390 Shares 7352 views

Gdzie można uzyskać kredyt zabezpieczony na nieruchomości?

Przedłużający się kryzys zmusza coraz więcej osób stara się o kredyty gotówkowe dla banków i MIF. Jednocześnie ludność jest mniej odsetek od tych banków są uważane za pozytywne i godne zaufania klientów – z „białych” płac, formalnego zatrudnienia, wysokie dochody. Oznacza to, że jeśli pilnie potrzebują dużej sumy pieniędzy, a nie fakt, że bank pożyczy ci to bez żadnych problemów.


Jeśli mówimy o 10-15 tysięcy rubli, do usług MIF dla siebie – nie ma nawet takich, gdzie wymagana kwota przekazana przez Internet bezpośrednio na karcie w ciągu 5 minut, na przykład usługa pożyczka online „Zaymer Robot”. I wymagania dotyczące oficjalnego dochodu i zatrudnienia jest znacznie bardziej miękkie. Dobrze, jeśli problem jest szacowana na kilkaset tysięcy – wielu zaczyna myśleć o kredyt zabezpieczony na nieruchomości.

Gdzie pieniądze zabezpieczone mieszkanie?

Najbardziej oczywista odpowiedź – w banku. Korzyści są oczywiste – niższe oprocentowanie, wyższe kwoty kredytu, a zaufanie do banku, rodzaj podoba bardziej. Ale są też wady: bank oceni nie tylko płynność swoich aktywów, ale także jako kredytobiorcy. A to prowadzi nas z powrotem do pytania o „białe” dochodów, umowy o pracę, a ponadto pozytywną historię kredytową.

Sam proces składania wniosku o pożyczkę pod zastaw mieszkania w banku raczej długi, zawiera ocenę nieruchomości, ubezpieczenia i nieruchomości, a kredytobiorcą.

Prostszy sposób – zastosowanie do MIF. Niektóre MIF również emisji pożyczek zabezpieczonych mieszkań, zwykle maksymalna kwota takiego kredytu – 1 mln rubli. Potwierdź swoje dochody nie potrzebujesz historii kredytowej, nie ma znaczenia, maksymalny okres – kilka lat. Odsetki, oczywiście, będzie wyższy niż w banku, ale także prawdopodobieństwo zatwierdzenia – również.

Jeśli jednak z jakiegoś powodu MFI, odmówił, możliwe jest, aby ubiegać się o taką usługę osobie fizycznej na stronach internetowych sieci P2P rynku finansowym. Jednak prawdopodobieństwo oszustwa jest znacznie wyższy niż w banku lub MIF.

Jak nie być na ulicy?

Niezależnie od wybranej opcji, należy pamiętać, że tego typu pożyczki – ryzykowną rzeczą. Najmniejsza nieuwaga może kosztować majątku. Dlatego musimy zrobić wszystko, aby nie utracić własność:

– Uważnie przeczytaj umowę, zwracając uwagę na miejsca, które na kredyt, mieszkanie jest do Państwa dyspozycji, z prawem do pobytu w nim;

– sprawdzić obecność w umowie konkretnych elementów, z których niezamierzone naruszenie może prowadzić do wcześniejszego zakończenia swego: zakaz dzierżawy, zakaz rejestracji każdemu, zakaz naprawy, jak również obowiązek zawiadomić wierzyciela w przypadku zmiany pracy;

– upewnij się, że pożyczkodawca nie może jednostronnie podnieść oprocentowanie kredytu;

– i, oczywiście, aby uniknąć dotrzymania warunków płatności, ponieważ w tym wypadku pożyczkodawca ma prawo do jednostronnego rozwiązania umowy, żądając od razu iw całości spłacić dług. Innym złym rozwiązaniem – mieszkanie zostaną wystawione na aukcji.

Istnieje wiele niuansów, więc najlepszym rozwiązaniem byłoby, aby pokazać przed podpisaniem umowy i prawnika z nim w celu omówienia wszystkich kwestii spornych transakcji.

Alina Ovsyannikov

materiały https://www.zaymer.ru/