858 Shares 3282 views

Nart epicki jako zabytek kultury Kaukazu

Pomnik adygejski kultury, dla tej sprawy, a innymi narodami Kaukazu, jest Nart epicki. Stworzenie tej wspaniałej tradycji źródłowych sięgają trzeciego tysiąclecia pne Na przykład eposu Nart, można prześledzić historię ludów od najwcześniejszych etapów do okresu rozwoju stosunków feudalnych.

Nart epos zaczyna swoją opowieść z czasów matriarchatu, w którym wiodącą rolę kobiet w społeczeństwie i wyścigu przeszedł przez linię matki. Matka wszystkich Narts działa mądry i ekonomiczny szatana. Wszystkich przypadkach zostały rozwiązane w Narts społeczeństwie jej nauk. W jej natarczywe Sanki doradcze działały jakby zapisywane zbiory, przebiegły pokonał wrogów. Inne kobiety epickie obrazy posiadają także silne matriarchalne cechy i zalety, to w swoich działaniach Adiyuh, Shhatsfitsa piękny, mądry Malichiph.

Według materiałów z tego źródła historycznego można zobaczyć jesienią matriarchat Narts i zastąpienie go patriarchatu. O istotnych zmianach w życiu społeczno-gospodarczym jest pojawienie się nierówności bogactwa, zwykli ludzie walczą przeciwko szlachcie. Wiele epizodów są epickie zabawa skąpstwa i chciwości bogatych, chwalić pomysłowość. Władza najwyższa była w doradztwie Narts – Hasan. To rozwiązuje wszystkie ważne sprawy społeczeństwa, aby Rada mogła uczestniczyć wszystkie sanie, i każdy może zrobić swoją propozycję. Jednak z czasem demokratyczny porządek został wyeliminowany potężne starszych. Jace wszystkich uprawnień są stopniowo przechodząc do wybitnych sanek. Teraz istnieje zamiar tylko wojowników, którzy decydują wszystkie przypadki.

Nart epicki Adygs reprezentowane bystra i dzielna Sosruko, wyrafinowany Nasrani, Shaueem namiętny, trwałe Badinoko że jego działania pomogły zwykłych ludzi walczących z cudzoziemcami, a także z gigantami. Z legendy wynika, że Czerkiesi byli zaangażowani w rolnictwie i hodowli zwierząt, szczególną rolę sanki poświęconej hodowli koni, tuż przy Adygs pojawił się i zyskał światową sławę Kabarda konia. Ponieważ rośliny są uprawiane proso, z których gęsta owsianka gotowane makarony, ciastka, a zwłaszcza drink – mahsymu.

Nart epicki pokazuje entuzjazm dla bohaterów sportowych. Gry odbywały się w różnych miejscach, Elbrus ograniczone, Wołga, Kuban, półwysep Taman i czarny i Kaspijskim.

Wiele cech wspólnych z Nart epickiej mitologii greckiej, która jest potwierdzona przez naukowców. To pokazuje, bliskie więzi Adygs z greckich miast – kolonie Północne wybrzeża Morza Czarnego. Teraz wiele znanych exploitów Nart bohaterami ilustruje. Najbardziej popularny jest Nart epicki na zdjęciach, to obrazowo przedstawia główne etapy w historii tego narodu i jego bohaterów. Nart epicki służy jako źródło inspiracji artystycznej i poetyckiej dla wszystkich ludów kaukaskich.