860 Shares 7617 views

Zwężenie – to poważna i niebezpieczna patologia

Ciało ludzkie jest wpływ różnych chorób wywołanych przez działanie obu czynników zewnętrznych i wewnętrznych. Zwężenie – zwężenie absolutnie dowolny budowa anatomiczna z wydrążoną strukturę. Ta patologia jest w stanie ukryć, statki, jelita, tchawicy, kanału kręgowego, gardło, serce, i tak dalej. d.

zwężenie kanału kręgowego

Choroba charakteryzuje się zwężenie struktur kanału kręgowego. Najczęściej cierpią na choroby u osób starszych w wieku powyżej sześćdziesięciu lat. Jednakże, w niektórych przypadkach, objawy mogą być kłopotliwe dla tych młodszym wieku, szczególnie w obecności takich chorób jak wrodzona niedorozwój rdzenia otworu. Zwężenie, którego objawami są wzmacniane w chodzeniu, charakteryzuje się obecnością ciężkiego bólu pleców i dolnych. Choroba może być spowodowane przez rozwój nowotworów, choroby zwyrodnieniowej stawów, przepukliny krążka, uraz, wypukłość tarczy , i innych czynników.

zwężenie krtani

Ta choroba jest bardzo niebezpieczna dla życia. Spadek światła krtani, powodując na trudności w oddychaniu w kanale powietrza, jest nazywany „zwężenie” w praktyce medycznej. Choroba ta występuje najczęściej z przerostowych zmian tarczycy, gruźlica, zapalenie płuc, syfilis, błonica, szkarlatyna, odra, zapalenie krtani, gorączka. Również podatne osoby patologia cierpiący paraliż krtani nerwów, nowotwory przełyku, alergie na leki. Często ludzie, którzy otrzymali mechaniczny uraz lub postrzałowe rany krtani rozpoznano zwężenie. Choroba ta może wystąpić zarówno ostre jak i przewlekłe. W pierwszym przypadku patologia występuje najczęściej u małych dzieci. Zazwyczaj to właśnie ze względu na budowę anatomiczną ciała u dzieci. Postać przewlekła jest spowodowana różnymi rodzajami chorób: nowotworów, bliznowatego przykurczu itp Objawy choroby we wczesnych stadiach następującym: .. Noisy spazmatyczny oddech zaprzestają nadobojczykowej dołeczki, występowanie obsesyjne lęki, pobudzenie silnika, nagłe zaczerwienienie sinica nosa, paznokci i warg, pocenie , duszność podczas inhalacji. Wtedy być może przejaw obojętności i zmęczenie. Oddychanie się płytki, przerywany impuls – nitkowate i częste, że skóra staje się blada barwa, źrenice rozszerzają. Podobny warunek jest zagrażające życiu. Dlatego, jeśli jakiś konkretny Objawy powinny natychmiast wezwać pogotowie.

Zwężenie aorty – co to jest?

To choroba, która jest najczęstszą nabyte choroby serca. Najczęściej, to patologia jest diagnozowana u osób powyżej 65 roku życia. Choroba występuje w wyniku zwężenia otworu mięśnia sercowego, przez którą przepływa krew spadają z lewej komory do aorty. Przyczyny zwężenia następujące: wiek Zmiany morfologiczne dziedziczność, reumatoidalne procesu, palenie papierosów, nadciśnienie, zwiększenie poziomu cholesterolu. Z reguły pacjenci cierpiący na tę chorobę, skarżąc się na ból w klatce piersiowej, duszność. Dla nich trudne do przeprowadzenia jakiejkolwiek aktywności fizycznej.