiórów szkliwem wygląd pigmentacji, zużycie przednich zębów.

Wskazania licówki stomatologiczne

Licówki na zęby przednie montowane są pod następującymi wadami:

 • flyuoroznyh plamy;
 • wrodzonych i nabytych uszkodzeń szkliwa;
 • zaciemnienie zębów, wynikającym z uszkodzenia lub przestarzałych sposobów leczenia;
 • odpryskiwanie i pękanie szkliwa;
 • nieregularnym kształcie zęba;
 • Przebarwienia ustalonych wcześniej uszczelki;
 • szczeliny między zębami.

Płytki zalety porcelanowe (obwodowo)

Ta odbudowa zębów przednich ma podstawowe zalety:

 1. brak plamy na powierzchni forniru;
 2. naturalny wygląd.

Brak plam, dzięki zastosowaniu nowych materiałów nieprzepuszczalnych. Fakt ten jest bardzo ważny przy podejmowaniu żywności i napojów, jak wiele żywności i napojów zawierają barwników. Stosowane obecnie Materiał – ceramika – pozbawione działań niepożądanych. Jest gładka, nieprzenikniona, nie zmienia koloru. Specjaliści, lekarze zalecają swoim pacjentom, aby zainstalować licówki na zęby. Recenzje pozytywnego charakteru mówią same za siebie. Po skorygowaniu wady różnych rodzajów i pochodzenia pacjentów są zadowoleni z wykonanej pracy i wyniku.

Naturalny ząb emalia ma przezroczystą nieruchomości. Nowoczesne ceramika powtarza tę właściwość. Dlatego licówki zainstalowany niewidoczne. Mają pełną podobieństwo do naturalnych zębów. Nikt nie zauważy, sztuczny materiał.

Zdecydowaliśmy się zainstalować licówki na zęby? Recenzje można przeczytać o nich w internecie, jeśli istnieją wątpliwości co do prawidłowego wyboru. Można również zapoznać się z procesem wytwarzania wafli przez metody pielęgnacji. Ponadto, należy skonsultować się ze specjalistą na temat konieczności instalowania licówki, wybór kolorów, a także innych zagadnień będących przedmiotem zainteresowania.

Przeciwwskazania do zainstalowania licówki

Instalowanie forniry nie zawsze są możliwe. nie są one pakowane w następujących przypadkach:

 • Zęby osłabiona na chore (występowanie próchnicy);
 • niewystarczające szkliwo na zębach;
 • nie jest chorobą – bruksizm (zgrzytanie zębami i zaciskając je podczas snu);
 • Dostępność bezpośredniego zamknięcia;
 • Znaleziono choroby dziąseł – ozębnej;
 • Zniszczył dużą część zęba.

Płytki wady porcelanowe (obwodowo)

Powinien zapoznać się z niedostatków fornirów. Główną wadą jest łamliwości płytki. To nie może być naprawiony, tylko wymienić. Forniry są zamontowane szczególnej kompozycji klejącej. Gdy rozprężania można zainstalować ponownie, cementowanie, ale pod warunkiem, że fornir był nienaruszony. Manipulacja robi dentysty.

Licówki porcelanowe pielęgnacji

Dzięki właściwej pielęgnacji i higieny, licówki są wykorzystywane przez ponad dziesięć lat. Aby przedłużyć żywotność płyty, konieczne jest przeprowadzenie następujących zaleceń:

 • użyć szczoteczki do zębów i nici do czyszczenia zębów;
 • nie poddane nadmiernym obciążeniu fornirów (orzechy przecinania raskusyvaniyu pastylek twardego cukierka) i inne skutki fizyczne.

Przestrzeganie tych prostych zasad pozwoli przednie zęby, aby zachować estetyczny wygląd przez długi czas. Nie zapominaj, że głównym celem fornirów – nie wzmacnia zęby i poprawić ich wygląd. Nie bój się zainstalować licówki na zęby. Recenzje nowym materiałem do ich produkcji najlepszych. Konieczne jest zaufanie do dentysty wokół.