352 Shares 5975 views

Samara Teatr Akademicki Teatr. Gorky: historia, repertuar, trupy, biletowy

Samara Teatr Akademicki Teatr. Gorkiego, którego historia sięga 19 wieku, znajduje się w pięknym, zabytkowym budynku. Widzowie pieszczotliwie nazywają go piernika. Repertuar teatru obejmuje zarówno poważne produkcje i występy, które są zaprojektowane, aby bawić publiczność.


Historia teatru

Samara Teatr Akademicki Teatr. Gorkiego, budynek zdjęcie, które zostały przedstawione w tym dokumencie, został otwarty w 1851 roku. W 1888 roku budynek został zbudowany dla niego, w którym jest on nadal.

Samara Teatr był pierwszy wystawił w Gorky wykonane w Rosji. Było to play „Foma Gordiejew”. W 1926 roku miały miejsce dwa istotne wydarzenia dla teatru: on uzyskała status państwa, a on pojawił się trupy.

W 1936 roku Maxim Gorki zmarł. Jednocześnie teatr został nazwany jego imieniem.

W 60-tych XX wieku, trupy wyruszył w trasę do stolicy. W Moskwie, artyści byli 35 dni. Samara Akademicki Teatr Teatr nazwany M. Gorkiego przyniósł metropolitalny publiczność niektóre z jego produkcjach. Występy trupy odbywały się w dwóch miejscach.

Honorowy tytuł „akademicki”, teatr otrzymał w 1977 roku. Aw 1988 roku otrzymał Order Czerwonego Sztandaru Pracy.

W 1996 roku słynny reżyser Dmitry Astrachań umieścić w świątyni Melpomene Samara spektaklu „Daj mi światło księżyca.”

W 2003 roku, następne zadanie dano do teatru: przyciągnąć jak najwięcej widzów, jak to możliwe. Przez trzy miesiące trupa wyprodukował kilka prime.

W tym samym roku teatr postanowił poszerzyć horyzonty twórcze i zajął nowy gatunek musicalu. Pierwszy spektakl muzyczny w repertuarze była praca zatytułowana „The Sound of Music”.

W 2005 roku teatr przyszedł SPbGATI profesora V. Filshtinsky. Prowadził do twórczego laboratorium firmy, która została zorganizowana w celu poprawy kwalifikacji artystów. Dla firmy obejmował sesje na plastiku, umiejętności aktorskie i mowy na scenie.

W 2011 roku teatr był na wycieczce w Izraelu. Trupa grał swoje występy w sześciu miastach w kraju. Trasa okazała się wielkim sukcesem, prasa, krytycy i publiczność odpowiedziała na przedstawieniach teatralnych Samara dodatnio. W tym samym roku widownia teatru został odnowiony.

Rok 2011 był jubileuszowym dla Samara dramat – teatr obchodził swoje 160 lat. Wakacje przeszedł uroczyście i zabawy. Pierwsza część z artystów zaprezentował skecz, a drugi – przyjaciele i koledzy gratulowali sobie nawzajem w rocznicę jego rodzinnym teatrze.

Dziś szef reżyser dramatu Samara jest Walerij Wiktorowicz Grishko. Generalny dyrektor teatru – Wiaczesław Alekseevich Gvozdkov.

repertuar

Samara Teatr Akademicki Teatr. Gorkiego w sezonie 2015-2016 gg. Oferuje swoim widzom następujące występy:

 • „Listy miłości”.
 • „Rosyjski wodewil”.
 • „Sześć posiłków z jednego kurczaka.”
 • "Gramofon Paper".
 • "Autumn Leaves".
 • „Człowiek i dżentelmenem.”
 • „Dwa kocha Czechowa”.
 • "Monsieur Amilcar".
 • "Lie Detector".
 • „Wyślij tych, którzy przychodzą”.
 • "Scarlet Sails".
 • „Skazani na Shawshank”.
 • „Wojna była jutro.”
 • "Jester Bałakiriewa".
 • „Strzały na Broadwayu”.

I wielu innych produkcjach.

Artyści

Samara Teatr Akademicki Teatr. Gorky zebrane na miejscu swych niezwykłych aktorów.

Trupy:

 1. S. Vidrascu.
 2. Ionov.
 3. L. Fedoseyev.
 4. E. Arzhaeva.
 5. E. Lazarev.
 6. E. Solov'eva.
 7. N. Yakimova.
 8. O. Biełow.
 9. S. Markelow.
 10. G. Romanenko.
 11. D. Evnevich.
 12. V. Peace.
 13. Popova.
 14. Vladimir Sukhov.
 15. H. Dyshne.
 16. B. Moryakin.
 17. V. Saprykin.

I innych artystów.

"Monsieur Amilcar"

Samara Teatr Akademicki Teatr. Gorkiego w tym sezonie jest inscenizacja „Monsieur Amilcar, lub osoba, która płaci”. Jest to opowieść o zapewnieniu atrakcyjnych i bogatych ludzi. On jest sam, ale chciał ludzkie ciepło, a człowiek pielęgnuje marzenie o rodzinie i znajomym. Bohater rozwiązuje ten problem szczególny sposób, zaangażowanie funduszy. Monsieur Amilcar usatysfakcjonowany kina domowego. On wynajmuje bezdomny, identyfikacji mu rolę jego najlepszy przyjaciel, bezrobotny aktorkę jako żony i młodej kapłanki miłości jako córki. Wszystkie z tych osób mieszka w domu Amilcar i odgrywają role, że im oferowane. Po pierwsze, mają okazuje się źle. Ale stopniowo zaczną wierzyć w danych okolicznościach, a nie prawdziwie żyć życiem swoich bohaterów, aby przeżyć prawdziwe emocje i uczucia.

FYI

Samara Teatr Akademicki Teatr. Gorky prezentuje widzom szereg wymagań, które muszą być przestrzegane podczas wizyty występy. Jeśli gość jest późno, pokój nie jest dozwolone aż do przerwy. Zakupione bilety można zwrócić lub wymienić tylko wtedy, gdy wydajność zostanie przeniesiony na inny termin, zastąpione lub anulowane. Nie pozwolono wejść do sali w ubraniu, przynieść duże Plecaki, torby, aparaty fotograficzne, kamery wideo, napoje i żywność. Telefony komórkowe muszą być wyłączone z powodu zabrania się rozmawiać w trakcie realizacji.

Zakup biletów

Przez Internet można kupić bilety na występy w Samara Akademickiego Teatru Dramatycznego. Gorkiego. Schemat pomieszczenia, które są prezentowane w tym artykule pomogą Ci wybrać miejsce, do przyjęcia przez użytkownika przez jego miejsca i kosztów. Ceny biletów wahają się od 200 do 400 rubli. Na każdym występie można zamówić nie więcej niż cztery bilety. Rezerwacja jest ważna przez dwa dni iw tym czasie musi kupić bilet w kasie teatru. Jeżeli po upływie 48 godzin zamówienie nie zostaną wykupione, rezerwacja została wycofana, a następnie bilet trafi do sprzedaży ponownie.