428 Shares 9842 views

Dlaczego żółta blacha na storczyka? Co jest przyczyną i jak z nim walczyć

Orchid – Dziś najbardziej popularne wśród miłośników roślin kwiat pomieszczeniach. Jest to zrozumiałe, ponieważ łączy kwiaty i miękkie, i dumny splendor. Ale, niestety, rośliny też cierpią, a przyczynami chorób są różne. Dlaczego żółta blacha na storczyka? Jest to najbardziej typowe pytanie najczęściej są one podane plantatorów początkujących. Nie może być kilka. I trzeba demontować każdy z nich, tak aby roślina była zawsze zdrowa.


Jeśli zauważysz pierwsze oznaki choroby, najważniejsze – aby określić, dlaczego żółtą kartkę w storczyków. Jednym z powodów jest brak oświetlenia. W tym przypadku, arkusz zaczyna żółkną u podstawy, a następnie eliminowane. Trzeba powiedzieć, że jest to niebezpieczne dla uszkodzenia roślin. Po wysuszeniu i płytą podstawy, oraz części trzpienia poniżej. Pamiętaj, aby wyciąć wszystkie uszkodzone liście i łodygi do samego siebie. Powinno być zielone. Jeśli jest brązowy lub czarny, trzeba jeszcze wyciąć całą górną część rośliny. Raz zatrzymuje uszkodzenie pozostałych tkankach kwiatowych. Przywrócenie go będzie zależeć od ilości pozostały zdrowe tkanki. Im bardziej jest on w lewo, tym szybciej odzyskuje orchidei.

Choroby grzybicze – to jest kolejny powód, żółty arkusz na storczyka. Dzieje się tak z powodu niewłaściwego nawadniania, a raczej z powodu stagnacji wody w korzeniach roślin. Trzeba mieć świadomość, że podłoże, co zwiększa swój kwiat powinien łatwo przejść przez wodę, a w każdym razie go nie opóźni. W przeciwnym razie, orchidea, jeden po drugim zaczynają żółkną i opadają liście. Oczywiście, że wpływa nie tylko liście, ale także łodygi i korzenie. Pierwszą rzeczą do zrobienia – jest wysuszyć orchidei. Aby to zrobić, ona jest zwolniony od podłoża, dotknięte korzenie na pewno usunąć. Iz jej nagie korzenie powinny być pozostawione do wyschnięcia. Równocześnie rośliny potraktowano środkami grzybobójczymi (fungicydami). Następnie kwiat jest obsadzony w nowej puli ze świeżym podłożem.

Jeśli liście żółkną w storczyka Phalaenopsis, to może jej korzenie są „zablokowane” w doniczkach. Nie będzie wystarczająco usunąć garnki i wymienić podłoże i rośliny posadzone w plastikowych doniczek o dużym otworem w dnie. Pożądane jest, że pula było jasne, to jest bardzo dobrze widoczne, korzenie storczyków są w jakim stanie.

Nie zapominaj także, że kwiaty są jak żywe istoty. A śmierć z liści, mogą być spowodowane przyczynami naturalnymi. Tuż arkusz zakończył swój cykl życia, a każdy rodzaj storczyka Występuje w różnych sposobów. W niektórych – 5 lat, inne – w ciągu 3 lat, a trzecia – tylko jeden rok. Ponadto, istnieją inne powody, dla których żółty arkusz na storczyków. Może to wskazywać na brak potasu i żelaza. Dlatego od czasu do czasu, należy sadzić nawóz paszy o wysokiej zawartości obu pierwiastków. W tym przypadku, woda konieczne stosowanie przesączono, a nawet osiedlenie się.

W domu, najczęściej uprawianych storczyków Phalaenopsis. Dlaczego liście żółkną w nim, i jak go unikać, prawdopodobnie już jasne. Nie dopuścić wody spada na podłoże blachy. Te storczyków nawadniane przez zanurzenie w wodzie. Czy to tylko raz w tygodniu. Od czasu do czasu zmienić podłoże. I nie zapominaj, że zakład musi być w jasnym pomieszczeniu, ale nie w bezpośrednim świetle słonecznym.