674 Shares 2523 views

Obrzęk lewej stopy

Co do zasady, nogi obrzęk często związane z ciążą. Ale to nie zawsze jest tylko, że powodem. Na przykład, lewa noga obrzęk, jak również prawo, może być ze względu na rozwój żylaków.

Oczywiście, ciąża – to jeden z głównych powodów, dzięki którym mogą wystąpić ta choroba. Fakt, że wzrost w macicy dużych pni żylnych, położony w miednicy małej, kompresowane i tworzy mechaniczną przeszkodę do odpływu krwi z kończyn dolnych. Ponadto, aby dostarczyć dwa organizmy występuje wzrost objętości krwi, tworząc dodatkowe obciążenie żyłach.

Jako postępującą obrzęk nóg?

Rozwój obrzęku z żylakami płynie dość powoli, a kobiety nie zwracają uwagi na obrzęk nóg po porodzie lub po prostu myślę, że winy innego powodu. Po pierwsze, są one praktycznie niewidoczne. Coraz częściej pojawiają się w późnym popołudniem. Chodzi o to, że ludzie przez cały dzień w pozycji pionowej, tak, że zwiększony przepływ krwi do dolnych żył. Po nocy odpoczynku lewa stopa opuchlizna znika lub zmniejsza.

W celu ustalenia przyczyny obrzęku w pierwszej kolejności trzeba skonsultować się z lekarzem. Jednak zalecenia są określone poniżej pomogą Ci rozwiązać pewne problemy szybciej

Odpoczynek i ćwiczenia na nogi

Niech nogami częściej odpoczywać. W spoczynku, leżeć tak, że położenie stopy były nieznacznie powyżej poziomu ciała. Również często jakieś specjalne prostych ćwiczeń:

– poruszać stopami okrągły;
– Podnieść na palcach;
– Sprawdź, bułki z palca do pięty.

Aby usunąć obrzęk lewej nogi we śnie powinien starać się położyć na lewym boku, aby poprawić przepływ krwi. W pozycji siedzącej nie warto przekraczania nogi.

żywność

Uwzględnić w diecie winogron i pomidorów, grejpfruty i cytryny, żurawiny, rokitnika, kaliny, promowanie rozrzedzające krew. Powoduje pęcznienie deficytu nodze lecytynę i koagulacji krwi, witaminy C, cynku i selenu. Również pod warunkiem krwi niekorzystnie wpływa na nadmierne użycie w puszkach, pikantny, wędzona i tłustych. nie powinny być nadużywane kakao, kawa, herbata i napoje gazowane. Ale można pić sok z winogron, sok z żurawiny, herbat ziołowych, ale główny produkt, aby ugasić pragnienie powinno być woda.

Masaż i wywar suszonych moreli

Bardzo dobry obrzęk stopy ułatwia masaż i pić wywar z suszonych moreli. Będzie to wymagało morele zalać wrzącą wodą i pozostawić do zaparzenia na noc i rano wypić przed posiłkiem przez 30-40 minut.

kąpiel stóp

Wanny łagodzeniu zmęczenia

Aby bulionu Tace 100 g owoców jałowca lub roztworu 100 g morskiej soli na litr wody. Można również zrobić kąpieli 1 łyżka. łyżki sucha gorczycy 2 godziny. łyżki sodę, rozcieńczonego w 1 litrze wody.

kąpiele kontrastowe

Nogi muszą najpierw trzymać w gorącej wodzie, a następnie gwałtownie opuszczane na zimno. Należy powtórzyć procedurę kilka razy. Kąpiele te można dodać soli morskiej lub wywary z ziół. To będzie nie tylko pozbyć się opuchlizny, ale również poprawić ogólną kondycję organizmu i nastrój