288 Shares 954 views

Mosli Sheyn: biografia wielkiego boksera

Mosli Sheyn – bokser w sporcie osiągnął niesamowity poziom. Stał się mistrzem świata w lekkiej, middleweight i Czempion wagi średniej. Wielu uważa go najlepszym wojownikiem, niezależnie od kategorii wagowej. otrzymał tytuł "Boxer of the Year" w 1998 roku przez Amerykańskie Stowarzyszenie Dziennikarzy.

Dzieciństwo i młodość

Mosli Sheyn urodził się w Kalifornii (Inglewood) w 1971 roku. Chłopiec różniły niespotykaną żywotność. Jego matka twierdzi w wywiadzie, że jego syn zawsze był nadpobudliwy. „Nauczyciele przedszkola pozwolił mi przynieść samochód zabawka Shane. Podczas cichych godzin wszyscy śpią, a Mosley grał „- powiedziała. Ta nadpobudliwość nie zniknął nawet po ojciec przyniósł Shane w sali bokserskiej. Patrząc na ojca sparred, 8-letniego chłopca poważnie interesuje się tym sportem.

amator kariera

Już w młodości Mosli Sheyn był w stanie wejść do elity bokserów amatorskich. Kiedy miał trzynaście lat, walczył Oscar De La Hoey i wygrał na punkty. Odległość walka, styl, prędkość i licznik stemple Shane Robinson przypomniał legendarnej kariery w ostatnim etapie.

Wielki szok młody człowiek doświadczył w 1987 roku, kiedy to zginęło trzyletni siostrzeńca. Ten cios losu utwardzony sportowca, czyniąc Mosley uparty i odważny w ringu.

W 1992 roku bokser uczestniczył w finałach imprez kwalifikacyjnych do igrzysk olimpijskich. Niestety, Shane pokonać wojownika o imieniu Vernon Forrest. To doprowadziło go do wniosku amatorską karierę, ma 250 zwycięstw i 16 porażek.

Przebieg pracy zawodowej

U progu kariery Mosli Sheyn podpisał kontrakt z promotorem Ortiz, który nie bardzo dobrze znane. Przez dwa lata, wybrał bokser bardzo słabych przeciwników. reputacja obiecujący sportowiec został poważnie uszkodzony. Chciał rozwiązać umowę, ale Ortiz był w stanie bronić swoich praw w sądzie.

Pod koniec kontraktu w 1996 roku Shane podpisał nową umowę z Sedrikom Kushnerom. W Mosley mieć nadzieję na pasa mistrzowskiego. W 1997 roku wszedł na ring przeciwko Filippa Holideya o tytuł (IBF) wśród lightweights. Mimo słabego zdrowia, Shane jeszcze udało się wygrać.

Ale poważnie bokser zaczął postrzegać dopiero po trzeciej obrony tytułu w walce z Johnem malin. Kiedy Shane obronił tytuł osiem razy z rzędu, uświadomił sobie konieczność przejścia do następnej klasy wagowej. Po raz kolejny los przywiódł go z De La Hoya. Walka nie była łatwa, ale Mosley był w stanie wygrać na punkty.

Pierwsza porażka

W roku 2002, Shane nazywa walka starego rywala, który pozbawił go szansy na udział w olimpiadzie. Choć Vernon Forrest odbyła drugie miejsce w rankingu dywizji półśredniej. Podczas pierwszej rundy Mosley był w stanie zdominować. Ale w drugim Forrest skorzystał. W rezultacie, Shane stracił na punkty, a nie „zemsta” za jego przeszłości porażki. Ta walka była najbardziej dotkliwe w karierze boksera.

Trzecie spotkanie z De La Hoya

W 2003 Mosli Sheyn, którego biografia jest opisany w tym artykule, po raz trzeci spotkali się Oscar De La Hoya, ale w nowej kategorii wagowej. Bukmacherzy uważane sportowców zasadniczo równe szanse. Stawką były dwa tytuły WBA i WBC:. Shane pokonał De La Hoyu na punkty, aby stać się nowym mistrzem.

kolejna porażka

Mosley za ambicje nie pozwalały mu się stać. Chciał stać się niekwestionowanym mistrzem. On nie tylko pas IBF, który wtedy należał do Ronalda Wrighta. Shane wyzwał go do walki, wierząc, że jest to łatwe, aby stać się mistrzem, dzięki czemu zakład na polu energii. Był bardzo źle i stracił dwie strefy.

Po tej porażce obraźliwy Mosley postanowił zmienić trenera. Nowy trener stał się bokser Dzho Gussen, który wygrał rewanż z Wrighta. Walka została zaplanowana na koniec 2004 roku. Teraz jednak nie ma tytuły były zagrożone, a tytuł najlepszego boksera w swojej kategorii. W porównaniu z poprzednim spotkaniu Mosley walczył o wiele lepiej. Ale to nie pomogło mu wygrać. Jeden z sędziów głosowało za remis, natomiast pozostałe dwa przyznano zwycięstwo Wrighta. Po tym, Shane przeniósł się do wagi półśredniej. W kolejnych latach, zdobył szereg wspaniałych zwycięstw. Ale Mosley walczył wyłącznie z praworęcznym jak leworęcznych były zbyt niewygodne dla niego.

Walcz z Mayweather

Po zwycięstwie nad Antonio Margarito w 2009 roku spowodował Shane do walki Floyda Meyvezera. Ale top bokser Mosley ignorowane. Otrzymał odpowiedź dopiero po 18 miesiącach.

W 2010 roku, walka Floyd Mayweather – Sheyn Mosli nadal przechowywane. Pierwsza runda odbyła się w nich w równym stopniu. W drugim zdominowanym Mosley, Floyd powoduje kilka potężnych ciosów w głowę. Ale Mayweather był w stanie odzyskać, udał się do kolejnych rund w obronie i wygrał na punkty.

W kolejnych latach, Shane poniósł kilka porażki i ogłosił zakończenie kariery. Ale nagle wrócił w 2013 roku, wyszedł do walki Pablo Kana, który był młodszy niż jego 18 lat. Mosley wygrywa zaufanie młodych Meksykanów w walce wręcz.

Życie prywatne i hobby

Boxer poznaje słynnego modelu Bella Gonzalez. Ma też syna – Mosli Sheyn Jr., którego aktywnie pociągów. Wśród hobby sportowca pojawiają snowboarding, racquetballa i boiska do koszykówki, jak również na nartach. Ponadto, bokser jest aktywnie zaangażowany w działalność charytatywną.