426 Shares 3531 views

Shugaring mikrofalowo kwasem cytrynowym

W dzisiejszym świecie jest uważana za piękną gładką skórę. Niepożądany ciało włosy mogą być usunięte z maszynką do golenia, taśm woskowych lub innymi metodami. Jest to bolesna procedura, po którym skóra staje się czerwona i stan zapalny. W salonach kosmetycznych zrobić Fotoepilacja, ale taka usługa jest dostępna dla nielicznych.

Ciekawski żeński umysł wymyślił innego taniego i skutecznego sposobu. To shugaring – cukier depilacji masa zgęstnieje. Procedurę można zrobić w salonie lub w domu.

Shugaring – najlepszy depilacji

masa depilacja karmel ma pewne zalety w stosunku do innych metod pozbycia się włosów:

 • Pasta nie powodować reakcje alergiczne, ponieważ składa się z naturalnych składników;
 • shugaring odpowiedni dla wszystkich typów skóry;
 • masy cukru do depilacji nie jest bolesne, jak leczenie z taśm woskowych;
 • shugaring mikrofalowo wytwarzać z tanich i łatwo dostępnych składników;
 • pozostały pasty na ciele są łatwo wypłukiwane wodą;
 • skóra zachowuje wilgoć i staje się bardziej miękka po zabiegu.

Jeśli w leczonej skóry dbać, to będzie długo pozostają gładkie i jedwabiste. Na ciele nie będzie wrastających włosków, ponieważ pasta cukru stopniowo niszczy mieszki włosowe.

składniki shugaring

Skóra jest gładka, nie koniecznie kupić gotowy makaron. Gotować w shugaring mikrofalówka łatwe. W tym celu wykorzystywać naturalne składniki: cukier, woda i sok z cytryny lub kwas. Aby otrzymać produkt podobny do tego, sprzedawanego w sklepach, trzeba wziąć ułamek średniej cukru. Jakość mieszaniny dotyczy kompozycji wody, jego twardość i zasolenie, więc lepiej jest użyć oczyszczoną ciecz. Jeśli jest to pożądane, otrzymuje rumianek rosołu lub nagietka.

Karmel masa usuwanie włosów można gotować na kuchence w garnku z grubym dnem. Ale jeśli dom ma kuchenki mikrofalowej, jest znacznie wygodniejsze gotować w domu shugaring Warunki w reaktorze mikrofalowym. Receptur pasty różnią się tylko w stosunku kompozycji.

kwas cytrynowy, dlaczego

kwas cytrynowy dodany w celu uzyskania gotowego lepkość pasty i ciągliwość. Jest to składnik, który stabilizuje masę stopionego cukru, ponieważ jej kwasowości nie ulega zmianie. Shugaring w mikrofali z kwasu cytrynowego, przygotowuje się wystarczająco szybko. Ta kompozycja sprawia, że włosy cieńsze i lżejsze, a więc nie są tak zauważalne. Środowisko kwaśne niszczy bakterie znajdujące się na skórze, zmniejsza prawdopodobieństwo występowania różnych wysypki i zapaleń.

Zamiast kwasu czasami dodać sok z cytryny. Może on mieć różne stężenia, ponieważ ten produkt końcowy będzie różna rozciągliwość. Sok z cytryny jest uważany alergizujących pokarmów, nie mogą być wykorzystane przez ludzi, którzy nie tolerują owoce cytrusowe, więc ta wymiana jest lepiej nie robić, aby otrzymać produkt wysokiej jakości. W niektórych przypadkach, zamiast sok cytrynowy stosowany miód gotować shugaring. kwas cytrynowy mikrofalowa nie boli, ale wrażliwa skóra – może być. W związku z tym, że otrzymuje z produktów pszczelich. Miód odżywia skórę i czyni ją gładką i miękką.

przepisy kulinarne

Przepis na mas cukru musi być dobrany indywidualnie. Dziewczęta, które często uczynią shugaring w kuchence mikrofalowej, szybko sobie sprawę, co ich struktura odpowiada najbardziej. Jeśli procedura jest wykonywana prawidłowo, włosy nie odrosną w ciągu miesiąca.

Gotować w shugaring mikrofalowej (receptury z kwasem cytrynowym), trzeba wziąć:

 • 6 łyżek. łyżki cukru;
 • 2 łyżki. łyżki woda oczyszczona;
 • kwas 1 h. łyżką.

Dokonaj shugaring microwaved (przepis z sokiem z cytryny) może być inny sposób. W szklanej lub ceramicznej pojemnika jest umieszczony:

 • cukier – 10 sztuki. łyżki;
 • sok z połowy cytryny, który musi odprowadzić;
 • Oczyszczona woda – 4 łyżki. łyżka.

Dla tych receptur, mieszaninę Karmel otrzymuje się w czasie.

Wytwarzanie masy cukru

Produkt jest pożądana konsystencja może nie być możliwe po raz pierwszy. Podczas gotowania mieszaninę należy mieszać w sposób ciągły, w przeciwnym razie będzie trzymać się na ściankach naczynia. Kiedy gotowane w shugaring Kuchenka mikrofalowa, czas gotowania dobiera się w zależności od pojemności pieca.

Po pierwsze, wszystkie elementy układają się w szklanym naczyniu i dokładnie wymieszać. Następnie pojemnik umieszczono w piecu mikrofalowym w temperaturze maksymalnej mocy, zestaw zegara na 1 minutę. Po tym czasie mieszaninę cukru i ponownie kolidują umieścić w kuchence mikrofalowej Moc pieca może być nieco zmniejszona. Procedura ta jest powtarzana po każdych 15-30 sekund, aż cukier się rozpuści, a masa nie dostanie bursztynowy lub światła w kolorze brązowym. Po ochłodzeniu, pasty powinny mieć odcień koniak. W czasie gotowania nie powinno być zapach palonego cukru.

Tak więc, zostały przygotowane dla shugaring makaronu w kuchence mikrofalowej. Jest on stosowany w celu usunięcia drobnych włosków na nogach i bardziej rygorystyczne – w rejonie bikini. Aby uzyskać mocną teksturę trudny do usunięcia roślinności, jest przygotowany na nieco dłużej. Miękki i delikatny pasta do procedury w nogach i gdzie indziej gotować szybciej.

waga cukier trochę lepiej Dowar niż Digest. Jeśli gotowa kompozycja ma konsystencję jest zbyt gruby, dodaje kilka łyżek wody i umieścić w kuchence mikrofalowej krótko. Ciecz pasty do wlać trochę cukru, a także umieścić w piecu, aż do całkowitego rozpuszczenia się.

Przeciwwskazania shugaring

Okazało się, że łatwo shugaring gotować w kuchence mikrofalowej. Ponadto, posiada wiele zalet w stosunku do innych metod depilacji. Jednak nie zawsze jest to możliwe do przeprowadzenia. Procedura jest przeciwwskazane w obecności:

 • otarcia skóry, rany, wysypki różne;
 • oparzenie lub ślady skórki chemicznych;
 • egzema, łuszczyca, różne rodzaje zapalenia skóry, opryszczka;
 • zakrzepica naczyniowa, żylaki, obrzęki nóg i stóp;
 • alergiczne składniki pasty do zębów;
 • padaczka, cukrzyca.

Przed rozpoczęciem procedury, trzeba poczekać do przywrócenia integralności skóry. Shugaring nie mogą być przechowywane w obszarach, w których na korpusie były takie, jak nowotwory moli, brodawki, różnych rodzajów brodawek.

Jak zrobić depilacji

Kiedy shugaring w kuchence mikrofalowej wytworzono przejdzie do procesu depilacji. Skóra jest najpierw czyszczone toniku i traktowane talku lub mąki w celu zapobieżenia mikrourazów Jeśli kompozycję wytwarza się w pełnym zakresie.

Istnieją dwie metody usuwania owłosienia – instrukcja i opaska. Pierwszym sposobem użycia, gdy pasta jest bardzo gęsta. Od schłodzonej masy oderwać kawałek wielkości orzecha włoskiego i zacząć ugniatać w swoje ręce, aż staje się giętki. Następnie pasta zwinięty w kłębek i przewrócił się do miejsc, w których chcesz usunąć włosy. masę karmelową przyklejony do korpusu w stosunku do wzrostu włosów, a po kilku minutach, rozdarcia w kierunku ich wzrostu. Wraz z pastą usuwa włosy od cebulek korzeniowych.

Kiedy sposób stosuje się do usuwania bandaża do skóry miękkiej masy szpatułką, a następnie stosuje się pasek lnianych lub bawełnianych i dramatycznie zaburzone wraz z masy karmelowej. Metoda ta przypomina woskowanie, ale to nie jest tak bolesne. Po zabiegu pozostała pasta karmel przemyto wodą i zastosowano mleko ciała lub kojące śmietanę.