658 Shares 7964 views

Znani bogowie Olimpu

W mitologii greckiej, mamy do czynienia z faktem, że bogowie olimpijscy nie odpowiadają naszym naturalnym zrozumienia boskości. Nie obce są do niczego ludzi. Oni nie wykład lub polecić, ponieważ brakuje im samych stałych zasad moralnych. Oni często błądzą. Bogowie Olimpu są pozbawieni władzy, to jest po prostu nie do przyjęcia religii. Są nieśmiertelne, ale nie wszechmocny, ponieważ są one tak samo jak ludzie, podlegają losu. Lista bogów Olimpu jest dość długa, ale postaramy się zapamiętać najbardziej znany z tych postaci w mitologii greckiej w jego narracji. Więc zacznijmy.

Bogowie Olimpu: nazwy i cechy

Greckie bóstwa rzeczywiście niezliczone, ale powiemy tylko o najbardziej znanym z nich.

Zeus

Po licznych zwycięstwach nad tytanów i gigantów, to Bóg stał się panowanie nad niebem i ziemią. Zeus przestrzegane jako zwykłych ludzi, i jak z niego bóstwo. Stał się dawcą życia, uniwersalnym obrońcą i wybawcą, miasto organizatorem i patronem wojowników.

Poseidon

Ten „sinekudry” Bóg króluje nad całą słonej wody. On nie dba o życiu Olympus, a on mieszka na dnie morza w pięknym pałacu z żoną Amphitrite. Wierzono, że Poseidon nie jest gorsza od władzy Zeusa.

Gera

Siostra Zeusa, bogini ta stała się jego żoną. Była uważana za model wierności, domową. Ale podczas gdy ona sama nie była szczęśliwa w małżeństwie, jak jej mąż miłosne Zeus często pogulivaet jak Olympus, jak i na ziemi.

Hades

To Bóg był tak ponury, nie jest zaskakujące, że obszar, który zarządza, ponieważ jest to królestwo zmarłych. W czasach Homera nie było takie wyrażenia jak „umrzeć”. Zamiast tego, że był to kolejny zabrzmiał „go do Hadesu”.

Demeter

Jego siostra nazywa ta bogini są bogowie Olimpu jako Posejdon, Zeus i Hades. Demeter uznano bogini ziemi, i nazwał go nie tylko jako matka, przodkini.

Hefajstos

Bóg-pracownik, patrona od ognia i metalu, on również był doskonały mąż Afrodyty. To właśnie on, Hefajstos, nauczył ludzi budowę pięknych domów i mebli.

Athena

Córka Zeusa, wychodzi z głowy. Ta bogini była odpowiedzialna za działalność wojskową i dziewiarskich. Wszyscy bogowie Olimpu były ubrany i obuty w Athena związanej odzieży.

Ares

Jego nazwa została zdegustowany wszystkich ludzi, ponieważ był zaciekły przeciwnik Eyreny – obrońcą na świecie, podczas gdy inne Eris – patrona niezgody. Ten bóg wojny krwi i zabijania wszystkich bez wyjątku – i prawo, czy źle.

Apollo

Dzieła młody mężczyzna, syn Zeusa był uważany za boga poezji i muzyki. Ponadto, był pilnuje stada, a światło słoneczne, był mecenasem muzyki.

Artemis

siostra Apollina, była boginią gór i lasów. Znana jest jako strażnik przyrody i zwierząt. Według innych źródeł Artemida – bogini łowów i śmierci.

Hermes

Ten bóg jest znany jako patrona handlowców i kupców, domokrążca informacji, a także asystent i złodziei. Ponadto, Hermes jest uważany za obrońcą stad i pasterzy.

Aphrodite

Wspaniały bogini narodził się z morskiej piany. Afrodyta była boginią piękna i miłości, pożądania i namiętności.