763 Shares 1246 views

Jak przycinać drzewa? Porady ogrodnicy

Wszelkie ogrodnik w swoim życiu zastanawiać jak wyciąć jabłko. Głównym celem tego procesu – jest regulacja wzrostu drzewa, formowanie korony i zwiększenie liczby owoców. Wszystko to prowadzi do zwiększenia ilości i jakości plonów zebranych z drzewa. Istnieje kilka sposobów, aby przyciąć: skracanie i przerzedzone.

Jak przycinać drzewa? rębnia

Wykonując tę procedurę, głównym celem zostania oddziały Gardener, zwiększając gęstość korony drzewa. Zazwyczaj są one podzielone, czy uszkodzony skurczony różnymi chorobami i szkodnikami. Przycinanie tych gałęzi ma korzystny wpływ na wzrost jabłoni i jej zdrowie. Stump zbierane z oddziałów trzeba starać się robić tak mało, jak to możliwe. Duże gałęzie są cięte w kilku etapach. Aby to zrobić, najpierw zrobił kilka wstępnych ran, a dopiero później oddział jest całkowicie usunięty.

Jak przycinać drzewa? skracanie

Procedura ta ma ogromny wpływ na wszystkie procesy wzrostu w całym drzewie. Jest to miejsce w zależności od tego, czy długość gałęzi została usunięta: nieznaczne skrócenie – po wyjęciu jednej czwartej długości średniej – w usuwaniu trzecie mocny – po usunięciu połowy długości.

Skrawki koniecznie należy zrobić, aby nerki, który znajduje się na zewnątrz drzewa. Jest to niezbędne do prawidłowego rozwoju korony, czy nowe pędy rosną pionowo w górę i mieć negatywny wpływ na rośliny jako całości. Jeśli wykonane prawidłowo, gałęzie będą rasplozhen poziomo, co powoduje wzrost zarówno wielkości i liczby płodów.

Jak wyciąć stare drzewa?

Drzewa bardzo dużo słabszy, jeśli po prostu usunąć wiele oddziałów. Dlatego stare jabłonie z bieżącą korony muszą być przetwarzane w ciągu kilku lat, nadając im kształt i dając możliwość odzyskania od wstrząsów związanych z kadrowaniem. Należy pamiętać, otrzymanych w trakcie postępowania, że wysuszone gałęzie zdecydowanie powinien być usunięty, inaczej drzewo może po prostu nie goi ran. Odnawiania drewna należy skrócić główne gałęzie szkieletowych i w tym samym czasie zasilać roślinę przedawkowania nawozów mineralnych i organicznych. Praktyka ta pomoże mu wrócić do fazy owocowania, a przez wiele lat, aby zadowolić swoich właścicieli z pysznych owoców.

Jak wyciąć jabłko upadku?

Młode drzewa muszą być poddane tej procedurze kilka razy w roku. Jeśli tego nie zrobi, to może znacznie zaszkodzić ność zakładu i jego zdolności do owoców. Kiedy jesienią przycinanie ogrodnik trzeba dokładnie zbadać drzewo i usunąć uszkodzone lub otsohshie gałązki, które wchłaniania substancji odżywczych, ale są ciężarem dla zakładu. Po tej procedurze, nie można się martwić o takie złe jabłko przetrwać zimę.

Wszyscy, którzy zastanawiają się, jak wyciąć jabłoń, po prostu obserwować swoje drzewo i nie dają mu zagęszczonymi korony. Należy pamiętać, że prawidłowe i terminowe przerzedzenie może być korzystne nie tylko wpływają na zdrowie roślin, ale również znacznie zwiększyć kwotę uzyskaną z jego zbiorów.