519 Shares 3831 views

Baterie są zimne: gdzie złożyć reklamację lub co robić?

Wraz z nadejściem jesieni przychodzą zimne powietrze na zewnątrz chłodzi, odpowiednio, a zimno przenika do mieszkań. Zasilanie ogrzewania domów mieszkalnych przynosi nie tylko ciepło, ale również powoduje, że mieszkańcom nowe doświadczenia, frustracji i niepotrzebnych problemów. Jeśli ze względu na ogrzewanie, a baterie są zimne, nie oczekuj, że wszystko zostanie rozwiązane przez siebie. Istnieje kilka opcji, które można podjąć.


Odpowiedź szuka w HOA

Przede wszystkim pojawia się pytanie: kiedy akumulator zimna, gdzie złożyć reklamację? Aby zacząć, to porozmawiać z sąsiadami i dowiedzieć się, jak się sprawy mają z ogrzewaniem w ich mieszkaniach. Jeśli masz problem ogólny, a baterie są zimne w całym domu, konieczne jest, aby odnosić się do spółki zarządzającej. Obowiązki CC obejmują kontrolę nad świadczenia domów z wszystkich mediów, w tym ogrzewania. Spółka ma kontrakt w Twoim imieniu do wykonawców świadczących te usługi. Istotą dokumentu jest nie tylko wypłata zaległych wpływów, ale także odbierać i płacić usług. HOA zadanie – aby dowiedzieć się, dlaczego wykonawca nie dostarczył budynku z ogrzewaniem w określonym terminie.

Dobry powód ogrzewanie wspólny przystanek

Powodem zimnych baterii w mieszkaniu może służyć jako poważny wypadek na autostradzie, czy elektrociepłowni. W tym przypadku organizacje publiczne muszą wyłączyć dopływ ciepłej wody do obszaru, który jest w domu do naprawy.

Co należy zrobić, aby najemcy, jeśli dom jest zimny akumulator? Gdzie się skarżyć, jeśli nikt nie ostrzegł i poinformował o nakładania chłodziwa? W związku z poważną awarią, przepis wykraczająca ciepłem cały budynek mieszkalny, oprócz spółki zarządzającej powinny być traktowane ze zbiorowej skargi do inspekcji obudowa YLD (stan). Organizacja ta zajmuje połączenia przez całą dobę.

skarg zbiorowych

Wszelkie reklamacje należy składać w formie pisemnej. Składając stosowne oświadczenie na mieszkańców team building, trzeba zbierać podpisy – im więcej, tym lepiej. Skarga napisana zarówno do przewodniczącego firmą zarządzanie i kontrola obudowy w dwóch egzemplarzach. W artykule opisano problem z wymogiem, aby rozwiązać kwestię, dlaczego dać ogrzewanie, zimną baterię. Jeden egzemplarz pozostaje w spółce jako przychodzącej wiadomości, a drugi z pieczątką i datą przyjęcia z powrotem do Ciebie. Będzie ona służyć jako potwierdzenie leczenia w przypadku nieodebranych środków czasowych. Dopuszczalne jest wysłanie reklamacji przez e-mail z potwierdzeniem dostarczenia do odbiorcy. Pisemne skargi zbiorowej organy muszą rozważyć w terminie odpowiadającym prawu.

Temperatura według norm sanitarnych

Od początku sezonu grzewczego, mieszkańcy często mają do czynienia z faktem, że bateria jest pół zimny lub lekko ciepłe. Sugeruje to, że dostawa wody do ogrzewania pomieszczeń nie jest w pełni gorące. Do tego widać, że jest wystarczająca do określenia temperatury pokojowej jest zwykły termometr. Przepisy sanitarne pozwolić komfortowej temperatury dziennej w mieszkaniu musi wynosić co najmniej 18 ° C wyższa od zera do niewielkiego nadmiaru 4 ° C.

Po przyjęciu reklamacji jest wysyłana do ciebie inżyniera, którego zadaniem jest zidentyfikowanie przyczyn zimnej baterii. Aby to zrobić, mierzy temperaturę w każdym pomieszczeniu, wypełnia formularz i kopię aktu daje właścicielom. Jeśli odczyt jest niższy od stosowania reguł, a następnie należy podjąć odpowiednie środki sektorowe.

Gdzie indziej można narzekać?

Jest nadzieja, że po likwidacji wypadku w ogrzewanie domu pójdzie. Ale często narzędzie dostarczania płynu chłodzącego do domu, ignorowanie skarg niewystarczającej temperatury do ogrzania całego mieszkania. W tej sytuacji, gdy dom jest lekko ciepły lub zimny akumulator, które skarżą się na niewykonywalnych spółki zarządzającej?

Nie zapominaj, że masz pod ręką wykonane inżyniera, który przyszedł z organizacją zarządzającą, działają na niedożywienia ciepła. I masz sąsiadów jako świadków, którzy mają ten sam problem. Musimy iść do wszystkich właściwych organów w sprawach miejskich. Proszę odnieść się do urzędnika od władz lokalnych, które podlegają wszystkie media. Możesz zapisać się na osobistym powołaniu lub wysłać reklamację za pośrednictwem poczty elektronicznej. Do tej pory istnieje taka możliwość. Można również napisać skargę do Federalnej Służby. Oświadczenie musi określić, że masz zimne baterii mieszkanie, zanotuj nazwę i adres biura zarządzania. Następnie eksperci Rospotrebnadzora recepta jest wysyłany do MC z obowiązku skorygowania nieprawidłowości w temperaturach. Żądanie będzie określać termin, w którym problem powinien zostać rozwiązany. W przypadku braku zgodności kary zostaną nałożone na spółkę zarządzającą.

Ostatecznością, które mogą być pociągnięci do odpowiedzialności dyrektorów karnych i tym samym przywrócić porządek – to prokuratura. Spółka zarządzająca będzie boi się naruszać wymogów organów ścigania.

Nie jest konieczne, aby płacić za coś, co nie jest odbierany

Jesteśmy niezadowoleni i merznuschih w ich mieszkaniach lokatorzy mają pełne prawo do żądania ponownego obliczenia kosztów usług grzewczych. Potwierdzenie będzie działał w składzie: inżynier spółki zarządzającej, w której określono datę połączenia, gdy naruszenie zostało nagrane. Wnioski będą przyjmowane w jednym centrum informacyjnego i fakturowania. Przeliczanie winni przyszłym miesiącu. Można również zażądać zapłaty kary za brak ciepła. Dla każdego dnia nieprzestrzeganie norm temperatury odliczanie 3% całkowitej płatności do ogrzewania miesięcznie.

Często oświadczenie cały zespół nieogrzewanym domu na czas zareagować i rozwiązać problem w czasie. Trudniejszych rzeczy dla tych, którzy odkryli, że ciepło dano, a baterie są zimne tylko w ich mieszkaniu.

Call Manager

Jeśli jesteś zbyt zajęty lub nie chcą, aby znaleźć przyczynę własną rękę, bo strach zakłócać działania systemu grzewczego, najpierw zadzwonić do dyspozytorów ratowniczych obsługujących firmę. Menedżer powinien wprowadzać nagrywać swoje dane, należy zwrócić uwagę na datę złożenia wniosku i zarejestrować wprowadzonej aplikacji. Następnie zostanie wysłany hydraulika, który określi przyczynę braku ciepła, a jeśli można to zrobić szybko – wyeliminować pęknięcia.

Jeśli masz poważny problem, to trzeba przyjść na pracowników call spółki zarządzającej i sporządza oświadczenie, w dwóch egzemplarzach, do pomiaru temperatury we wszystkich pokojach. W związku z brakiem pracowników kk zadzwonić do swoich sąsiadów, którzy będą świadczyć i potwierdzenia, czy mieszkanie jest zimne. Wraz z nimi, i uczynić bezpiecznym dowolnie oddziaływać na aktualnie dostępnych temperatury.

Sprawdź datę złożenia wniosku i wskazuje na fakt, że nikt nie przyjdzie do was. Ułożyła z sąsiadami podpisów i wysłać papier do kodeksu karnego. Podpisy w ustawie nie powinna być mniejsza niż trzy. Po skorygowaniu naruszenia znowu być sporządzone na zgodność z temperaturą. W tej procedurze jest uznana za kompletną.

wyjaśnia sytuację

Na początku tego artykułu okazało się, gdy mieszkanie chłodzenia akumulatora, gdzie na co narzekać. Ale nie można podnieść panikę i starają się zrozumieć siebie w powodu braku ogrzewania. Jeśli okaże się, że pion gorąco, a akumulator jest zimny, oznacza to, że gorąca woda w nim nie przyjść. Sprawdzić położenie dźwigu, który umożliwia dostęp do chłodziwa w mieszkaniu, jeśli jest zablokowana. Może po prostu zapomniał, aby go otworzyć. Upewnij się, że pion nie jest zablokowany w związku z pracami w piwnicy.

Groźba śluzy

Powody, zimne baterie w mieszkaniu z początkiem sezonu grzewczego, kilka. Ten problem występuje w wielu mieszkańców rocznie. A w tym samym mieszkaniu budynku kogoś z procedurą ogrzewania, a ktoś jest jeszcze zimny. Jednym z najbardziej powszechnych sytuacji jest nagromadzenie powietrza w systemie. Jeśli bateria słychać bulgotanie, produkuje śluzę powietrzną do wydania.

Zgromadzony powietrza w rurach uniemożliwia swobodny przepływ wody, która musi być w sposób ciągły w obiegu, ogrzania pokoju. Poza tym powietrze nie jest w stanie przewodzić ciepło. Prowadzi to do tego, że pion ciepłej i zimnej opakowanie. Obecność zakresie stężeń skraca zużycie urządzeń grzejnych, powodując powstawanie rdzy.

opróżnia

Normalnie, w sytuacji, gdy zimny akumulator w mieszkaniu, lokatorzy obniżył się w powietrzu. W związku z tym, że bateria znajduje się śrubę odpowietrzającą.

Przed otwarciem zaworów, należy najpierw wyłączyć ogrzewanie i tkanina leżał pod baterią, ponieważ powietrze będzie przepływać brudną wodę. Żuraw otwarty przez włożenie śrubokręta w gniazdo i obracano powoli. powietrza wywiewanego ze specjalnego otworu wyjdzie z sykiem. Kiedy będzie śluzy powinny wyciekać płyn. Żuraw może zostać zamknięta. Dzięki tej metodzie, zaburzenia cyrkulacji płynu chłodzącego jest przywracany. Zawór jest zainstalowany na wszystkich bateriach w mieszkaniu, ale zasadne jest przeprowadzenie procedury tylko z zimnych grzejnikach. Być może trzeba będzie otworzyć zawór więcej niż jeden raz.

Skomplikowane, gdy powietrze nie jest gromadzona w pomieszczeniu baterii, a rury znajduje się w piwnicy. Włączeniu kranu, a pokój jeszcze zimny baterii? Co robić? W takim przypadku wezwać hydraulika z obudowy i usług komunalnych, który otworzy specjalny zawór i odpowietrzyć tłumienia powietrza rozpórkę.

obwiniają sąsiadów

Może być tak, że sąsiedzi dbając o komfort w swoim mieszkaniu, nielegalnie dokonać zmian w konstrukcji systemu intrahouse – zwiększenie baterię na kilka sekcji lub zainstalować inną chłodnicę. Przychodzące płyn ciepłonośny wypełnia całą ogrzewana w urządzeniu utraty ciepła do kolejnego mieszkania. Postępując w dół systemu woda chłodzi. W rezultacie okazuje się, że w mieszkaniu zimno baterię.

Co zrobić z nieuczciwych sąsiadów i jak zaradzić tej sytuacji? Biorąc cue, można zrobić to samo. Ale to doprowadzi do tego, że chłodziwo będzie chłodzić szybciej, a zwiększona liczba baterii nie przyniesie w żądanym ciepła z mieszkania. Ustalenie ważności kontaktu w obudowie.

Dlaczego baterii zimnej dno

Powodem częściowego ogrzewania podgrzewacza może być jego błędne połączenia, co powoduje nierównomierne rozprowadzenie ciepłej wody. Po podgrzaniu błędne podłączenie sekcji strony, a pozostały obszar baterii – nie. Jest on uważany za najlepszy jeden obwód przekątnej. Jeśli połączenie nie przecieka strona chłodziwo całej baterii i wybiera najkrótszą drogę, więc dolna część chłodnicy jest zimny. Będzie to konieczne w celu zaradzenia sytuacji i symulować przekątnej schematu za pomocą rurki wtryskowej. Rozciąga się kanał, przy czym bateria nagrzewa się równomiernie. To może być dokonana jedynie przez wykwalifikowanego hydraulika.

Innym powodem, dla którego akumulator jest zimny poniżej, może być zanieczyszczenie. Skala i rdza osadza się na dnie i po bokach grzejnika, a tym samym zwężenie przejścia dla płynu. W tym przypadku, obieg ciepłej wody jest zakłócony, a bateria nie jest w pełni rozgrzany. Do czyszczenia baterii, trzeba naciskać kilkakrotnie umyć wodą.

W każdym razie, jeśli mieszkanie nie nagrzewa, należy skontaktować się wszystkie organy. Zgodnie z prawem, narzędzie powinno być dniem naprawić prostych nieprawidłowości w systemie grzewczym. Złożone organizacje narzędzia do naprawy powinien spędzić tydzień.