220 Shares 5271 views

Asesor – kto to jest?

Asesor – osoba, która wykonuje zadania wyszukiwania programistów silnika ocenę jak wniosek odpowiada znalezionego dokumentu. Najczęściej asesorzy nie są zaznajomieni z wyszukiwania informacji Professional. Ich kwalifikacje jest zbliżony do wiedzy przeciętnych internautów. Jedną z pierwszych prac asesorów zaczęli używać Google w 2003 roku. Asesorzy „Yandex” ukazał się w 2006 roku.


operacja asesor

Początkowo jest automatyczne wyszukiwanie i wyszukiwarka generuje sekwencję stron przez ich znaczenie, zaprojektowanego robota. Następnie Asesor, który w tym momencie może być umieszczony w dowolnym miejscu na świecie, za pomocą specjalnego programu i konwencjonalną logikę, ocenia wynik. Skala oceny opracowane przez poszczególne wyszukiwarki na własną rękę. Często zawiera sześć lub więcej punktów. Praca różni asesorów błąd około 5%.

Efektem ich działań asesora wysyła siedzibę w wyszukiwarce, która opiera się na wspólnej analizie danych gąsienicowy i informacje oceniających obliczonej ocena dokumentu. Wynik, który pomaga osiągnąć asesora – znaczny wzrost obiektywnej oceny dokumentów, z wyjątkiem ocenie zasobów błędnie ujęte w rankingu na podstawie cech formalnych.

Wszystkie wyszukiwarek posiada własny personel asesorów, które podlegają ciągłej rotacji. Najbardziej odpowiednia osoba oceniająca – użytkownik mający średni poziom Internecie. Celem pracy on wykonuje, – poprawa funkcjonowania wyszukiwarek tak, że są one najbardziej precyzyjnie odpowiedzieć na pytania użytkowników.

Asesorzy, oceny wyników, wykonywania zadań. Ich zawartość – słowo kluczowe, link, a ocena zgodności instrukcja referencyjna danego słowa. Dane słowo instrukcji mają być stosowane przez osobę oceniającą, – typ działania „idź”, „nie” lub „wiedzieć”.

Asesor musi zdecydować, czy dane słowo kluczowe specyficzne działanie użytkownik wykonuje (dokonując zakupu, oglądanie filmów, słuchanie muzyki) lub niektóre dane, które go interesują.

Rodzaje asesor ocenia „Yandex”

Asesorzy „Yandex” konsekwentnie podane dwa rodzaje oceny:

1. Wstępna ocena. czy dokument odnosi się do pornografii i nie zawiera żadnego złośliwego kodu tam. Jeśli odpowiedź brzmi „tak”, ocena dokument zatrzyma.

2. Ocena znaczenie (zgodności). Szacunek ten nie jest ilościowy charakter. Jego ocena asesora daje dokument odwołując się do żadnej kategorii:

  • „Vital” – czy to jest oficjalna strona lub oficjalną odpowiedź w tej sprawie.
  • „Przydatne” – dokument zawierający dane, które dokładnie pasują do Twojego zapytania.
  • „Odpowiednie +” – dokument, który spełnia zapytania.
  • „Relevantnyy-” – dokument, który nie jest dość dokładne wyszukiwania opłata.
  • „Nieistotne” – dokument, który nie pasuje do zapytania.
  • „Spam” – dokument z dowodami czarny optymalizacja (próbami wyszukiwania celowych).
  • „Nie chodzi o to, że” – kategorii, która jest przeznaczona do oddzielenia podobnego robota, ale różni się zasadniczo do ludzkich pojęć. Na przykład zapytanie „Lew Tołstoj” wyszukiwarka nie daje się w wyniku kompletnych dokumentów dotyczących ludzi i zwierząt.

Szacunki wartości Asessorskih

Praca pomaga asesorów do oceny stopnia dokładności wyszukiwania i szkolenia robota wyszukiwarki. Wpływ na pozycje zajmowane przez danego miejsca, asesorzy nie mogą.

Rzeczoznawcy strony kierują jasnych instrukcji. Stało się to dość duży i skomplikowany dokument i jest stale aktualizowana o nowe wymagania.