683 Shares 1575 views

Pstrąg – ryba z rodziny łososiowatych

Pstrąg – ryba (lub, jak to nazywa, Krasulya), który należy do rodziny łososiowatych. Ma wąski wydłużony korpus ze spłaszczonej głowy i duże usta. Jej głowa przypomina strukturalnie szczupaka. Pstrąg – ryba z jasnym srebrem umieszczony poprzecznie z licznymi ciemnymi plamami. Wagi mają Krasulya stosunkowo niewielka. Płetwy ogonowej i anal pomalowane w odcieniach czerwieni i grzbietowych i piersiowych – szary. Od 2001 roku, europejskie gatunki ryb weszła w naszej Czerwonej Księdze. Dlatego, pstrąg, rybołówstwo jest bardzo ekscytujące, nie podlega wędkowania. Przez sześć lub siedem lat rośnie do siedemdziesięciu centymetrów przy masie pięciu kilogramów. Niemal w tym samym czasie przychodzi i jej dojrzewania. Podczas tarła, ryba zmienia kolor, przekształcając miedzi czerwony jednak ikry, dość szybko wraca do poprzedniego. Tarło pstrąga, ryby słodkowodne, w kwietniu-maju. Aby to zrobić, to biegnie wiele kilometrów w górę rzeki i zatrzymał się na małej, ale szybko rzek. Tarło, pogrąża się w miejscu zamieszkania.

Dystrybucja i styl życia

Krasulya znaleźć tylko w strumieniu zimnej jezior lub rzek. To nigdy nie trafia do morza. Najczęściej można je znaleźć w szybkim wody z zimną, czystą wodą. W naszym kraju znajduje się na terenie Uralu po Dalekim Wschodzie i Jakucji. Pstrąg – drapieżne ryby. Żywi się okoń, płoć, czopem zawiasowym i innych ryb. Jej płodność jest średnia dochodzi do 14 tysięcy jaj o średnicy do pięciu i pół milimetra. Okres inkubacji – do sześciu miesięcy. Jedyne wejście do tego rodzaju ryb jest to, że to niby Sachalin – chevitsa z większych skalach. Ona żyje w Morzu Japonii. Pstrąg – ryba, która jest zwykle trzymane pod zatopionych rozdarcia i drzew, w otwory w dnie, gdzie sprawia dziwne „Urca” dźwięki słyszalne na odległość. Rano i wieczorem Ona idzie w poszukiwaniu pożywienia do powierzchni, w zimie Odbywa się pod lodem.

wędkarstwo

Najbardziej płodnym połowów pstrąga na Syberii i Uralu, gdzie czasami desyatikilogrammovye osobników. Jest to zwykle złapany na spinning z mocnej żyłce, chociaż niektórzy wędkarze wymyślony, aby złapać rybę torze z łodzi. W zimie, sukces wędkarski z lodu na zherlitsy lub zimowego przynęty, i otwartej wody – spinning. Przywiązanie, zazwyczaj „mysz” – przynęta, która naśladuje gryzonia basen. A pstrąg dni trwa światło, a nocą – ciemne przynęty. Ryba ta może być wywołana w nocy jako czas dla najbardziej udanych połowów przedstawiamy godziny przed świtem lub zmierzchu. W dzień idzie w zacienionych miejscach, gdzie obronił aż głodny. Jordania w Krasulya do okresu po okresie tarła, począwszy od września, a do zamarznięcia. Gryźć to jest bardzo nieprzewidywalna w tym okresie: Czasem ogona lub uderzyć przynęty, gwałtownie chwytając, pociągnął na dno. We wszystkich przypadkach, aby nie przegapić pstrąga, trzeba bardzo szybko zamiata, po której może dokonać przełomu i przeciągnąć linię do kilkudziesięciu metrów. Ryba ta jest często zakłócone tak źle połknie przynętę. Czasami przychodzi do dołu, gdzie spoczywa na kamieniach, linia łamie. Dlatego doświadczeni rybacy wiedzą, że konieczne jest, aby bardzo szybko doprowadzić do brzegu i bosak, aby wycofać się z części ogonowej.

W kuchni,

Pstrąg – ryby, smaczne we wszystkich rodzajach gotowania. Jest często gotowane, gotować w białym sosie, podawane z pieczonymi warzywami. Nadziewane Krasulya niewłaściwe przyprawa do potraw rybnych, takich jak orzechy, owoce. Niektórzy jedzą go z sokiem z granatów.