348 Shares 2657 views

Biochemia krwi u dorosłych i dzieci. Wynik i jego interpretacja

Biochemia krwi może dać całościowy obraz jak obsługiwać konkretny narząd. To jest – jednym z najbardziej skutecznych metod diagnozy. Analiza może również odpowiedzieć na pytanie, czy niedobór witaminy lub element śladowy występuje. Najbardziej aktywny biochemia krwi jest stosowany w następujących branżach – ginekologii, kardiologii, medycyny wewnętrznej, urologii, gastroenterologii.


A analiza jest w stanie ustalić z góry, który z organów nie są bardzo dobrze wykonywać swoje funkcje. Każda zmiana w składzie chemicznym krwi wskaże obecność patologicznej sytuacji i że pilna potrzeba, aby przejść do kliniki.

Procedura testu jest następująca. Z żyły (zgięcia łokciowego) pobiera się co najmniej pięć mililitrów krwi. Wyniki zapisywane są w specjalnym formularzu, który zawiera wykaz wszystkich ważnych podzespołów w „środek”, który ma na biochemię krwi. W praktyce medycznej, nie ma odniesienia, „zdrowy” dane z których dane są porównywane, biorąc pod uwagę wiek i płeć pacjenta. Do produkcji ostatecznych wyników analizy diagnoza powinna być porównywana do objawów chorobowych.

biochemia krwi mające na celu określenie wskaźników, takich jak:

 • białek (ferrytynę, transferynę, mioglobina, całkowite białko C-reaktywne, albumina, itd.);
 • enzymy (lipazy, amylazy, mleczan, gamma GT, Alt i inni);
 • lipidów (cholesterolu, triglicerydów (całkowity, LDL, HDL);
 • węglowodany;
 • pigmenty (bilirubina);
 • o niskiej masie cząsteczkowej związki azotowe;
 • Witaminy i substancje nieorganiczne (fosfor, magnez, chlor, sodu, wapnia, potasu, żelaza itp.)

Opis przygotowania do pobierania krwi chemię

Niezawodność i dokładność wyników w dużym stopniu wpływa na zakres, w jakim prawo to zostało przygotowanie do niej. Podstawowe prawa są w następujący sposób:

 1. Analiza muszą przejść rygorystyczne czczo w czasie rano.
 2. Zanim to nie można pić i jeść nawet przeżuwa.
 3. Zaleca się stosowanie tylko specjalistycznych placówek medycznych, gdzie można uzyskać informacje na temat wyników.

Analiza biochemiczna krwi u dzieci

Powołanie czyni go lekarz, gdy trzeba uzyskać kompleksowy obraz o stanie narządów wewnętrznych dziecka. Na przykład, moja matka narzeka wielu objawów, które mogą być interpretowane jako objawy wielu chorób. Pediatra z kolei dostarczenia ostatecznej diagnozy, daje cel zrobić analizę biochemiczną krwi. Dekodowanie u dzieci ma specyficzne i nieco różni się od dorosłego interpretacji wyników. Dziecko ma główne wskaźniki chemii krwi jest nazwa „zestaw metaboliczny”, a więcej uwagi poświęca się w następujących punktach:

 1. poziom glukozy we krwi. Cukier jest konieczne dla rosnący organizm w celu zapewnienia jego energię. Nieprawidłowości w większym stopniu dowodów rozwoju cukrzycy, a mniejszy – o obecności hipoglikemii.
 2. Ilość wapnia w ciele, które jest wymagane dla normalnego procesu skurczu mięśni transmisji impulsów nerwowych. uczestniczy również w wydzielaniu hormonów. W związku z tym, zwiększenie lub zmniejszenie poziomu wapnia w organizmie wskazuje na obecność zaburzenia równowagi hormonalnej, problemy z trzustki, tkanki kostnej i wątroby.
 3. bilans wodny soli w organizmie. Chlorki, węglany, potas i sód (elektrolitów) przyczynia się do utrzymania równowagi cieczy i medium kwasowo-zasadową. Pełnią ważną rolę dla mózgu, mięśni i serca.
 4. Przeprowadził test na czynność nerek. Kreatyniny i mocznika – jest metabolicznych produktów końcowych, które są wydzielane przez nerki.

Ale musimy pamiętać, że dostarczanie analiz na biochemii krwi – nie jest łatwa procedura, której potrzebuje dziecko, aby się przygotować.