201 Shares 3421 views

Jak gałkę oczną.

Eyeball lub narząd wzroku, pomimo jego niewielkie rozmiary, ma bardzo skomplikowaną budowę anatomiczną. Rażące, organ ten ma kształt kuli, która nie jest całkiem idealna, jak jej widoczna przednia część ma większą krzywiznę niż ukryty od tylnej powierzchni. Fakt ten określa wielkość i różnorodność oczy w różnych kierunkach. Ze względu na wypukłość ciała rogówka przednio-tylnej największego rozmiaru. Średnio zdrowego dorosłego człowieka, jest on blisko 24 mm. Poprzecznej i osi pionowej w przybliżeniu identycznych: średnia wielkość poprzecznej osi oka jest 23,6 mm i 23,3 mm, w stosunku do pionu.

Struktura gałki ocznej

Narząd wzroku, istnieją trzy główne powłoki, które wykonują różne funkcje.

  1. Powłoka zewnętrzna lub włóknisty. Zidentyfikowano dwie części, które są zupełnie niepodobne anatomicznie. Największą część włóknistej tuniki należy twardówki lub osłonki albuginea, a reszta – rogówki. Twardówki całkowicie nieprzezroczysty materiał, który ma barwę białawą. Właśnie dlatego, że ich kolor, gałki ocznej, w szczególności nieprzezroczysta część białka została wywołana. W praktyce klinicznej, jak twardówki może wykrywać różne stany patologiczne, które występują w oku i w organizmie jako całości. Tak, zaczerwienienie gałki ocznej może wskazywać na ostre zapalenie w narządzie wzroku: zapalenie spojówek, zapalenie rogówki, zapalenie błony naczyniowej oka, etc. Tunica żółknięcia albuginea pośredni dowód choroby wątroby – Zapalenie wątroby. Gałka oczna, która pokazuje przód i rogówka pojawia się w tym miejscu, malowane w kolorze brązowym, zielonym lub niebieskim. Jednakże, nie jest to rogówki i tęczówki jest widoczna przez nie. Rogówka jest całkowicie bezbarwny, przejrzysty, brak naczyń krwionośnych, tylko klastra zakończeń nerwowych, co pozwala na najbardziej wrażliwych części ciała. Jeśli oko jest przedstawiany jako procent jej części włóknistej otoczki i następnie rogówki stanowi mniej niż 16%.
  2. Średnio lub naczyniówki. Przylega do włókien, ale nie w całości, ale tylko na jego części twardówki. Gdzie twardówki przechodzi w rogówce, ścieżka naczyń oddziela się od niego i jest oddalona od rogówki. Środkowa powłoka wyróżnić trzy części: tęczówki rzęskowego (rzęskowy) korpus i naczyniówkę. Iris służy jako przepony, który reguluje strumień świetlny sięgający głęboko w jego oczy, jego struktur svetovosprinimayuschim. Funkcja regulacji wykonuje źrenicy, która może się rozszerzać, kiedy brak światła i wąskie – w nadmiarze. Ciało rzęskowe konieczne do wytwarzania stałej płynu śródgałkowego wymagane do podawania do oka, do utrzymywania jej TONE. Naczyniówki lub naczyniówki, reprezentowana sieci naczyniowej dostarczanie wewnętrznych struktur oka.
  3. Wewnętrzne lub siatkówki. Jest to najważniejsza część narządu wzroku, który reaguje na światło i transmituje nabytą informację wzrokową do mózgu korowych struktur. Siatkówki – bardzo cienkie i delikatne tkanki, co jest zazwyczaj identyfikowany z dwóch głównych obszarów: rzęskowego, która ma bardzo zróżnicowane komórki i aktywności optycznej, w którym komórki te są. Ich rozdzielenie (linia postrzępione) mogą być widoczne w trakcie kontroli, takich jak tsikloskopiya podczas badania dna żołądka.

Gałka oczna siebie powłoki wewnątrz ciała szklistego, które nadaje jej charakterystyczny zaokrąglony kształt i jest zaangażowany w refrakcji i soczewki, która jest zaangażowana w procesy akomodacyjnych i załamanie promieni świetlnych.