429 Shares 4709 views

Muzeum Współczesnej Historii Rosyjskiej. Muzeum zachowuje pamięć pokoleń

Stary dwór z XVIII wieku, który jest obecnie Centralne Państwowe Muzeum Historii Współczesnej Rosji, został zbudowany przez słynnego architekta Adama Adamovicha Menelasa. Wcześniej, w budynku mieści się modny klub angielskiego. Wspólnota przestała istnieć w 1917 roku, a wystawa została otwarta w rezydencji, nazwany „Czerwony Moskwa”.


Zawiera on materiały o rewolucji 1917 roku, w lutym i październiku. Na podstawie dokumentacji wystawy został przekształcony w moskiewskim Muzeum Historyczno-Rewolucyjnej, a później w 1924 roku nosiła nazwę Muzeum Rewolucji ZSRR.

Wpływ II wojny światowej

Głównym profilem muzeum ustalona na spotkaniu liderów świata nauki i sztuki. Przez 1941, elementy historii w milionach. We współczesnej historii Muzeum Rosyjskiej zajmuje poczesne miejsce na liście czołowych miejsc wśród podobnych instytucji.

Jednak w czasie wojny, większość eksponatów została zniszczona, a w 1950 roku zgromadził kolekcję przedrewolucyjnej ruch został przeniesiony do Państwowego Muzeum Historycznego. I kilka razy upadał zespół. W 1941 roku otwarto wystawę poświęconą Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. A rok później przeszedł przez drzwi muzeum ponad 420 tysięcy zwiedzających. Na dziedzińcu jest opanowana broń, której badane codziennie ponad 1500 osób:

 • moździerze;
 • pistolety;
 • karabiny;
 • samolot;
 • zbiornik.

Ekspozycja zaczął odzyskiwać w 1944 roku, chociaż profil instytucji uległa zmianie.

Muzeum współczesna

Zebranych w 1998 r unikalną kolekcję eksponatów, opowiadając o historii współczesnej Rosji, zidentyfikował nową nazwę: Centralne Państwowe Muzeum Historii Współczesnej Rosji. Był to ważny kamień milowy w historii.

Wraz z nowo opracowanej koncepcji nowoczesnej wystawy, która obiektywnie i dokładnie analizować przeszłość kraju został utworzony. Użyj rozwiązaniach jasny, nowoczesny sprzęt techniczny, technologie komputerowe.

Muzeum Historii Współczesnej Rosji – to wielofunkcyjny kompleks historyczny przestrzeniach wystawowych i sal konferencyjnych, wyposażonych w najnowocześniejszy sprzęt techniczny.

Materiały prezentowane tutaj mają szczególną wartość historyczną, ponieważ odtworzyć prawdziwy obraz życia ludzi radzieckich, nazwisk i wizerunków uczestników ważnych wydarzeń. Dziś jest to około pół miliona zabytki kultury i historii.

imprezy tematyczne

Znajduje się na niej różne imprezy koncerty, wycieczki i wystawy, w tym wykłady dla studentów i zajęć dla dzieci, a także oferuje bezpłatny wykład. Środki te pozwalają na bardziej szczegółowo zapoznać się z wydarzeniami, które miały miejsce w Rosji, od XIX wieku: rewolucyjne i polityczne wstrząsy, a tylko do pracy, ludzi.

Według wyjątkowy, stale aktualizowane ekspozycje można bezpiecznie badać historyczną przeszłość Rosji. Dzisiejsze nowoczesne muzeum historii w Rosji – głównym ośrodkiem ważnego badania cywilizacji narodowej.

Muzeum dokumentowania źródeł, które opowiadają historię:

 • polityczny;
 • społecznej;
 • rozwój duchowy;
 • ekonomiczny.

Muzeum Historii Współczesnej Rosji zaraz po jego otwarciu, zaczęła przyciągać uwagę figur publicznych krajowych i zagranicznych.

Świetny pomysł, jedna z najpiękniejszych rezydencji w czasie, niesamowite wnętrza i fascynująca historia – to wszystko spowodował i powoduje niesamowite zainteresowanie. Ich prace do muzeum światowej sławy artystów.

Tryb GTSMSIR pracy i koszt biletów

Każdy może odwiedzić muzeum i zobaczyć ogromny zbiór wartości kulturowych.

harmonogram

Drzwi są otwarte Muzeum sześć dni w tygodniu, dnia wolnego w poniedziałek, wtorek do niedzieli od 11:00 do 19:00. W każdy ostatni piątek miesiąca odbywa się dzień sprzątania, odpowiednio, zakład zostaje zamknięty.

ceny biletów

Cena biletu dla dorosłych – 250 rubli. Obniżka cen biletów i dziecko – 100 rubli.

Kompleks składa się z budynku głównego, 4 Stałą pamiątkową, Departament wystawowego i dwóch oddziałów. W ciągu roku, cały kompleks GTSMSIR otrzyma ponad 500 000 odwiedzających.

W kolekcji muzeum

W latach 30. XIX wieku był okresem tworzenia nowego społeczeństwa, jednym z najtrudniejszych w historii Rosji. Nie bez narażenia na postęp w eksploracji kosmosu, sprzętu lotniczego i przemysłu jądrowego – to wszystko jest klarowne ucieleśnieniem postępu naukowego i technicznego.

Państwowe Muzeum Historii Współczesnej Rosji posiada ekspozycję poświęconą wojnie domowej w Rosji 1918-1922 roku, który odzwierciedlał podział w społeczeństwie rosyjskim, to nie były „białe” i „czerwony”. Zebraliśmy wiele informacji o czasie Nadzorczej LI Breżniew.

Wśród dokumentacji i materialnych zabytków posiada unikalny zestaw przywrócenie wydarzenia z 1939 roku na Halkin-Gol i mongolskich żołnierzy radzieckich, którzy wzięli udział w bili przed najeźdźcami z Japonii. Zdjęcia, dokumenty i nagrody, obrazujące życie i działalność dowódców wojskowych:

 • Chorlogijn Czojbalsan.
 • Marszałek Gieorgij Żukow.
 • Stern Grigorij Michajłowicz.
 • Smushkevich Jakow Władimirowicz.

Eksponaty na początku XX wieku

Materiały zawierają eksponaty broni XX wieku projekty – karabinów maszynowych, samochodów pancernych, tachanok. Hale sklepu muzeum autentycznych dokumentów, rzadkie fotografie, grafiki, medale i odznaczenia, flagi i transparenty, gazety, książki, rzeczy osobistych, takich jak osoby publiczne i zwykłych zwykłych obywateli autografy. przedstawił także dla zwiedzających:

 • Taczanka karabin;
 • układ lodołamacza atomowego;
 • odpowiadał japońskich żołnierzy;
 • kształt hokeista Vladislav Trzeciakowska;
 • Gitara i osobistych Vladimira Vysotskogo i więcej.

Recenzje Muzeum

Na zwiedzających sprawia wrażenie specjalną kolekcję poświęconą Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, który został wdrożony do Muzeum Współczesnej Historii Rosyjskiej. Opinie na temat ustanowienia urlopu zarówno obywateli rosyjskich i zagranicznych. Szczególnie interesująca jest część ogrodzenia obozu Auschwitz „drut”, z powodu których zginęło ponad 4 miliony ludzi.

Zwiedzający będą również pamiętać, dogodną lokalizację muzeum (w pobliżu stacji metra „Tverskaya”) pracy zawodowej prowadnicach. mile zaskoczony jak pokaz filmów dokumentalnych na dużym ekranie, interaktywne, nowoczesne wykończenia w połączeniu z klasycznym wystrojem i oryginalną grafiką. Mimo to, wielu odwiedzających powiedzieć o przyjemnym zapachu retro, panującego w muzeum, a także bar przekąskowy z pysznych potraw.

Obok muzeum znajduje się kompleks grupa jedzenie i hotel jest bardzo wygodne dla turystów. Dziś w Rosji nowoczesne muzeum historia ma znaczenie federalnego i jest uderzające punkt orientacyjny architektura okresu klasycyzmu, zachowując pamięć o wielu pokoleń. Ze względu na bogactwo kraju może być z powrotem w czasie i poczuć ducha każdej epoki.