860 Shares 8257 views

Dlaczego żółte ogórki kiełków w szklarniach, w otwartym polu?

Rosną dobry plon ogórków pod wpływem siły nawet najbardziej doświadczonych ogrodników. Kultura jest dość skromny i zbyt wiele uwagi do siebie nie wymaga. Czasami jednak, właściciele terenów podmiejskich nadal istnieją różnego rodzaju pytań dotyczących właściwej pielęgnacji tych roślin. Na przykład, dlaczego ogórki na żółto zarazek. Przyczyn tego zjawiska może być kilka.


niskotemperaturowe

Kiedy rośnie w otwartym polu jest najczęstszą przyczyną spadając z jajników. Ogórek – rośliny ciepłolubne. Jajnik żółknie i kruszy nawet w temperaturach poniżej +16 stopni w ciągu dnia. Kiedy powietrze ochładza się w nocy i + 10-12 stopni, zaczynają umierać bez wyjątku do wszystkich części roślin – łodygi, liście, kwiaty. Oczywiście, w centralnej Rosji, latem pogoda jest wart dość rzadkie. W związku z tym, zażółcenie jajników z powodu niskich temperatur – zjawiskiem charakterystycznym raczej dla Syberii. Może zapisać ogórki zbiory w tej strefie klimatycznej będzie musiał ukryć ten film. To może ciągnąć na łuku, wykonany z grubego drutu lub plastikowych rurek.

wysokie temperatury

Zbyt często ogrodnicy zainteresowany tym pytanie, dlaczego zarodki żółtych ogórków w szklarni. Powodem w tym przypadku jest dokładnie odwrotnie. Rośliny mogą być zbyt gorące. W temperaturze powyżej +32 stopni pyłki kwiatów tracą aktywność. To jest po prostu nie zapylone ogórki. Problemem w tym przypadku może być rozwiązany poprzez regularne wietrzenie szklarni.

Czasem odpowiedź na pytanie, dlaczego żółte zarodki ogórki w szklarni, polega na wyborze niewłaściwego rodzaju. Dla szklarni powinna samopylnych hybrydy. Po tym wszystkim, pszczoły latają w szklarni jest niezwykle rzadkie. W takim przypadku, jeśli błąd już nastąpiło, i umieścić „źle” rodzaj, starają się rozwiązać ten problem, można przyciągnąć owady. W tym celu w całej szklarni są ułożone spodki z syropem cukrowym. Muszą rozwinąć kwiaty męskie ogórka. Pszczoły były w stanie dostać się do środka szklarni, często otwarte drzwi i rygli.

sztuczne zapylanie

Jeśli przyciągnąć wystarczającej liczby pszczół nie będzie w stanie utrzymać procedurę zapylania roślin można próbować na własną rękę. Powinno to być zrobione od 6 rano do 10 rano. Było to w czasie jest najbardziej aktywny okres ten pyłku ogórka.

Do zapylania niezbędne jest przygotowanie miękkiej szczotki. Jest ona przeprowadzana przez kilka kwiatów męskich pręcikami. Ponadto, pyłek jest przenoszony do samicy słupka. Krótko po tej procedurze na wielu Plagi jajników pojawiają. Można też zastosować inną metodę – zgrać parę kwiatów męskich i żeńskich pocierać je. Od pyłków na ogórkach lepkie, taka metoda może być bardziej skuteczna.

źle podlewanie

Dlaczego żółta ogórki kiełki? Odpowiedzią często leży w nieprzestrzegania opieki technologii dla tych roślin. Podlewania krzewów trzeba tylko ciepłej wody. jego temperatura powinna wynosić około 25 °. Jeżeli jest ona niższa, roślina zacznie się rozwijać tylko męskie kwiaty. Dostępny w jajnikach kobiet zniknie.

Podlewania ogórki w zimnie powinny być w godzinach popołudniowych, w gorące – w godzinach porannych, a przez korzenie. Jajnika żółknięcie może nie tylko zimną wodę, ale również z powodu braku wilgoci. W tym przypadku powodem staje opadaniya ogórki niedożywienie.

niedobory mikroelementów

Dlaczego kiełki ogórki żółkną i opadają, nawet przy dobrej pielęgnacji? Innym powodem tego nieprzyjemnego zjawiska może być brak pierwiastków śladowych. Bardzo często ten sam problem występuje również w szklarniach. Zazwyczaj ogrodnicze są doprowadzane azot rośliny, potasowych i fosforanowych nawozów sztucznych, zapominając o te mikroelementy, takie jak bor, cynk, miedź, mangan, itp. D. Tak więc, aby rozwiązać problem więdnięcia jajników należy spróbować paszy roślinnej złożonego nawozu dla roślin warzywnych albo popiół z drewna.

również powoduje słabe rozwoju zarodka może być nadmiar azotu w glebie. To makro elementów przyczynia się do rozwoju zielonej masy roślin: liście i łodygi. Wzrost jajników może spowolnić.

tworzenie buszu

Odpowiedź na pytanie, dlaczego żółte zarodki ogórków w otwartym terenie i w szklarniach, można w tym w niepowołane rośliny ogrodnicze. Nowoczesne odmiany i hybrydy mogą produkować ogromne ilości jajników. W rezultacie, substancje odżywcze w ogóle może nie wystarczyć. Zażółcenie jajnika w tym przypadku będą wiszące na rośliny ciężar. Dlatego ważne jest, aby przyciąć ogórków. W szklarni, zazwyczaj pozostawia jeden główny trzon i kilka pędów. W otwartym polu ogórkowym cięcia tylko nieznacznie, i tylko wtedy, gdy liczba jajników w batem więcej niż 20-25 sztuk.

Oczywiście, powinno to być czas, aby zrywać już uprawiane Zelentsy. Tak długo, jak pozostają na rzęsy, nowe zarodki nie będzie się rozwijać.

bacteriosis

Ta nieprzyjemna choroba może być również powodem, dlaczego zarodki ogórki żółkną i opadają. Ta infekcja zwykle dotyka do 30% owoców. Jednocześnie w jajnikach i małych ogórków pojawiają płacz rany żółte. owoców rot później.

Traktować bacteriosis typowo 1% mieszanina Bordeaux. Można również korzystać z niektórych grzybobójczego. Na przykład, "Hom." Rozcieńczenia leku w ilości 40 g na 10 litrów. Rozpylanie wytworzenia ilości 1 litr na 1 m2. Należy również podnieść blaknięcie kwiaty męskie i żeńskie.

Bacteriosis może zapobiec infekcji, ogrzewając nasion przed sadzeniem w zakresie 60-70 stopni w ciągu 1-2 godzin. Jest również możliwe, aby preparat TMTD trawienia sadzenia w ilości 3-4 g na kilogram. Jesienią, łóżka pewno trzeba usunąć wszystkie wierzchołki. W szczególności ważne jest, aby przeprowadzić tę procedurę w szklarni, gdzie istnieją korzystne warunki do rozwoju infekcji bakteryjnych.

Dlaczego żółta kiełków ogórka na balkonie

Ci, którzy nie mają strefie podmiejskiej, często rosną tę roślinę w loggię. Ogórki – kultura bezpretensjonalne, i dlatego czuje się w tych warunkach bardzo dobrze i może dać dobre plony. Czasami jednak problem zażółcenie jajników występuje, a gdy rośnie na balkonie. Przyczyny upadku kwiatów żeńskich, w tym przypadku, może być kilka.

Podobnie jak w szklarni, odpowiedź na pytanie, dlaczego zarodki żółte ogórki na balkonie może stać się zbyt wysoka temperatura, brak pylenia lub brak mikroelementów.

Ten problem może również wystąpić, na przykład, z powodu braku składników odżywczych. Pojemność pod ogórki na balkonie należy stosować dość duże (wiadra, głębokie szuflady, itp.) Ziemia jako powinni wlać ogród tłuszczu. Jest to również dobry pomysł, aby zapłodnić ogórki we wczesnych stadiach rozwoju roztworu dziewanny, a później – kompleks nawozów mineralnych dla roślin doniczkowych.

Bacteriosis może również powodować embrionów osiadania, pomimo faktu, że źródłem zanieczyszczenia w loggię wydaje się, że nie. Ciepłe lub dezynfekcji nasion przed sadzeniem doświadczonych ogrodników są nie radził zmarnowany. Często choroba jest już uwzględnione w posadzeniu.

W ten sposób dowiemy się, dlaczego żółte ogórki rozrodczych w szklarni, na balkonie lub w otwartym polu. Główną przyczyną tego zjawiska jest, jak widać, niewłaściwej pielęgnacji. Podobne kłopoty mogą wystąpić z powodu infekcji roślin i niekorzystnych warunkach pogodowych.