103 Shares 2893 views

Niedrogie SUV – mit czy rzeczywistość?

Nie tak dawno temu, termin „SUV” w żaden sposób nie wiąże się z przymiotnika „tani”. Jednak w trudnej walce o rok producentów klienta po roku jesteśmy zmuszeni uciekać się do metod, technik w celu zmniejszenia kosztów produktu końcowego, a więc wygrać konkurencję. Często działania te podejmowane są kosztem jakości samochodu, czasami – zupełnie wyłączyć kompromisy (takie obecnie złote myśli). Co mu jest, nowoczesny SUV low-cost, czekając na jego sukces lub segmentu, który jest skazany na niepowodzenie? Aby zrozumieć ten prawie retoryczne pytanie, rozważmy kilka konkretnych przykładów.


Renault Duster

Stosunkowo niedrogie SUV, i to jest chyba jednym z najbardziej atrakcyjnych samochodów w swojej klasie. Dostępny od 2010 roku, dostarczane z silnikami: benzynowym, diesel, gaz i benzynę. Wykonania Skrzynia biegów: 5-i 6-biegowa manualna, 4-biegowa automatyczna. Napęd: napęd na cztery koła lub tylko napęd na przednie koła. Być może, Renault Duster nie wygląda tak przytłaczający jak jego bardziej zaawansowanych odpowiedników, ale ze względu rumuńsko-francuski producent dać niezbędne – eleganckie linie, solidny wygląd i specyfikacji, jak również dość bogate wyposażenie – wszystko to sprawia, że samochód lidera popytu w swojej kategorii cenowej , Ponadto Ścierka ma stały odstęp, w połączeniu z napędem na wszystkie koła, a także stosunkowo niską masę daje dodatkowe asy podczas jazdy po drogach. Materiały osłony zostały wybrane nie najbardziej kosztowne, co jest jednak zrozumiałe. Sama kabina jest przestronna i praktyczna, to samo odnosi się do bagażu. Cena samochodu – około 16.500 USD ..

Chery Tiggo

Być może najtańszym SUV z nich wszystkich, to warto zwrócić uwagę. Każdy wie o miłości Chińczyków do kopiowania. Wydaje się, że Chery Tiggo – kolejna kopia najbliższej Japońskiej „brat”, ale mniej lub bardziej jakość kopii. Dotyczy to nie tylko wygląd, wnętrze i „wypełnienie” naśladować także analog toyoty. Wśród braki można zidentyfikować małe dla takiego samochodu, bagażnik i zamknąć pleców – trzy z nas siedzi tutaj byłoby oczywiście niewygodne. No i bezpieczeństwa, oczywiście – jest to wspólny plagą dla wszystkich chińskich samochodów. Przyspieszenie do ponad 130 kilometrów w tym samochodzie nie chce podświadomie. Dla Tiggo Dostępny 4 typów silników lub przekładni Napęd na przednie koła – lub mechaniki robotów. Na ogół wrażenia samochodu są dobre. Chery Tiggo – tani samochód, który w pełni uzasadnia swoją cenę – 15 tysięcy USD ..

Chevrolet Niva

Bardzo popularny samochód na drogach krajowych. Tani niezawodny SUV, bez żadnych znaczących „wodotryski”, ale żadnych poważnych dolegliwości. Wysoki prześwit (200 mm.), krótkie zwisy i niska waga pozwalają na to, aby skutecznie walczyć Niwa off-road, co jest naprawdę ważne w naszym kraju. Silnik na benzynę Chevrolet Niwy (1,7 l., 80 koni mechanicznych). Wśród braków nie wybrać najwyższą jakość wykonania, a zatem w miarę upływu czasu podczas jazdy może wystąpić hałas i grzechotanie.

Wracając do pytania na początku artykułu, można zrobić kompletny wniosek jest – aby nabyć niedrogie SUV jest tylko wskazane, jeśli chcesz używać go zgodnie z jego przeznaczeniem, to znaczy, do jazdy na złych drogach.