263 Shares 7987 views

choroba zwyrodnieniowa stawu biodrowego

Choroba zwyrodnieniowa stawu biodrowego jest degeneracyjną chorobą charakteryzującą degeneracji chrząstki pierwotnych zmian rozwojowych przyszłych kostne powierzchni stawowej i krańcowych, co powoduje jej odkształcenie.


Zaklasyfikować do choroby pierwotne i wtórne. Genuinny (pierwotne) choroba zwyrodnieniowa stawu biodrowego charakteryzuje rozwoju procesu degeneracyjnej u zdrowej normalnie działa na tej chrząstki. Może to wystąpić, na przykład, ze względu na zwiększone obciążenia funkcjonalnych. wtórny charakter choroby objawia się przez degenerację chrząstki jest już zmieniona. Wtórne choroba zwyrodnieniowa stawu biodrowego może wystąpić na skutek urazu, złamania martwicy, dostawowych, zaburzeń metabolicznych hormonalnego, nerwowy i naczyniowy natury, który może wpływać na właściwości fizyczne i chemiczne, chrząstki i stawów powierzchnia congruity.

Główne powody dla rozwoju choroby obejmują niedopasowania mechanicznego obciążenia skierowanego na powierzchni chrząstki i możliwości chrząstki, aby wytrzymać ten ładunek. To ostatecznie prowadzi do jego degradacji i degeneracji. Zaburzenia te związane są głównie z ciężkiej pracy fizycznej, które zawierają powtarzające się stereotypowe ruchy.

Choroba zwyrodnieniowa stawu biodrowego mogą wystąpić z powodu korpus nadruchliwości osi przesuwu (zaburzenia statycznych). Ponadto, choroba ta może być spowodowane przez niedokrwienie, kości i dziedziczenia.

Początek choroby towarzyszy nierówności chrząstki stawowej. On staje się szorstka, sucha, matowa, traci swoją elastyczność i jędrność. Rozwój choroby charakteryzuje się pęknięć i ekspresja chrząstki towarzyszy ekspozycji bazowego kości. Tak więc nie jest oddzielenie fragmentów przechodzi do jamy stawu i tworzy wolny ciała.

Leczenie choroby zwyrodnieniowej stawu biodrowego powinien obejmować nie tylko metod do lokalnego procesu zidentyfikowanego w tkankach stawowych, ale wydarzeń, które mają wpływ na cały organizm.

Należy zauważyć, że w praktyce nie stwierdzono przypadków odwrócenia choroby. Jednak ważnym warunkiem leczenia jest rozpoznanie i korekcja czynników etiologicznych odpowiedzialnych za jego wystąpieniu. W przypadku pacjentów, u których występuje choroba zwyrodnieniowa stawu biodrowego, leczenie obejmuje ograniczając długość spacer. Pacjentom zaleca się również przemian wypoczynku i spacerów. Leczenie uzupełniające to zabieg spa.

Częstą przyczyną choroby zwyrodnieniowej stawów są choroby układu pokarmowego, tarczycy, cukrzyca i inne. W tych przypadkach nie jest zaburzeniem metabolicznym, w wyniku przerywaną i mocy chrząstki.

Nadwaga powoduje przeciążenia stawów. Dlatego pacjenci, które charakteryzują się otyłości, interwencje terapeutyczne zacząć od diety. tkanka chrząstki wysoką wrażliwość na brak pierwiastków śladowych i witamin w żywności. Dieta musi być obecne, warzywa i owoce, grube ziarna zawierające magnez i wapń, gotowane mięsa, zawierającego żelazo i miedź, a także, oczywiście, naczynia rybne zawierające fluoru i fosforu.

Gdy zapalenie jest często przepisywany diklofenak i jego bardziej nowoczesne odpowiedniki (Nise, movalis i inne). Jednak długotrwałe stosowanie tych leków może powodować poważne komplikacje z powodu ich skutków ubocznych. W celu zminimalizowania efektów toksycznych diklofenaku zdolnego do nowego preparatu – plaster przezskórny.