101 Shares 4576 views

Najlepsza sokowirówka do warzyw i owoców twardych

Każdy lekarz będzie wiele argumentów na rzecz świeżego soku. Jego właściwości lecznicze przejść całą legendę. Ktoś może powiedzieć, dlaczego zrobić sok, ponieważ zakres w sklepach jest wystarczająco duża, w tej chwili. Jednak nie każdy zwraca uwagę na technologii jego produkcji. Przede wszystkim te soki są proces przetwórczy, a to prowadzi do utraty 50% witamin. Ponadto, niektórzy producenci stosują różne suplementy diety, które nie zawsze są przydatne dla zdrowia ludzkiego.

Tak więc, aby zrozumieć zalety świeżego soku, trzeba wybrać odpowiedni sokowirówki. Aby to zrobić, trzeba natychmiast podjąć decyzję co specyfikacje muszą mieć. Jest to przydatne do zbadania wcześniej zbudowany funkcje. Uniwersalny model jest stałe owoce sokowirówka i warzywa. Opinie klientów są bardziej pozytywne opinie na temat tego urządzenia, co oznacza, że jakość towarów.

sokowirówka uniwersalny

Takie urządzenia są w stanie wycisnąć sok z obu owoców i warzyw, w tym owocach cytrusowych. Producenci ustawiony uniwersalny model dość potężnych filtrów, które zapewniają wysokiej jakości pracy. 1 minuta robi około 1000 obrotów na minutę. Mianowicie, te opcje pozwalają wycisnąć sok, nawet z twardych warzyw. Obecnie sprzedaje dwa rodzaje modeli uniwersalnych:

 1. Cylindryczna sokowirówka do owoców i warzyw jest bardzo wygodny w użyciu. W przeciwieństwie do drugiego wariantu, sok można wycisnąć dużo więcej. Jednak w celu jakościowo umyć, trzeba będzie całkowicie demontować wszystkie szczegóły.
 2. Stożkowy separator. Jego zaletą jest dostępność do specjalnego pojemnika, który jest umieszczony po wyciskania ciasta. Jest łatwy do usunięcia, więc umyć sokowirówka duża praca nie będzie. Jednakże, te modele mają jedną wadę: ilość soku znacznie zmniejszona.

Przeprowadzenie ankiety wśród kupujących i popychając usłyszeć opinię, możemy dokonać jasnego wniosku, który sokowirówka lepiej. Wiele osób woli modeli stożkowych, więc ich wybór jest znacznie szerszy.

Uniwersalne sokowirówka: zalety i wady

Korzyści z takich modeli jest to, że jedno urządzenie może wycisnąć sok z obu twardych warzyw i owoców miękkich. Wyjątkiem może być produktami, które są wymienione w instrukcji.

Zwróćmy się do niedociągnięć:

 • Duży rozmiar urządzenia;
 • wysoki koszt;
 • wyciskania soku, a następnie urządzenie do mycia trwa co najmniej 20 minut, bez względu na liczbę przetworzonych produktów spożywczych;
 • w cieczy często nie zmielone nasiona.

wyciskarki do cytrusów

Urządzenie gospodarstwa domowego ma specjalną dyszę stożka, który maksymalizuje gotowania sok z owoców cytrusowych. Zwykle sokowirówka do owoców i warzyw, w tym przypadku nie będzie tak opłacalne. Wnioski mogą być wykonane w oparciu o informacje zwrotne od gospodarzy, którzy wolą sok owocowy.

Owoców cytrusowych sokowirówki są przeznaczone tylko dla pewnego rodzaju owoców, takich jak grejpfruta, pomarańczy, cytryny. Aby wycisnąć sok, trzeba będzie wyciąć cytrusów na pół. Po włączeniu urządzenia miska zaczyna się obracać. To umieścić połowę owoców i lekko wciśnięty ręką lub specjalnym urządzeniu. Sok w tym punkcie przepływu w specjalnym pojemniku.

Opcje:

 • pojemności w zakresie od 400 do 1200 ml;
 • Dysza stożek używany do owoców o różnych średnicach;
 • moc silnika od 20 do 80 watów.

Dodatkowe funkcje:

 • Kontrola masy celulozowej, – odległość pomiędzy szczelinami wpływa na gęstość wyciskania;
 • bezpośrednie dostarczanie cieczy zamiast pozostawienia naczynia do wykorzystania szkła;
 • Tryby rotacyjne zmienić kierunek ruchu dyszy, co umożliwia maksymalną jakość wycisnąć sok.

Ze względu na wąską specjalizację, takie sokowirówki nie zajmują czołowe pozycje w rankingu. Należy natychmiast zauważyć, że do przygotowania dużych ilości soku, na przykład, do konserwacji, zaleca się korzystanie z innych aparatów z nożami, filtrów i wirówek.

wzór promieniowy

Ta sokowirówka do twardych warzyw (opinii wielu użytkowników pozwalają nam ocenić jego efektywność) działa na zasadzie tarce. Owoce, wchodzących do wnętrza sproszkowanej masy celulozowej, a następnie pod działaniem cieczy odśrodkowej przechodzi przez filtr i wytłoków lub pochyla się do specjalnego pojemnika lub pozostaje w otworze środkowym. Takie modele nie mogą być wykorzystywane do owoców z nasion, jak wycisnąć sok z nich nie będzie działać.

Szczegóły produktu:

 • mocy około 500 W;
 • Miska średni objętościowy 1 litra;
 • Separator stożkowy lub cylindryczny;
 • siatka metalowa.

Sokowirówki odśrodkowe do warzyw i owoców twardych jest często stosowany w profesjonalnych zakładach, takich jak restauracje, hotele, kawiarnie i innych gdzie istnieje stałe zapotrzebowanie na świeże soki.

świder sokowirówka

Modele te są głównie mechaniczne. Stanowią podobieństwa szlifierki. Mają wałek, nóż i specjalną dyszą siatkę. Żywotność ich znacznie większy niż elektryczny. Idealny dla owoców z nasionami. Wiele osób może nazwać przestarzałe, ale do przygotowania dużej pojemności silnika potrzebny właśnie taki sokowirówka do twardych owoców i warzyw. Ranking z tych modeli jest dość wysoka ze względu na ich funkcjonalność. Mają przez długi czas nie tracą na popularności.

Sposób wytwarzania soku:

 1. Specjalny otwór załadowane owoce.
 2. Za pomocą uchwytu do obracania wału.
 3. Owoce promuje nóż i miele.
 4. Przez dyszę-siatki zaczyna przeciekać sok.
 5. Tłoczony ciasto wychodzi przez otwór.

Zaletą tych modeli jest wysoka wydajność: do 1 godziny można przetworzyć około 50 kg owoców.

Co jest lepsze – przywiezione lub sokowirówka domowy?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, trzeba zrozumieć kilka ważnych niuansów.

 1. Koszt jest jednym z głównych kryteriów. Chociaż, oczywiście, są wyjątki. Z reguły drogie sokowirówki do owoców i warzyw twardych wykonana z wysokiej jakości materiału. Czasami krajowych producentów wystawiać modeli, które nie są gorsze importowane, a cena mile zadowolony. Jednak lepiej jest zaufać już sprawdzonych firm, które specjalizują się w produkcji takich urządzeń.
 2. Sokowirówka konstrukcja jest znacznie inna. Importowane modele są piękne formy, wszelkiego rodzaju funkcji, warto zauważyć, nie zawsze się przyda. Jednak w porównaniu z krajowymi, nie są one absolutnie nadaje się do wytwarzania dużej ilości soku.
 3. Innym ważnym wskaźnikiem – poziom hałasu. Warto zauważyć, że nasz model jest znacznie gorsze od importu. Podczas użytkowania, wytwarzają hałas, porównywalny do tego z pracy odkurzacza. Dla porównania, sokowirówki import o średniej wartości wystarczająco cichy.
 4. Wykonanie modeli domowych jest znacznie wyższa, więc trzeba być prowadzony tylko przez osobiste preferencje w tym względzie.

Jednak, zgodnie z wynikami sondaży społecznych, bardziej wiarygodną przyczyną sokowirówka importowane znanych producentów. Firmy takie jak głowa ocena Bosh, Electrolux, Philips, Moulinex et al.

optymalna sokowirówka

W zależności od liczby członków rodziny wybrany rozmiar kontenera. Na przykład, jedna osoba zbliży się małą sokowirówka do twardych warzyw i owoców, w przeliczeniu na 200 ml. Takie modele są popytu mało, więc są w zasięgu każdego producenta. Ale dla 4 osób lub więcej, zaleca się zakup urządzenia z 1500 ml. Jest to bardzo przydatne, jeśli usiąść na śniadanie wszystko w jednym czasie.

Jeśli duże sokowirówki, wszystko jest jasne, warto zatrzymać się na małe szczegóły. Mają wiele zalet:

 1. Zwartość.
 2. Bezpośrednie dostawy soku bezpośrednio do szkła.
 3. Posiadanie wielu prędkości, co czyni go tak skuteczne, jak to możliwe.
 4. Okazja, aby wycisnąć sok nawet zielenie.

producenci ocena

 • Panasonic oferuje modele z blenderze. Oczywiście, ma to wpływ na koszt urządzenia, ale na ogół nie są tak wygodne, ale również ekonomiczne.
 • Sokowirówka do warzyw i owoców twardych firmy DeLonghi, według włoskich producentów, wyposażonych w tłumieniu radia i telepomeh.
 • Firma Braun produkuje modele, które są chronione w 100% przed przeciążeniami.
 • Aparaty Moulinex okazały się jak najbardziej szczelne.
 • sokowirówki Bosch są przeznaczone do przetwórstwa jagód; warto zauważyć, że taka funkcja jest dość rzadkie.
 • Szwajcaria załatwione automatycznego chłodzenia silnika. Na Rotel firmowe modele wyposażone w specjalny system powietrza.

Kilka porad

 1. Sokowirówka do twardych owoców i warzyw powinny być wykonane z tworzywa sztucznego. Elementy metalowe powinny być chromowane tylko.
 2. Przezroczysty (lub producentów jak połączyć, wyjaśnione), sok jest otrzymywany jedynie z owoców stałych i błotnistym i grubości – od miękkiej, gdyż zawierają one więcej niż pulpy.
 3. Istnieją pewne owoce, które w żadnym wypadku nie mogą być stosowane w sokowirówkę. Na przykład, figi, mango, bananów.
 4. Jeżeli sok z marchwi barwione części z tworzywa sztucznego, soda ułatwia mycie odcień.
 5. W żadnym wypadku nie twarde i włókniste owoce nie mogą być przetwarzane.

Sokowirówka do warzyw i owoców twardych zawsze będzie utrzymać siebie i swoich gospodarstw domowych w tonie. Życzę zdrowia!