565 Shares 5462 views

Jak pozbyć się ślimaków w akwarium: wszystkie uruchomione procesy

Wszelkie akwarysta z doświadczeniem w czasie nabywa dwojaki stosunek do ślimaków, mieszkanie w swoich szklanych domów. Z jednej strony, wydają się być użyteczne – jeść resztki, atakujących na dnie, i (niektóre) z czystych szklanych akwariów pędów. Z drugiej strony, większość z tych samych rodzajów plam szkła, a czasem mięczaków mnożyć tak „z biustem”, które niszczą zieleni, tworząc przytulną oazę w jakiejś pustyni wodnym. Specjalna niechęć „rybovladeltsev” używa ślimak czerniaka. Jak pozbyć się istot wyhodować z prędkością ucieczki? Nie tylko to, ale również rodzi do życia młodych tak, że natychmiast zasilić szeregi wroga. Inne gatunki, takie płodność nie jest inaczej, i dać czas, aby znaleźć sposób, aby pozbyć się ślimaków w akwarium. Ale radzić sobie z tym problemem jest to konieczne, być może, do wszystkich właścicieli „basenów”.


Przyczyny problemów „ślimaków”

W wielu przypadkach, hobbyści sami najpierw podsazhivayut te zwierzęta w akwariach. Ale czasami są one wpisane w postaci jaj, z roślin zakupionych w sklepie zoologicznym. Jednakże, niezależnie od sposobu lub wyhodowane małże, są nadmiernie mnożyć ze względu na warunki, które zostały przewidziane im. W szczególności, ze względu na niewłaściwe lub niedbałe czyszczenia dna przestrzeni. Uzyskując obfitego jedzenia i stymuluje proliferację niechcianych mieszkańców. Więc zanim wybrać, w jaki sposób pozbyć się ślimaków w akwarium, to najpierw należy zdziwiony zapobieganie ich występowania i rozrodu. Będzie to nie tylko „pylesoshenii” dołu; akwarium powinny być regularnie czyszczone, a woda w czasie zmieniło. Niezjedzone przez 20-30 minut, aby usunąć żywności lepiej bezpośrednio od powierzchni, nie czekając na jego osiadania. Przed przesadzania nowych roślin w akwarium należy przelać do słabego nadmanganianu potasu przez dziesięć minut – to zabić ewentualne niosek.

własne ręce

Jak więc pozbyć się ślimaków w akwarium jest bardzo trudne i może zagrozić zdrowiu pozostałych jego mieszkańców, to najprostszy sposób, aby utrzymać je hodować – kontrolować populację. Jeśli raz w tygodniu w celu usunięcia dużych okazów i mały „wybuch” szkła (oni będą tam ryby), problem ślimak przeludnienie po prostu nie istnieje. Trudność polega na tym, że ukrywa się w roślinności jest bardzo trudno dostać skorupiaki, jaja i od tej metody i nie pozbyć.

Przynęta dla ślimaków

Jest mniej czasochłonne, bardziej bezpieczny, całkowicie ekologiczny i całkowicie darmowy sposób, aby pozbyć się ślimaków w akwarium. Na dnie zbiornika jest umieścić coś atrakcyjnego dla tych stworzeń: liścia sałatki, kawałek ogórka lub skórce od banana. Gdy przynęta zapolzet wystarczającą liczbę osób, jest on usuwany i wyrzucić. Dla wygody przynętę umieścić na nurkowanie do siatki, aby łatwiej było wyciągnąć. Powtarzając procedurę kilka razy, w odstępach 2-3 dni, liczba ludności spadnie do liczby nie zagrażające.

Pułapki na ślimaki

Od niektórych osób, po jedzeniu, z suwakiem przynęty i uniknąć smutny los kolegów, wydaje się być bardziej skuteczny myśliwy sposób, aby pozbyć się nadmiaru ślimaków w akwarium. Niektóre firmy oferują gotowych przynęt, opiera się na fakcie, że ich drzwi są otwarte tylko wewnątrz: skorupiaki indeksowanych do zapachu przynęty, ale pozostawić „dom” nie może. Reklama twierdzi, że urządzenia są bezpieczne dla mieszkańców „kulturowych” akwariów, ale ich właściciele wielokrotnie zauważyć, że poprzednio powolny pasożyty uda im się przebić, takie jak sum. Dlatego wolą korzystać z produktów domowych. Od spodu plastikowej butelki wykonany jest głębokość komory pięciu centymetrów; jej krawędzie są zagięte do wewnątrz, aby zapobiec więźniów vypolzanija. Aby zaprojektować nie pojawiają się w dolnej części otwór jest zrobione, a na proste pociągnięcie do montażu bocznego wątku przywiązany do korku. Wewnątrz umieścić przynętę; Ryby, oczywiście, będzie pływać w pułapkę, ale wyciągając z niej szybko uciekać.

Elektrosposob

Zbyt dużo „zanieczyszczeń” zbiornika będą musiały szukać drastycznych metod, aby pozbyć się ślimaków w akwarium. Wszystkie są związane z ryzykiem utraty wszystkich zwierząt w „puli”, tak, że w ich stosowania mają zwierzęta otsazhivayut i ryb, a inne w tymczasowej obudowie. Najszybszy i bez dalszych konsekwencji wydaje się zużycia energii elektrycznej. W osadnik, gdzie było tylko ślimaki i woda są pomijane przez trzy minuty z dwóch różnych stron skrętek miedzianych, z których każdy jest połączony z drugim końcem zespołu (nawet całkiem 9 V). Pasożyty są zabijane, a ty tylko planowane do mycia zbiornika i powrócić do jego mieszkańców.

Chemia help

Ku jej uciekły się w wielu dziedzinach życia ludzkiego – w hodowli roślinnej i zwierzęcej, w życiu codziennym. Ale powinniśmy zawsze pamiętać, że owoce tej nauki mogą być niebezpieczne. Brak sprzeciwu: metody chemiczne, jak pozbyć się ślimaków w akwarium, szybkie i skuteczne, ale mogą zrobić wiele szkód i inne żywe organizmy, które żyją w nim. W szczególności, najbardziej zoopreparatov zabijać ślimaki zawierają miedź. Etykiety twierdził, że jest nieszkodliwa dla wszystkich innych „sąsiadów”. Jednak same narzędzia krewetki takie zabijanie nie jest gorszy niż ślimaki. I byłyby nieopłacalne dla ryb, tak, że wszystkie żywe istoty nie osadza, a po kontakcie z akwarium – zagotować.

Wielu posiadaczy ryb zaleca się stosowanie roztworów soli. Oni naprawdę nie do zniesienia dla ślimaków. Ale wiele roślin i ryb też źle reagują na sól – będzie znowu musiał zmierzyć restart akwarium.

Biologiczne metody: ryby przed ślimaki

Spośród wszystkich istniejących metod najbardziej skuteczne, humanitarny i bezpieczny rozruch pozostaje w środowisku ich naturalnych wrogów szkodników. Może to zająć trochę więcej czasu, ale nie trzeba ponownie uruchomić żadnego akwarium lub ryzykować zdrowia swoich zwierząt. Jeśli jesteś zbyt zaniepokojeni ślimak w akwarium, zwalczanie ślimaków należy powierzyć tych, dla których są one zdobycz. Wśród ryb najsłynniejsze zwycięzcy tej plagi są makropody – czyszczenie zbiornika stu litrów dominacji ślimaki zajmie mniej niż tydzień. Silne konkurenci makropody będzie tetradonty; ale ich różnorodność jest lepiej zacząć krasnoluda, jak rasa ma wysoką agresywność. Nadają się do zwalczania ślimaków i wiele karłowaty, Cichlids i Botia. Aby uniknąć nadmiernych odzyskanie populacji skorupiaków w run-antsitrusy szklany dom sum: wraz z rosnącą na oknach, jedzą glony i ślimak kawior.

Biologiczne metody: małże przed ślimaki

Pewne problemy pojawiają się, jeśli masz małe akwarium i pokój miłujących zwierzęta. Ryby również, że zniszczy skorupiaki są naturalnie drapieżnikami. Często niemożliwe staje się ich używać jako pozbyć akwarium ślimaków z wykorzystaniem naturalnych zabójców – to ryzykować życie (przynajmniej – zdrowie) ryb szlachetnych magazynie. Tych Tetradon agresywny, nawet w obrębie własnego gatunku. I pielęgnice mogą dobrze zjeść mniejszych sąsiadów. W tym przypadku będzie to pomóc ślimaka z delikatnym imię Helena. Ich głównym dieta jest tylko w górę odpowiednikami w innych gatunków. Biorąc pod uwagę, że są one dużo szybciej niż normalnie – po wszystkim, myśliwi – nastiganiem problemy z produkcją, nie. Tak, i czyhają „zasadzki”, wiedzą też, jak to zrobić. I złapać ofiarę, Helena popycha ją do miękkiej części pod pancerza, gdy trąba z „ust” i ssie jak koktajl przez słomkę – pozostaje tylko pusta skorupa.

Ograniczenia aktywności drapieżnych ślimaków. Przede wszystkim, jest zbyt duże jednostki nie dotykały (które, z drugiej strony na wielką – ampulyarii pozostają nienaruszone). Każda mała rzecz, ale także „zbyt trudne” – Helena prostu nie mogę trzymać się nimi swoje gębowego. A co najważniejsze – są ślimaki Helena drogie. Musimy powiesić w budżecie kupić sobie parę.

Tak więc dowiadujemy się, jak pozbyć się ślimaków w akwarium, wszystkie uruchomione procesy są wymienione i podkreślić swoje mocne i słabe strony. Jak wybrać – Ty decydujesz!