604 Shares 6026 views

Nauka języka angielskiego od podstaw: wskazówki i wskazówki

Coraz częściej w ostatnich latach wielu naszych bliźnich obywateli interesuje się uczeniem się angielskiego od podstaw. Właściwie takie potrzeby wymagają czasu. Chodzi przede wszystkim o dominację różnych kulturowych produktów języka angielskiego: kinematografii, muzyki, literatury i tak dalej. Jednocześnie wielu nowoczesnych Rosjan ma dosyć dostępne możliwości podróżowania za granicę w celach turystycznych lub zmiany stałego miejsca zamieszkania. Ta kategoria obywateli jest jeszcze bardziej zainteresowana nauką języka angielskiego od podstaw. Jak zacząć robić to i osiągnąć dobre wyniki w najbliższej przyszłości? Oto kilka przydatnych wskazówek, które można się nauczyć w następującym artykule.


Naucz się angielskiego od podstaw. Zacznijmy najpierw od gramatyki

Oczywiście pierwszą rzeczą, jaką musisz zrobić, jest poznanie najprostszych zasad w konstruowaniu fraz, a także podstawowych podstawowych słów. Nauka języka angielskiego od podstaw do każdego przyzwoitego poziomu wymaga koniecznie wytrwałości i stałej motywacji.

Jest możliwe, że na pewnym etapie Twoje zajęcia wydają się nudne i złożone. Bardzo ważne jest, aby nie zrezygnować z treningu, a nie przeszkadzać. Konieczne jest kontynuowanie go bez szczególnie długich przerw, w przeciwnym razie może to być krok wstecz.

Jeśli masz przynajmniej trochę słownictwa i rezerwy gramatycznej ze szkoły, początkowy etap będzie zupełnie prosty. Ale jeśli jesteś zainteresowany nauką języka angielskiego od podstaw, najpierw musisz znaleźć dobry podręcznik. Aby uzyskać zalecenie, podręcznik o nazwie Cambridge English Grammar jest warty. Jest to bardzo zwięzły, ale zarazem zrozumiały przewodnik po zasadach gramatyki języka badanego. Jego swobodnie dostępny plik można pobrać w internecie lub nabyć w miękkiej okładce. Dopiero po kilku tygodniach zajęć będziesz w stanie rozpoznać różne typy razy, liczby, bierne i aktywne formy czasowników i innych subtelności.

Uczymy się angielskiego od podstaw, czytamy książki

Nie bój się, myśląc, że to jest niemożliwe z chudego słownictwa jeszcze! Tutaj jest trochę tajne. Chodzi o to, że w tych celach są już specjalnie dostosowane tłumaczenia, po których po każdym wyrażeniu anglojęzycznym następuje to samo tłumaczenie na język rosyjski z dodatkowym tłumaczeniem i analizą słów, które występują w tekście po raz pierwszy. Przykładem jest adaptacja autorstwa Ilyy Franka. Oczywiście, kiedy decydujesz się na wybór książki do czytania, wybierz tę, którą możesz przeczytać z przyjemnością po rosyjsku. Dzięki temu będziesz mógł połączyć przyjemną lekturę z użytecznym badaniem nowych konstrukcji i słów. Po kilku miesiącach intensywnych badań możesz już przeczytać bez skomplikowanych tekstów.

Podczas nauki języka nie przerywaj czytania. Nie zapominaj, że słuchanie mowy jest równie ważne! W tym celu warto regularnie oglądać filmy (oczywiście te, które Cię interesują) z napisami – angielski lub rosyjski. Dobrą techniką jest stałe tłumaczenie ścieżek języka angielskiego. Pamiętaj, aby przetłumaczyć teksty swoich ulubionych piosenek!