211 Shares 8938 views

Karta graficzna Radeon R9 390x: opis, cechy i opinii właścicieli

Karta graficzna AMD gry oparte na Radeon R9 390x pojawiła się na światowym rynku całkiem niedawno udało się jednak to, aby przyciągnąć uwagę nie tylko fanów dynamicznych gier i wielu niezależnych laboratoriach testowych. Fakt, że producent nie dostarczył oryginalnych kart graficznych detalicznych, odpowiednio, wszystkie informacje na temat tego chipa w mediach na podstawie zasłyszanych wypowiedzi producenta. Opis, funkcje i przeglądy właścicieli w tym artykule czynienia z gotowych rozwiązań na chipie R9 390x od znanych na całym świecie producentów kart wideo.


Specyfikacje techniczne

Karta graficzna Radeon R9 390x rdzeń graficzny zbudowany na Hawajach XT (tym samym chipie stosowanego w modelu wcześnie R9 290X). W związku z powyższym, poprzednia modyfikacja nowość ma wiele wspólnych parametrów:

  • Sposób technicznego 28 nm;
  • Rdzeń obszar 438 mm2;
  • liczba tranzystorów w jednym chipie 6,2 mld akcji;
  • Rdzeń graficzny pracuje przy częstotliwości 1050 MHz;
  • 2816 cieniujący jest wywoływany, jednostki tekstury 176 i jednostka rasteryzacja 64;
  • magistrali pamięci GDDR5 pracuje przy 512 bitów o objętości 8 GB i działa na skuteczne częstotliwości 6000 MHz;
  • Pobór mocy jest 275 W (wtyk zasilający 6 + 8).

Dziwny Produkt okazał się na AMD, w porównaniu z poprzednim modelu zaobserwowano różnicę tylko w zwiększeniu częstotliwości graficznego do 50 MHz, a przyspieszenie magistrali pamięci przy 1000 MHz. W związku z tym, w 60 gigabajtów na sekundę ulepszony pasma Radeon R9 390x (384 pl / s). kupujący docenią cenę 30 tysięcy rubli zamiast 45 000 rubli za karty R9 290X.

Mobilna wersja wideo

Wydaje się, że producent jest poważne, aby usunąć ze swojego rynku konkurenta Nvidii, raz przedstawiony świat i mobilną wersję swojego nowego układu AMD Radeon R9 390x. Graphics Accelerator Laptop ma taką samą architekturę jak konwencjonalny karty graficznej do gier, ale cechy wciąż niezmienione. Grafiki w celu zmniejszenia poboru mocy 125 watów, producent połowę ilości pamięć (8 GB do 4 GB), odpowiednio, i zmniejszenie przepustowości (zamiast 512 bitów, GPU pracuje przez 256 bitów). Rdzeń graficzny jest taktowany zegarem 723 MHz, a pamięci – 5000 MHz.

W wyniku zmian w platformie mobilnej testy wydajności są mało prawdopodobne, aby być w stanie konkurować z oryginalnej karty graficznej, ale w notebooku klasy w niej bardzo mało konkurencji. To samo GeForce 980m GTX, który posiada identyczne właściwości, odgrywa we wszystkich testach w wysokich rozdzielczościach (2560×1440 dpi). Wniosek można złożyć jedno – w murach AMD poważnie zająć eliminacji konkurencyjnych produktów na sklepowych półkach.

Lider Sprzedaży – pierwszy znajomy

Tak się złożyło, że pierwsza karta graficzna z nowym chipsetem, który pojawił się na rynku światowym, stał się urządzeniem MSI Radeon R9 390x Gaming 8G. To jest tak przyjemne dla użytkowników, że produkty innych marek stał się nieciekawe dla wielu potencjalnych nabywców. Głównie przyciąga sam pakiet graficzny – logo firmy w postaci czerwonego smoka zawsze pojawić się na polach wydajności urządzenia. Na tylnej stronie opakowania szczegółowy opis cech technicznych urządzenia, włącznie z możliwością układu chłodzenia.

Na tym producent nie zatrzymał – akcelerator wideo dla zachowania został umieszczony w specjalnym pojemniku z pianki (również pakowane płyty główne MSI segmentu gier). Będzie on zadowolić właściciela i akcesoria: więcej niż jeden koncentrator dla zasilaczem i adapterem do łączenia cyfrowych urządzeń wideo. Również w polu znajduje się pełna instrukcja wideo i markowe CD ze sterownikami i narzędziami do dostrajania urządzenia.

Zobacz na własne oczy i kup

To trwa tylko jeden raz, aby odebrać kartę graficzną MSI Radeon R9 390x Gaming, aby dokonać zakupu, według wielu właścicieli w swoich opiniach. I to jest prawda, ze względu na konstrukcję systemu chłodzenia pracował najlepszych projektantów i inżynierów z całego świata. Atrakcyjny widok karta wideo nie ogranicza się do, jak również markowe chłodnica chłodzi urządzenie do gier.

Wykończenia aluminium pokrywa się po obu stronach płytki (śruby są dokręcane do siebie). Widoczna część wyściółki jest zainstalowany ogromny radiator aluminium, który jest podzielony na dwie części. Pomiędzy kratką grzejnika związaną z sześciu rur. Są one zredukowane do serwisu miedzi w kontakcie z rdzeniem graficznym.

Top zestaw aluminiowa obudowa z dwoma ogromnymi fanami. Wygląda całkiem atrakcyjny czarno-czerwone barwy w układzie chłodzenia i logo smok na końcach urządzenia nie będzie wątpliwości, że z przodu karty graficznej użytkownika MSI.

niszcząc legendy

Karta graficzna MSI Radeon R9 390x wciąż przeszedł drobne zmiany. Producent podkreśla, że poprawa wymaga systemu zasilania, który nie radzi sobie z zadaniami podczas przyspieszania. Technolodzy MSI zastąpić kontroler PWM, wszystkie cewki i kondensatory na płytce drukowanej. Również zmiany wpłynęły na przeniesienie wszystkich elementów grzejnych do przodu karty graficznej, jest bliżej do siatki montażowej. Jak pokazano za pomocą urządzenia do pomiaru temperatury w testach, rozwiązanie to pozwala na skuteczne usuwanie ciepłego powietrza z karty graficznej jednostką komputera.

Produkty AMD nigdy nie stał wysoki potencjał do podkręcania, więc właściciele kart graficznych na odpowiednich żetonów nadzieję na wielkich wyników nie jest konieczne. podczas przyspieszania tempa wzrostu jest tylko 100 MHz na rdzeniu i 75 MHz dla pamięci, jednak, jak wspomniano przez wielu użytkowników w ich opinie, to wydajność jest na tyle, aby ominąć w testach wszyscy zawodnicy Nvidia wiórów graficzna GTX 980. Jest to poważny wynik, który wyraźnie prowadził wiele fani produktów AMD triumfować. Najwyraźniej nie daleko na dzień i GeForce Titan X będzie w stanie, aby doprowadzić do tańszego produktu w oparciu o GPU Radeon.

Po pierwsze, po lidera sprzedaży

Innym urządzeniem, które przyciąga wzrok kupujących w klasie kart graficznych rynku high-end – to Sapphire Radeon R9 390x Tri-X. Cechą charakterystyczną tej karty to potężny system chłodzenia, który ma trzy potężne wentylatora. Producent zrobił niezwykłe, że wzrosła długość nie tak krótkim urządzenia wideo, aby pomieścić ogromną chłodnicę.

Układ chłodzenia świetnie. Dwie listwy aluminiowe dopasować grafiki PCB po obu stronach. Na przedniej stronie jest zamontowany grzejnik aluminium, które przenikają przez całego obwodu rur. Zainstalowany na górnej obudowie z tworzywa sztucznego, która ma trzy wentylator pracuje z niską prędkością.

Wydajne chłodzenie zawsze przynosi owoce: tak rdzeń graficzny zostało podkręcone do 1150 MHz (a także liderem sprzedaży), ale poprawa pamięci może zaskoczyć wszystkich użytkowników – 6800 MHz. To poważna postać, biorąc pod uwagę, że podane układy pamięci Hynix mają limit pracy 6000 MHz.

Dziwne gracz na rynku

W sklepie można znaleźć inną kopię karty graficznej firmy Sapphire, zbudowany na chipsecie Radeon R9 390x. Przegląd nowych elementów jest zapewnienie, że karta graficzna jest mocno przypomina modyfikacji Tri-X, wydany wcześniej. Charakterystyczną cechą karty graficznej jest pojawienie się w układzie chłodzenia: czarny kolor z niebieskimi akcentami i słowami «Vapor-X» na fanów i opakowania.

Bardzo dziwna decyzja od renomowanego producenta Sapphire jest wprowadzany do obrotu jako wyłączny urządzeniu wydała limitowaną. Jak wspomniano przez wielu użytkowników w ich opinii, poczucie kupnem tam nie ma, ponieważ wydajność karty graficznej po aktualizacji nie uległa poprawie, odpowiednio, do zapłaty (przy okazji, nowe 1000 rubli droższa wersja Tri-X) do jego zakupu nikt nie chce.

straszna bestia

Firma PowerColor, najwyraźniej również postanowił zaskoczyć swoich fanów. Chipset video release Radeon R9 390x skłoniło producenta do kompletnego załamania rynku akcesoriów komputerowych. Użytkownicy nie widzę sensu, aby kupić urządzenie do gier, z hybrydowym systemem chłodzenia o nazwie diabeł. Fakt, że pojawienie się karty graficznej jest bardzo atrakcyjna, ale potencjał podkręcania jest całkowicie nieobecny. A jeśli porównać karty graficznej MSI i Sapphire urządzenia do gier do niższej produktywności klienta będzie musiał zapłacić premię w wysokości 5000 rubli (w takiej ilości oszacował hybrydę chłodzenia producentem systemu).

Mamy nadzieję na technologii PowerColor nie jest znana, ale rozwiązanie to jest dokładnie to doprowadzić do spadku wartości akcji tej spółki na giełdzie. Marketerzy firmy ogłosiły o jeden produkt na bazie chipsetu R9 390x, która powinna pojawić się w krótkim czasie, ale wielu fanów, według ich opinii w mediach, już wyraziły poparcie dla innych marek.

Konkludując

Dla współczesnego rynku chipset karty graficzne Radeon R9 390x, zbudowany na rdzeniu graficznym Hawaii XT, najwyraźniej będzie ostatnim. Po tym wszystkim, producent jego „wycisnąć” wszystko możesz. Praktyczny brak możliwości podkręcania jest wyraźnie nawiązując do producenta, to jest czas, aby stworzyć coś nowego. Jednak obie firmy na rynku jeszcze udało się tchnąć życie w urządzeniach do gier wideo. Technolodzy MSI i Sapphire fabryki udało się dokonać niemożliwego – zapewnić użytkownikom prawdziwie produktywnego karty graficznej do gier. Jeżeli potencjalny nabywca przed stojąc w cenie jednostkowej priorytetowej klasy high-end, karta graficzna R9 390x będzie najlepiej kupić do niego. Ale jeśli trzeba dużo potencjał podkręcania, to lepiej zwrócić uwagę na cokolwiek innego.