175 Shares 3057 views

Subkliniczną nadczynnością tarczycy: Przyczyny i leczenie

Wszelkie odchylenia w tarczycy wpływa na ilość wytworzonych hormonów. Otrzymany brak równowagi może prowadzić do rozwoju choroby, jak subkliniczną nadczynność tarczycy. Objawy procesu chorobowego, przyczynę i główne sposoby leczenia będzie omawiane w niniejszym artykule.


Jak rozpoznać chorobę?

Subkliniczną nadczynnością tarczycy rozpoznaje się na podstawie badań krwi. Spadek tyrotropiny hormonu przysadki (TSH) z normalnymi hormonów tarczycy (T3, T4) wskazują na obecność choroby. Wszystkie procesy w organizmie są ze sobą powiązane. Z pomocą mózgowej TSH wpływa na tarczycę i kontroluje jego pracę. Jeżeli dławik zaczyna produkować więcej hormonów TSH maleje. Przysadki wykrywa wzrost T3 i T4. W odpowiedzi, zmniejsza uwalnianie własnych hormonów. Ten obraz kliniczny w pełni opisuje proces patologiczny.

Przyczyny subkliniczną nadczynnością tarczycy

Choroba jest najczęściej diagnozowane u kobiet w wieku od 18 do 45 lat. Gdy poważne naruszenia nie są możliwe wczesnym początku procesu patologicznego. Wszystkie przyczyny nadczynności lekarzy umownie podzielić na wewnętrzne i zewnętrzne. Wśród pierwszych należą:

 • zmiany hormonalne po porodzie;
 • gruczolak gruczołu tarczycy;
 • choroba Gravesa-Basedowa (dyfundują toksyczne wole).

Podkliniczny nadczynność łagodne mogą wystąpić u pacjentów otrzymujących leki (przyczyny zewnętrznej). Mówiąc o wpływie leków, eksperci często powołują się na przykład «L-tyroksyny.” Został mianowany po resekcji tarczycy lub przy spadku jego aktywności funkcjonalnej. Rozwój choroby, przyczyniają się również do leków stosowanych w leczeniu tarczycy ( „interferon alfa” oznacza atom jodu).

Kto jest zagrożony?

Po przestudiowaniu wyników licznych badań, eksperci byli w stanie zidentyfikować grupę pacjentów z wysokim ryzykiem choroby. Obejmuje on:

 • ludzie, którzy mają krewnych z historią choroby tarczycy występują;
 • diabetycy;
 • Pacjenci z patologii autoimmunologicznych.

Zgodność z jednego lub więcej obiektów z tej listy zwiększa prawdopodobieństwo zachorowania na subkliniczną nadczynnością tarczycy. Pacjenci z grupy ryzyka okresowo poddawane badaniom na wykrycie choroby we wczesnym stadium.

Pierwsze objawy choroby

Dosłownie termin „subkliniczną” oznacza „przed wystąpieniem objawów.” W związku z tym przejawem tej choroby nie jest wystarczająco wyraźny lub całkowicie nieobecne. Jeszcze subkliniczną nadczynność tarczycy może być przyczyną zmian w pracy z następującymi systemami:

 • układu sercowo-naczyniowego;
 • nerwowego;
 • trawiennych.

Pacjenci z tej diagnozy często mają historię napadów częstoskurczu. Stan spoczynkowe tętno może wynosić do 100 uderzeń na minutę. Kiedy każdy wysiłek fizyczny bicie serca staje się bardziej częste podwyżki pocenie się, jest duszność. Takie reakcje są spowodowane przez sygnał ciała współczulnego NA. Z tego powodu pacjenci skarżą się na częste wzrasta ciśnienie krwi, stopniowo zamienia się w nadciśnieniu tętniczym.

Ze strony ośrodkowego układu nerwowego objawów systemowych choroby objawiają się w postaci bezsenności, zły humor oraz wysoki poziom pobudliwości. Pacjenci mogą obudzić się kilka razy w nocy. Jednak zaburzenia snu nie ma wpływu na zdrowie człowieka. Dla subkliniczną nadczynnością tarczycy charakteryzuje się częstymi zmianami nastroju. Choroba ta nie wpływa na zdolności umysłowe, ale zmniejszenie koncentracji i wytrwałość mogą być wyraźnie widoczne.

W części przewodu pokarmowego zwiększył, zaburzenia ruchliwości jelit, i krzesło. Pacjent jest stale doświadcza głodu, więc często i zjada dużo, ale nie lepiej. Przyrost masy ciała obserwuje się w pojedynczych przypadkach. Specyficzne zaburzenia terapii w przewodzie pokarmowym nie jest przeprowadzane.

Sposoby diagnozowania

Wczesne wykrywanie subkliniczną nadczynnością tarczycy jest kluczem do skutecznego leczenia. Brak odpowiedniej terapii może prowadzić do rozwoju osteoporozy, niedokrwienie, otępienie i inne nieprzyjemne patologii. Jakie są metody diagnozowania choroby?

Gdy pewne objawy sugerujące wystąpienie nadczynności tarczycy, należy odwołać się do endokrynologa. Po kontroli i badaniu historii specjalisty skierować pacjenta do dalszej oceny. Obejmuje ultradźwiękowego gruczołu krwi i analizę EKG. Dla procesu chorobowego charakteryzującego się obniżony poziom TSH w normalnych stóp T4 i T3. EKG zwykle wykrywa się częstoskurczu. Zgodnie z wynikami amerykańskich lekarz przepisuje leczenie i ostatecznie potwierdza diagnozę „subklinicznej nadczynności tarczycy.”

Leczenie za pomocą leków

Interwencje terapeutyczne w tej chorobie są skierowane do normalizowania aktywności gruczołu. Standardowy schemat leczenia implikuje przepisywaniem leków opartych na metimazol i propylotiouracylu. Leki mają bezpośredni wpływ na prostatę, blokując jego funkcję. Dawkowanie i czas trwania leczenia dobierane indywidualnie. Po poprawie pacjenta ze schematem leczenia przeprowadzce do wspierania opcję.

W większości przypadków, którzy przyjmują glikokortykosteroidu hormonu dawkę, która jest również poprawna. Rola w doborze programu terapii odgrywa wiek pacjenta, stadium choroby. Traktowanie jodem radioaktywnym jest uważany za jedną z najskuteczniejszych sposobów zwalczania nadmiernej aktywności dławika. Metoda ta pomaga również uniknąć resekcji narządu. Leczenie jodem radioaktywnym (RIT), jest to, że pacjent otrzymuje w postaci kapsułek lub cieczy przy użyciu jodu w określonym czasie. Gdy w organizmie, materiał powoli zaczyna gromadzić się w komórkach tarczycy. Ponadto, są one zabijane i zastąpione przez elementy tkanki łącznej. Subkliniczną nadczynnością tarczycy po RIT jest często utrudnione przez niedoczynności tarczycy. Głównym powodem – nieprawidłowo wybranego trybu. W identyfikacji pacjentów z chorobą to przepisanej hormonalnej terapii zastępczej życia.

Jeśli choroba nie rozwija się i nie powodować poważne zaburzenia w organizmie, lekarze wolą trzymać się z oczekującej zarządzania. Subkliniczną nadczynnością tarczycy podczas ciąży również nie wymaga leczenia. Ponieważ choroba zwykle ustępuje w drugim trymestrze ciąży, i nie wpływa na stan płodu, tyrostatyki użytku nie uzasadnione. Po pojawieniu się dziecka w świetle macierzyńskiego wymaga pełnego badania diagnostycznego, jeśli praca tarczycy nie jest znormalizowana.

Przepisy tradycyjnych uzdrowicieli

W subkliniczną nadczynnością tarczycy można stosować leczenie środków ludowej jako dodatek do terapii podstawowej. Popularne receptur uzdrowicieli ukierunkowane przede wszystkim na wyeliminowaniu objawów choroby. Na przykład, choroba jest często towarzyszy niestrawności. Do normalizacji pokarmowego zalecanej dziennej jeść około 100 g surowego buraków.

Gdy zaburzenia OUN pomaga waleriany. W celu wytworzenia środków niezbędnych do 2 łyżek suchej trawy wlać 4 filiżanek wrzącej wody, gotować przez 15 minut. Następnie, otrzymaną mieszaninę konieczne jest sugerowane przez 30 minut, a następnie naciągnięcia. Lek zaleca się wziąć 100 gramów trzy razy dziennie.

Jeśli masz problemy z wlewem pomocy serce głogu. Łyżka surowca potrzebnego do wypełnienia się w 200 ml wrzącej wody. Zaparzać głóg lepiej w termosie. Tradycyjnych uzdrowicieli zaleca się przyjmowanie leku do 4 łyżek dziennie. Czas trwania terapii – 3 tygodnie. Potem trzeba zrobić przerwę na 14 dni i wznowić odbiór.

Charakterystyka choroby u dzieci

Badania przesiewowe, które są stosowane w większości szpitali położniczych natychmiast zdiagnozować subkliniczną nadczynnością tarczycy po urodzeniu. Wśród głównych objawów należą:

 • ochrypły płakać;
 • w niskiej temperaturze;
 • żółtaczka;
 • ciężki obrzęk twarzy;
 • zwiększona suchość skóry.

Jednak najczęściej obecność patologicznego procesu w rodziców dziecka dowiedzieć się w ciągu kilku lat. Leczenie wymaga kompleksowego podejścia i jest oparty na syntetycznych hormonów tarczycy. Surowce są dobierane indywidualnie, biorąc pod uwagę wiek pacjenta i wagi.

Terminowe nieleczona choroba może prowadzić do nieprzyjemnych konsekwencji. Subkliniczną nadczynnością tarczycy ma negatywny wpływ na kształtowanie aparatu kostnego dziecka, jego rozwoju umysłowego. Czasami są problemy z wizją. Późne leczenie może powodować problemy z ogólnego rozwoju dziecka. Dlatego lekarze zalecają okresowo poddawane pełne badanie w celu wykrycia choroby we wczesnym stadium.

podsumować

Brak równowagi hormonów w organizmie jest często przyczyną poważnych problemów zdrowotnych. Subkliniczną nadczynnością tarczycy ma różne funkcje. Objawy choroby są związane ze zmianami w różnych układach ciała (nerwowego, układu sercowo-naczyniowego i układu pokarmowego). W celu zdiagnozowania patologii, lekarze zalecają okresowo przechodzić kompleksowe badanie. O problemach zdrowotnych w pierwszej kolejności wskazuje badanie krwi hormonów. Niektórzy lekarze sugerują rozpoznanie „subkliniczną nadczynnością tarczycy” leczenie? Opinii większości pacjentów wskazują, że najbardziej skuteczna jest terapia hormonalna. Szczególne środki zapobiegania chorobom nie są rozwinięte.