199 Shares 2104 views

Wycieczki do Wołgograd: przegląd, cechy i recenzje

Wołgograd – miasto o bohaterskiej przeszłości. A to ze względu na swoją specyfikę pod względem wycieczek. Ale nie tylko miejsca bojowej chwały przyciąga podróżnych Wołgograd. To miasto znajduje się w dolnym biegu Wołgi. A ponieważ natura jest niesamowita. Podziwiać piękne widoki i może koralik z rejsu, brodząc przez bramy Wołga-Don kanału. Jeśli los rzucił cię do miasta na kilka dni, a można zrobić wycieczkę, przechodząc w ciągu weekendu wycieczkę, aby zobaczyć kwitnące lotosy w Astrachaniu lub do starych klasztorów. Ale, oczywiście, dla patrioty Wołgograd – to przede wszystkim Stalingrad, gdzie, zgodnie z ustaleniami Radzieckiego, a później rosyjskich historyków, bitwa miała miejsce, które stało się punktem zwrotnym w czasie II wojny światowej. Jej obecna nazwa miasto otrzymało tylko w 60-tych. A lwia turystyczne Wołgograd czy inny sposób związane z wojną. Ale jeśli nie są zbyt zainteresowani tematem „wojska”, to nie znaczy, że nie jest Wołgograd turystyczny. Oferowane wycieczki w Wołgograd jest bardzo uniwersalny i można zawsze wybrać odpowiedni dla siebie coś odpowiedniego.

Jak się tam dostać

To miasto znajduje się w dolnym biegu Wołgi, ale na północ od Astrachania. Wołgograd stoi na skrzyżowaniu linii kolejowych i autostrad, więc dostać się do niego nie będzie trudne. Miasto posiada własne lotnisko, który odbiera loty codziennie zarówno z rosyjskiej stolicy, a także z innych miast w kraju. Oferuje on bezpośredni dostęp z Saratowa, Jekaterynburgu, Soczi. Wycieczka do Wołgograd z Moskwy może rozpocząć się w każdym z lotnisk stolicy. Ale atrakcji miasta można dotrzeć nie tylko na statkach „Aeroflot” i „Victory”. Pociągi z Petersburgu, Moskwie, Kazaniu, Anapa, Irkuck, Niżniewartowsk, Czelabińsk, a następnie również w Wołgograd. W lecie dodali kompozycje wiążące centralną część kraju z regionu Morza Kaspijskiego i Morza Czarnego ośrodków. W swoim własnym samochodem z Moskwy powinien poruszać się wzdłuż autostrady „Don” (M-4). Jeśli masz szczęście, a droga nie będzie korków, można dotrzeć do miejsca przeznaczenia przez trzynaście godzin.

Jak poruszać się po mieście

Planując podróż do Wołgograd, należy rozumieć, że to miasto – jeden milion. Ale nie martw się, ze względu na duże odległości – nie będzie miał do pokonania każdego dnia. Tsaritsyn na początku XX wieku był małym miastem. W dobie industrializacji do niego „zakorzenione” margines fabryczną. Pomimo faktu, że wojna Stalingrad był głównym ośrodkiem przemysłowym, cierpi z powodu bombardowania i walki uliczne to starożytna, Central District. Więc nie oczekuj od atrakcji Volgograd o dawnych czasach. Po wojnie miasto wyglądało jak księżycowy krajobraz. I został przebudowany. Zainteresowanie Plan wycieczek reprezentuje przede wszystkim w centrum miasta. Który znajduje się muzeum „Panorama bitwy pod Stalingradem” i Kurhan Mamaja słynnego (i znane każdemu rosyjskim) Rzeźba „Ojczyzny”. Można poruszać się po mieście w minibusów, autobusów, trolejbusów. Nie Wołgograd ta forma transportu jako Metrotram. Ten tramwaj szybki, co w niektórych obszarach przejść pod ziemią i działa jako metra. Miasto rozciąga się wzdłuż obu brzegów Wołgi. Są one związane nie tylko mosty, ale także sześć tras parowce rzeczne.

zwiedzanie Wołgograd

Sądząc po opiniach, aby rozpocząć znajomość z miasta-bohatera z najlepszych w porządku chronologicznym. Po Tsarina – dość starego miasta. Została założona jako twierdza do obrony granic rosyjskich koczowników stepowych jeszcze w 1589 roku. Zapoznanie się z przedrewolucyjnej Tsaritsyno, wojskowy Stalingradem Wołgograd i oferuje nowoczesne zwiedzanie bus-walking. To trwa około pięciu godzin. Zamówienie może zostać przekształcony w centrum turystyki i wycieczek (ulica Wołgograd, Komunistycznej, 50). W ramach tej trasy można zobaczyć pomnik gubernatora Grigorij Osipovich-Zasyekin, założyciela miasta. W 1925 Tsaritsyn nadano nazwę innego radzieckiego autokrata. I pod nazwą Stalingradem, miasto przeszło do historii. city tour obejmuje wizytę w Memorial Ensemble na Mamaev Hill, Panorama Muzeum i "Dom Pavlova".

war memorial

Dorosłych grupy, parafianie, młodzież szkolna i studenci odwiedzić Wołgograd. wycieczki może być z różnych przedmiotów, ale mimo to, że odnoszą się do Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. Mamayev Hill został uznany za siódmy cud Rosji. Dlatego też nie jest wycieczka dogłębne niego. Zmniejszona kopia Kurhan Mamaja istnieje w Niemczech, ale olbrzymia rzeźba zwana „zwraca Motherland!” Nie ma analogów. Ten „Mała Ziemia” sto czterdzieści dni minęło bohaterski opór faszystowskich najeźdźców. A teraz to jest głównym miejscem kultu ich wyczynu. Ponadto gigant rzeźba Mamaev Hill rozliczane inna grupa rzeźbiony stanowią integralną całość. Goście są zachęcani do przekazywania Alei Lombardia topoli, zobaczyć zabytki „Pamięć pokoleń”, „Stand na śmierć!”, Aby dotknąć ściany, ruiny, odwiedzić Hall of Military Glory i główny kompleks pomnik.

Panorama „Bitwa pod Stalingradem”

Wycieczki w Wołgograd często obejmuje wizytę w muzeum. Do doświadczonych turystów są zalecane, aby przejść do Mamayev Hill. Następnie wizyta w miejscu bezpośrednich walk będą postrzegane odmiennie. Oprowadzanie w bitwie pod Stalingradem muzeum może być częścią grupy (250 rubli za osobę) i indywidualne (cztery tysiące). Na wystawie prezentowane są nie tylko panoramiczny obraz „Klęska sił faszystowskich”. Osiem sal muzeum wypełnione są różnymi artefaktami Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. Cztery dioramy nam powiedzieć o przebiegu walk. W kolekcji znajdują się także banery, zimno stali i broni palnej, portrety bohaterów, stare fotografie. Kontynuować wycieczkę na tle wojskowej pomocy Stalingrad wycieczki na wyspę o nazwie Lyudnikov, pomnik w Rossoshka „wojennego 64. armii za granicą.”

Mini rejs

Są wycieczki rzeki do Wołgograd. Miasto można zwiedzać w ramach dużego rejsu przy głównej rzeki Rosja. Ale jeśli taka podróż dla was jest niemożliwe ze względu na wysokie koszty, możliwe jest, aby zdecydować się na krótką wycieczkę za pośrednictwem kanału Wołga-Don. Jest taka mini-rejs dwa tysiące rubli. Wywoływane statkiem turystycznym z molo na nabrzeżu o nazwie 62. Armii. Rozumie się samo przez wszystkich nadbrzeżnych obszarów miasta. Turyści nie tylko zobaczyć pozytywnie najwyższy pomnik na świecie Lenina, ale również przejść przez bramę od Wołgi Don.

Saraj-Batu – stolicy Złotej Ordy

Jeśli przebywają w mieście przez kilka dni, zarezerwować weekend z Wołgograd. miłośników historii polecamy wycieczkę do stolicy Złotej Ordy. Jest to zabytek archeologiczny w rejonie Astrachania w obszarze Harabalinskom. Naukowcy odkryli, że Selitrennoe to ruiny Saray al Makhrusa, starym pałacu. To był kapitał, założona przez Batu-chana. Wymienienie genialnego miasta jest w komunikatach na ambasadora Francji Ludwika Giloma Rubruka Ninth (1254). Teraz na miejscu prowadzone są wykopaliska archeologiczne. Odwiedzający będą mogli zbadać niektóre z nich. Po filmowanie „Horda” filmu jest celowo pozostawił całą scenerię. Można wrócić do średniowiecza nie tylko dla nich, ale także z pomocą 3-D film o epoce.

atrakcje przyrodnicze

Wycieczki weekendowe z Wołgograd obejmować podróż do ciekawych miejsc w tym regionie. W czasie kwitnienia biur podróży lotosy zaoferować podróż do Astrachania, w delcie rzeki. Ale w regionie Wołgograd ma wiele atrakcji przyrodniczych. Wioska Olkhovka stanie zaskoczyć turystów ze swoich jaskiń kredowych. Scherbakovskaya belka zwana „Wołga Szwajcaria” na stromych wzgórz. W okresie letnim można odpocząć na jeziorze Elton lub leczenia medycznego błota na nieodprowadzony zbiornika Baskunchak. Wycieczki weekendowe i zrobić objazd różne kapliczki – miasto Serafimovich, Kremensky Wniebowstąpienie klasztoru. Zapowiada się ciekawa podróż do Elista, stolicy sąsiedniej Republiki Kałmucji.

Wycieczki w Wołgograd: ceny

Koszt tej trasy jest w dużej mierze zależy od jego treści. Jeśli ten autobus-piesza, cena to z jednej osoby waha się zwykle od dwóch kilkuset do trzysta rubli. Wyjazd do miasta będzie kosztować co najmniej trzy razy droższe. Aby przejść do jaskiń kreda, trzeba będzie rozłożyć pół tysiąca rubli na osobę. Bilety dla dzieci są zwykle wart połowę ceny dla dorosłych. Znacznie bardziej opłaca się dołączyć do grupy, książka osobista wycieczka.