471 Shares 5469 views

ufne relacje. Psychologia stosunków międzyludzkich

Dziś jesteśmy zainteresowani w relacji zaufania. Jest to bardzo ważny moment w życiu każdego człowieka, jako oznaka braku zaufania jest zdecydowanie najbardziej dobre stosunki. Jak je budować? Co jest potrzebne? Może relacja zaufania niekorzystnie wpływa na człowieka? Wszystkie cechy relacji między ludźmi, czytaj dalej.


Co to jest

Pierwszą rzeczą, którą trzeba zrozumieć , jaki związek zaufania. Po tym wszystkim, bez niego nie będzie w pełni uświadomić sobie, co jest zagrożona. A nawet więcej, aby budować relacje tego typu.

Ufne osoby nazywane są kontakty, w którym obywatele mogą wierzyć i ufać sobie nawzajem. Na przykład, nie boisz się, że ktoś powiedzieć swoje sekrety i tajemnice. Ten rodzaj wiary we wzajemnej uczciwości, szczerości, uczciwości.

Jest to rodzaj relacji musi być w rodzin i par. To pozwala utrzymać przyjazną i wspierającą atmosferę. Niestety, nie zawsze relacje między małżonkami i dziećmi poufnych.

rozpocząć budowę

Każdy człowiek w końcu powstaje w przyrodzie. I styl zachowania z ludźmi, też. Tworząc zaufania relacje występuje zwykle w dzieciństwie, od urodzenia. Zresztą przez dzieci i rodziców. Dlatego dziecko nie da się oszukać.

Jeśli nie ma zaufania w rodzinie, jest to model zachowań przejmie dziecka. Nie nauczyć się ufać ludziom. I w rezultacie, relacja zaufania dla niego będzie coś niewyobrażalnego.

Rodzice często chcą, aby dzieci mogły powiedzieć im wszystko i wszystkich do udziału. W praktyce nie zdarza się zbyt często – z młodych ludzi, aby utrzymać zaufanie jest bardzo problematyczne. W związku z tym, należy wiedzieć, jak zachowywać się z dzieckiem, jeśli masz chęć do budowania relacji zaufania z nim. Pamiętaj: aby łatwo je stracić, ale z tyłu jest prawie niemożliwe.

Jak budować

Co należy zwrócić uwagę na ich rodziców, czy chcą, by wychować dziecko w atmosferze wzajemnego zrozumienia i zaufania? Że konieczne jest, aby pokazać dobry przykład, że związek zaufania. Mimo to czasami nie jest to możliwe do zrobienia.

Budowanie zaufania, trzeba przekonać osobę, że jesteś wiarygodnym partnerem, który może powiedzieć wszystko. Podziel się z dzieckiem swoje tajemnice i nie mów nikomu, co obiecał zachować w tajemnicy.

Jeśli dziecko wymaga uwagi należy poświęcić chwilę i rozpraszać dziecka. W wieku około 3-6 lat życia dzieci lubią słuchać opowieści z serii „Ale kiedy byłeś mały …”. Ponadto, dzieci uwielbiają oglądać zdjęcia. Skorzystać z tej możliwości. Jeśli chcesz zachować dobre, z dzieckiem przyjaznych stosunków (w tym zaufania), na ile to możliwe, staram się spędzać z nim więcej czasu. Jasno wynika, że mógł zawsze zwracam się do was o pomoc.

Zespół

Ale w relacjach grupowych są zawsze wybudowany kompleks. Trudno zaufać ludziom. To fakt. Mówi się, że wzajemne zaufanie jest łatwo stracić, ale aby je z powrotem jest bardzo problematyczne. Dlatego konieczne jest, aby zwrócić uwagę na to ich zatrzymanie.

Jak budować relacje w zespole, więc dostali zaufanie? Wystarczy być uczciwym i nie zawieść ludzi. Jeśli można zorganizować kogoś do siebie, a także swoją wiarygodność zostanie udowodnione (czas lub czyn), możemy mieć nadzieję na relacji zaufania. Staraj się nie oszukiwać, nie pozwolić na kogo wierzyć. W przeciwnym razie, związek może nie tylko stracić status zaufania, ale nie zawali. Więc jeśli ktoś ufasz, nie zaniedbuj go!

Należy ufam wszystko

Wiele osób zastanawia się, czy to nieszkodliwe, relacje zaufania. Wydawać by się mogło, że nie ma nic podejrzanego w nich. Wiara – to jest dobre. A kiedy zawsze masz kogoś, na którym można polegać, too.

Tylko wtedy, gdy jesteś w rzędzie uwierzy, będzie naruszenie zaufania. Zanim powiesz nam coś ważnego człowieka, starają się analizować swoje zachowanie i charakter. Możliwe jest, że w tajemnicy przed swoim przyjacielem opowiada tajemnice powierzone mu.

Ludzie muszą uwierzyć, ale z umiarem. W przeciwnym razie, jak już zostało powiedziane, będzie to nadużycie zaufania w swoim adresem. będziesz oszukiwać, i – w to uwierzyć. Jak to się mówi, „zaufanie, ale zweryfikować.” Zazwyczaj zasada ta ma zastosowanie do każdego rozmówcy: dziecko, małżonek, krewni, koledzy, znajomi, inne.

Kto nie należy ufać

Warto wiedzieć, jak ludzie, pożądane jest, aby nie ufać. Zauważają, że nie będzie produkować zaufanie. Po tym wszystkim, jesteś prawdopodobnie oszustwo. Oznacza to, że nadużywanie swojej wiary.

Nie starają się budować relacje (zaufanie) z patologicznym kłamcą. Tacy ludzie zawsze kłamią, nawet nie wiedząc o tym. Ludzie są nieodpowiedzialni i tych, którzy nie spełniają swoich obietnic, również nie należy ufać. można łatwo zastąpić. Jaki rodzaj zaufania może istnieć? Unikaj ludzi, którzy są w stanie kontrolować swoje emocje.

Oczywiście, prawdziwa relacja zaufania, są wyłączone z tych, którzy kiedyś wyraził swój adres negatywne, nie chce dobra i „umieścić szprychy w kole.” Najprawdopodobniej człowiek po prostu chce się przypodobać, a następnie zadać poważny cios.

Dlaczego istnieje brak zaufania

Niektórzy skarżą się, „Nie ufam nikomu.” Jest to normalne i powszechne. Występuje niemal co drugi. Trudno w to uwierzyć. Zwłaszcza, jeśli dziecko nie masz przykład zaufania relacje. Tam, gdzie jest nieufność?

Po pierwsze, to uczucie z dzieciństwa. Jeśli widzieliście, że rodzice nie mają zaufania do siebie lub oszukać, jest brak zaufania do ludzi.

Po drugie, negatywne doświadczenie w tej dziedzinie. Mówiąc: „Nie ufam ludziom” może ktoś, kto raz uwierzył, a potem został wrobiony lub oszukać. Najczęstszym wariantem.

Po trzecie, ze względu na charakter. Niektórzy ludzie są zbyt ostrożne, są przyzwyczajeni do nie ufać nikomu w ogóle. W takim przypadku zaleca się zwrócić o pomoc psychologa.

Etapy tworzenia

Jeśli nie brać pod uwagę relacje rodzinne, zaufanie powstaje w kilku etapach. Pierwszy odbywa się na etapie randek. Tutaj ludzie znają się nawzajem i analizują historie zachowanie, intonacja, życiowych. To zwykle nie jest prawdą zaufanie.

Drugi etap bardziej znacząca. Sięga od dłuższego czasu. Mówimy o tworzeniu prawdziwego zaufania między ludźmi. Tutaj dużą rolę odgrywa pomoc i wsparcie. Muszą być wielokrotnie powtarzane. Oznacza to, że powinny one być skierowane ku przyszłości. W przeciwnym wypadku, relacja zaufania nie odbędzie.

Tylko w czasie drugiego etapu formacji jest często problem. Mimo wszystko, jeśli ludzie oszukują się co najmniej raz, że będzie to trudne. Czasami nawet niemożliwe. To jak ludzka psychologia działa w związkach. Jeśli są poważne, należy uważać, aby nie zawieść swoich towarzyszy.

Uczymy się ufać

Czasem negatywne doświadczenia z przeszłości stawia blok na zaufaniu. Dlatego wielu z nich dowiedzieć się, jak zaufać. Czy to nie będzie łatwe, ale możliwe. Wystarczy pracować na siebie pomogą przynieść pomysły w życie.

Aby rozpocząć, należy zrozumieć, że złe doświadczenia – to jest bardzo pomocne. Wiesz, jak ludzie nie można ufać teraz. Wystarczy o tym pamiętać.

Dalej – po prostu zrób jedno ćwiczenie. To pomoże Ci zrozumieć, czy nie ufać człowiekowi. Na kartce papieru, napisać, dlaczego nie jest to konieczne do zaufania obywatela. Z drugiej strony to – dlaczego powinien wierzyć. Ocenić plusy i minusy rozmówcy. Jeśli nieufność powoduje nieznaczne, nie należy brać je pod uwagę. Stąd wniosek.

Spróbuj też działać na zasadzie „zaufanie, ale zweryfikować.” To nie jest tak trudne jak się wydaje. W końcu należy pamiętać, że to wystarczy, aby wybrać właściwych ludzi, z którymi będziesz budować relacje zaufania. Zwykle takie osoby nie kłam, dotrzymują obietnic, pomagać innym i wiedzą, jak kontrolować swoje emocje. Również tutaj przyjść boki szczerze życzę dobrze.

Uczenie się ufać jest w zasadzie niemożliwe. Zmusić mózg, że ktoś nie jest łatwe. Prędzej czy później, można dać upust emocjom i ponownie stracić zaufanie ludzi. Więc jedyne, co można zrobić – jest praca nad sobą. Naucz się analizować zachowanie ludzi. Wtedy można powiedzieć na pewno, komu wierzyć można, a kto nie.