776 Shares 2511 views

Wakacje w Egipcie w marcu, opinie i zdjęcia turystów

Egipt – kraj tradycji wschodnich, skarbów archeologicznych w formie piramidy, zabytki starożytnej kultury, dziedzictwo faraonów i wielu ośrodków. Jedną z zalet – lazurowe wybrzeże Morza Czerwonego i Morza Śródziemnego. Wakacje w Egipcie w marcu turystów wybierać ze względu na doskonałą obsługę, komfort i przystępne ceny. Sezon wakacyjny jest w kraju przez cały rok. Jednak każdy miesiąc jest wyjątkowy. Specjalna marca. Zamiar odpocząć w Egipcie w tym miesiącu, można uzyskać wiele korzyści. Odnoszą się one do warunków pogodowych, funkcji i ceny.


Klimat i pogoda

Egipska pogoda jest bardzo zmienna w marcu. Jest to czas, kiedy chłodne zmiana nadchodzi gorący sezon. Wielką zaletą – to nie upał. Do +26 stopni Celsjusza w ciągu dnia, w którym powietrze jest ogrzewane w północnych ośrodków, siedzenie w chłodnicy 10 stopni. Temperatura wody osiąga +24. Ten Taba, Sharm el-Sheikh, Dahab. Na zachodnim wybrzeżu Morza Czerwonego woda jest podgrzewana do 21. W ciągu dnia pogoda utrzymuje się na poziomie około 25 stopni Celsjusza, wieczorem gwałtownie spada do +14. Ten Hurghada, El Gouna, Safaga. Kilka stopni chłodniejsze powietrze w Aleksandrii i Kairze. Tutaj wodę morską około 17 lat.

Wakacje w Egipcie w marcu mogą być nieprzewidywalne, gdyż o tej porze roku pogoda jest kapryśna. Turyści muszą przygotować się na burze piaskowe w połowie marca. Chamsyn wiatr przenosi gorący powietrza pustyni grubymi chmury kurzu. Termometr zewnętrzny może osiągnąć 40 ° C. Z tego powodu czasami ogranicza możliwość wyjazdu na niektóre wycieczki. Na przykład, w Aleksandrii i Luxor. Chociaż niektórzy twierdzą, że w marcu – najbardziej wygodny czas do odwiedzenia atrakcji. Brak wysokich temperatur daje więcej możliwości zwiedzania. Piaskowe mogą tłumić wakacje tylko kilka dni. Zaprawiony podróżujący powinni wykorzystać w takich przypadkach zamknięte ubrania. Najczęściej burza Khamsin nie dostać się do popularnych kurortów nad Morzem Czerwonym. Idealny do odpoczynku pod koniec marca. Piaskowe ustępują, powietrze jest ogrzewane, a sięga 30, woda – do 24. Choć jest mały haczyk klimat – pogoda może się diametralnie zmienić z powodu burzy.

Najpopularniejsze kurorty Egiptu w marcu

Najbardziej komfortowy kompleks w marcu uważane Hurghada, Sharm El-Sheikh, Taba. Na wiosnę wielu możliwości znawców antyku i zwolenników aktywnego wypoczynku daje Egipt. Hurghada w marcu, odwołując się do tych, którzy chcą zobaczyć piramidy. W Szarm el-Szejk powinien udać się do tych, którzy chcą odwiedzić krajową rezerwę Ras Mohammed. Wycieczki do Egiptu w marcu nabyć dobry, aby przejść do Aleksandrii i Kairze. Reszta w tych miejscach, nazywany jest „inteligentny”. Chodź tu są tacy, którzy zamiast preferują wypoczynek na plaży, a wiedza o działalności światowego. Więc nie będzie tu nudzić. Ale częściej wybór trasy turystycznej na tym samym poziomie są Sharm El Sheikh i Hurghada.

Sharm El Sheikh – wybór nurków

Jest on położony na Półwyspie Synaj. Z połowów wioska zmieniła się w centrum rozrywki i droga bardziej jak europejskiego ośrodka. Większość hoteli – 4 i 5 gwiazdek. Wszystkie z nich z rozwiniętą infrastrukturą i plaż. Najbardziej popularne są te, które znajdują się w zatoce Naama Bay. Tutaj można znaleźć taniej hotel i swobodnie spędzać czas w komfortowych obszarów luksusowych hoteli. Szarm el-Szejk bardzo lubią nurków. Tutaj jest najczystsza woda morska z bogatą i unikalną podwodnego świata, oswojony ryb, zatopionych statków i wielobarwne korale. Nawiasem mówiąc, w Szarm-el-Szejk w kąpieliskami można spotkać tzw biegaczy i Coral Beach. Wśród największej liczby podróżnych Niemców.

A co w Hurghada?

Oto ona – to raj dla budżetu samotnie. Istnieje wiele hoteli 2 i 3-gwiazdkowy hotel wraz z luksusowych hoteli. Wśród zalet – obecność kolorowym orientalnym bazarze. Miasto jest podzielone na dwie wyraźnie określonych strefach – starych i nowych. W dawnych kompleksów hotelowych znajduje się na pierwszym, drugim i trzecim linii. Wszystko zbudowana kompaktowo, więc obszar gościnność jest mały, ale dobrze chronione przed wiatrem. W nowej części Hurghady znajduje się luksusowy hotel z wielkich obszarach plaży i parku. Podczas gdy posadzone drzewa nie rosną tu chodzić przeciągów. Od liczby ludności miasta hoteli na pierwszym miejscu w świecie. Jeśli chodzi o ceny, są one tańsze w Hurghadzie. Na trasie, jak również. Egipt Jurado pod koniec marca, różni kilku turystów na plażach, dyskotekach, kawiarniach i transportu.

Safaga – odpoczynek dla duszy

Tam w Egipcie cichej i spokojnej miejscowości. Nadaje się miłośnicy spokojne wakacje. Ten kurort z Safaga. Nie ma brutalne życie to przyjemność. Ale plaże są bez granic i minimum turystów. Advantage – bliskość stolicy, do atrakcji w centrum miasta.

Posiłki w ośrodku Egipcie

Podawany w hotelach w Egipcie jest zróżnicowane i obfite. Zazwyczaj jest to w formie bufetu. Naczynia zawierać warzywa i ryby. Oferują one dużą ilość owoców – to jest piękne do Egiptu w marcu. Opinie turystów zbiegają się w jednym – miejsce na smaczną przekąskę, dużo. Można znaleźć na plaży. W kawiarni i restauracji, menu jest zawsze szaszłyki z mięsa lub ryb, duża różnorodność europejskiej żywności i potraw orientalnych.

Rozrywka w Egipcie

Najbardziej niezapomniana rozrywka – nurkowanie. W Morzu Czerwonym nie wpaść do rzeki. W związku z tym, że woda jest czysta i przejrzysta. Świat podwodny jest najbardziej wyjątkowy w całej półkuli północnej. Beauty widać zejście pod wodę z akwalungiem. Wystarczy kupić bilet na okręt podwodny „Sinbad”. To zanurza się na głębokość 20 metrów. Z przyjemnością można spędzić czas relaksując się na spacer nad morzem do wysp koralowych lub off-road jazda na pustyni. Przyjemne rozrywki będą maszerować do teatralnej inscenizacji wydarzeń w życiu czasów faraonów egipskich w Pałacu „Arabian Nights”. Został on zbudowany w Hurghada jako orientalny Disneylandu. Na liście rozrywki – pokaz fontanny muzyczne, dyskoteki, koncerty zespołów folklorystycznych i orientalnych tancerek z tego samego tańca brzucha.

Ceny na święta marca w Egipcie

Marzec jest niestabilny nie tylko pogoda, ale również wartość reszty. Zezwolenia na marzec w Egipcie są zwykle droższe. Powód – studenci Spring Break. Wszystkich ośrodków najdroższe wiosna wciąż Hurghada. Oto tygodniowy pobyt w trzygwiazdkowym hotelu wraz z lotem będzie kosztować około $ 400. Ale kosztem wycieczek wpływ czynników sezonowych nie ma. Do odkrywania historycznego dziedzictwa kraju, poznać ludzi uzyskać najlepsze wycieczki do Egiptu w marcu. Brak wysokich temperatur pozwala na świeżym powietrzu długie podróże. Na przykład, wizyta w kościołach św Antoniego i Pawła jest warta około $. 55

Zabytki i miejsca znaczące

W Egipcie, na liście atrakcji – Aswan Nubian Museum, Esna, Edfu, Kom Ombo, Klasztor św Katarzyny i Góry Synaj.

Ponadto, planując wakacje w Egipcie w marcu, należy odwiedzić następujące miejsca:

  • Piramidy Giza;
  • Wielki Sfinks w Gizie;
  • Sakkara i Memphis;
  • Luksor i Karnak świątynie ;
  • Dolina Królów i królowych, szlachty i rzemieślników;
  • Abydos;
  • Świątynia królowej Hatszepsut;
  • Hathor Świątynia Dendera i Abu Simbel;
  • Kompleks świątyń na około. Filety.

Warte nowość

Podróżni, którzy są zmęczeni świątyń i piramid w Egipcie oczekiwać nowością w rankingu nieoficjalnej liście atrakcji. Jest to największy w kraju targ wielbłądów. Jest on położony w malowniczej okolicy, w dolinie Nilu Burkash. Tutaj można zobaczyć różnych ras wielbłądów, aby obserwować emocjonalne handlu. Oczywiście, turyści nie kupuje okręty pustyni, ale mogą dostać koc z wełny wielbłąda mleka wielbłąda smaku użyteczne. Zamieszać na rynku dzieje się w przeddzień święta. Bardzo energiczny handel wielbłądów jest prowadzona przed Świętem Ofiary – Id al-Adha.

Wakacje w Egipcie w marcu

Planując urlop w Egipcie w marcu, można stać się świadkiem i uczestnikiem uroczystości. W niektórych latach, w marcu przypada dzień urodzin proroka Mahometa. Duży muzułmańskie święto zwane Mawlid. W tym dniu w Egipcie uroczysta atmosfera panuje. Ulice są wspaniałe procesje, a na placach – odczytach publicznych Koranu. Tam Egipcjanie i święta w marcu. Na przykład, 1. z kraju obchodzimy Dzień sportowców, a w dniu 21 marca obchodzimy Dzień Matki.

Mimo to, jest amatorem – Wiosna Egipt, wakacje w marcu. Opinie na temat tego konta ma zarówno pozytywne jak i negatywne. Pierwsza dekada miesiąca mogą zostać przysłonięte przez zimny wiatr od morza, do końca marca – piaskowych z ciepłem. Zmieniać i ceny. Tak, marzec – jeden z najtańszych okresach turystycznych, ale tylko do momentu rozpoczęcia studentów Spring Break. Pierwsza połowa miesiąca jest świetna na zwiedzanie i rozrywkę, drugi – na wakacje nad morzem. pełny sezon wakacyjny już się rozpoczął pod koniec marca.