758 Shares 1470 views

Łyżka-spinner własne ręce: prosty i efektywny

Spinners są bardzo popularne wśród spinningowe, ponieważ są one bardzo catchability. Ale ich główną zaletą – prostota konstrukcji, tak wiele zrobić te przynęty ręcznie. Ponadto, obrotnica pozwala łowić w każdych warunkach, nawet konkretne.

Cechy domowe przynęty

Wielu rybaków wolą używać Spinners, ponieważ nie tylko płoć i leszcz łapać, ale również drapieżniki. Zważyć tych płyt METAL 0,5-20 gramów. Złapać dużą rybę, niekoniecznie w użyciu gramofonów ogromnych rozmiarów, dość często jest to możliwe, aby złapać małego pokrętła. Chodzi o to, że drapieżniki nie są przyciągane przez wielkość przynęty i wibracji podczas jazdy.

Odmiany przędzarek obracających

Gramofony są podzielone według lokalizacji na następujące rodzaje:

 • Zadneogruzhennye. Gruszkowaty obciążnika jest w nich na osi i przesunięte do krawędzi pogrubionej części przynęty.
 • Z centralnym ogruzkoy. Obciążenie w takich przynęt ściśle symetryczny lub ma kształt dzwonu, znajduje się na osi.
 • Peredneogruzhennye. Te gramofony ogruzka umieszczony z przodu.

Jednak największy popyt jest jig spinner własnymi rękami z przodu znajduje się obciążnik, który jest najczęściej wykonane w formie małej głowy ryb. Wszystko inne, takie przynęty są dodawane w czasie lotu, co pozwala na zwiększenie odległości decydujący. Ponadto, asymetryczny kształt obciążenia głowicy eliminuje skręcanie żyłki w procesie księgowania, a nawet jej uwikłania tee. Kolejne wyraźną przewagę peredneogruzhennyh błystki, które zaczynają przędzenia jak najszybciej znaleźć się w wodzie.

Zwabić zamienił catchability wykonany własnymi rękami, należy najpierw wybuchł badać jego skład. Po każdym elemencie łopatki i częstotliwości drgań zależy od gry. Na przykład, przednie przędzarki ogruzkoy zazwyczaj składają się z centralnej osi, obciążenie głowicy na klamry z drutu stalowego, kulek, płatków, herbata i batystu.

Metody dokonywania gramofony

Są dwie opcje, jak zrobić łyżką gramofonu ręcznie. Pierwsza metoda polega na montażu przynęty gotowych części. Dla tej szczególnej zakupione części i obrotówki są w różnych kształtach i kolorach. A oto inna metoda polega na produkcję gramofonów od zera.

Oczywiście, pierwsza opcja jest łatwiejsze, a nawet zabawne, jak w przypadku montażu wszystkich części wirówek. Druga metoda wymaga rybaka wiele wysiłku i dużo wolnego czasu. Ponadto zapotrzebowanie na niektóre umiejętności robótek ręcznych i specjalistycznych narzędzi. Jeśli masz doświadczenie w tworzeniu rzeczy z ich rąk, problemy z dokonywania przynęty na okonie, szczupaki i inne drapieżniki nie powinny powstać.

Potrzebne narzędzia i materiały do pracy

Przynęty obrotowemu własne ręce połączone z takich elementów jak:

 • płatki, które mogą być wykonane z mosiądzu, miedzi i cyny;
 • Kulki wspierać płatków;
 • prowadzić;
 • kurczyć rozmiaru rurki wynosi około 5 mm;
 • klamry, nici i trójniki;
 • Drut ze stali nierdzewnej o średnicy co najmniej 0,5 mm.

A także do cięcia drutu potrzeba, szczypce, szczypce, młota i papierem ściernym.

Jak udaje się do łyżką turbinki własnymi rękami?

Po utworzeniu wszystkich elementów przynęty, konieczne jest, aby zwracać szczególną uwagę na wielkość i kształt płatków – jak to jest główną częścią gramofonu. Co ma, tym mniejszy będzie kąt, pod jakim odbiega bombki od osi symetrii, i tym szybciej będzie rotacja.

Aby przyciągnąć ryb drapieżnych jak szczupak lepiej jest użyć owalnych płatków, powoli przędzenia, a do połowu okoni, wręcz przeciwnie, wąskie, stymulujących drgania o wysokiej częstotliwości.

Dokonywanie błystki-gramofony własnymi rękami oznacza większy wybór i kształt płatków, które są różne:

 • „Indiana” – przynętą, która ma średni zakres wskaźników;
 • „Colorado” – bombki z ogromnego dźwigu;
 • «Mepps francuski” – uniwersalny rozszerzony obrotnica;
 • „Willow liść„- przynęta dla okablowania w stojącej wodzie i szybkiego przepływu.

Płatek łopatka cięto nożyczkami specjalne metalu, mosiądzu, cyny i miedzi, nie więcej niż 0,5 mm grubości. Następnie okrągły młot daje ta część wypukłości, zaginania i kształtowania.

zacisk produkcja na błystki

Gdy płatek gotowy, musi być przymocowana do osi, a które muszą zaciskać. Oczywiście, można zrobić przynętę i bez niego, ale wtedy spinner będzie gorzej. Jeśli nie chcesz, aby to zrobić, należy usunąć klamrę ze zbędnych lub kupić przynęty.

Ten element jest wykonany z cienkiej blachy mosiężnej łopatkowe. Z wąskiej przycięcia przedmiotu 1-1,5 mm, które następnie otworach wiertniczych i usuwania zadziorów. Wtedy będzie jedynie domowe zaciskowy kształt. W zasadzie to jest półkolisty lub w postaci wspornika.

Niektóre są wykonane z kawałka drutu o średnicy przekraczającej oś przynęty przez nawijanie krawędzie. Należy pamiętać, że kształt zacisku w zależności od kierunku obrotu płytki. I na jednej przynęty mogą być tylko dwie opcje wirujące płatki. Powiedzmy, że ma trójkątny kształt, obraca się powoli i przez długi czas, a półokrągłe – szybko.

Następnie za pomocą szczypiec niezbędnych do złożenia wolną krawędź przewodu w pierścieniu, wtedy zawieszone na łącznika teownika. Mimo to dzianina upierzenie LUREX i przędzy wełnianej, która jest solidnie zamocowany za pomocą kleju.

Następny na tee chwytem powinny nakładać THERMOPHITIC rurkę. Siedzą ją na podpałkę, działając ostrożnie, tak aby nie zepsuć pióra. Takie sztywne połączenia są wykonane w celu zmniejszenia ilości przędzarek biodrowego, w prostej głowicy pierwszy i jest ciężarek. Zatem, wielki perednegruzhennaya przynęty spinner szczupak ręce.

Ten tarczy można poprawić, jeżeli to pożądane, jest wystarczająca, aby wyposażyć go śrubą. Po tym wszystkim zrobić przynęty Spinner łopaty śmigła zdolnych z ich ruchów rąk przyciągać drapieżników. Śruba przynęta tworzy wir, zmuszając go kołysać. Ruch wyjściu surowe, jak pływać rannych małe ryby. Śmigło nie ma potrzeby instalowania go na turbinki, może być zamontowany na silikonie lub łyżki. Okazuje wielkie przynęty pokrętła.

Łyżki do wytwarzania tarczy

Spinner tworzyć własne ręce trudniejsze niż robi to z gotowych części, ale wiele spinningowe – że ten zawód jest bardzo ekscytujące. Do montażu dużych ryb czas leci przynęta. Dość często stosowane, gdy przynęta jest spinner, łyżka. Jego dłonie wykonane z sztućce przynęty na zewnątrz bardzo catchability. Jednak mały warsztat będzie musiał je zrobić.

Ta łyżka-spinner własnymi rękami wykonanych z następujących materiałów: obracać, łyżkę, pierścionki nawijanie żyłki i naprawić trójniki. Ponadto, praca będzie zobowiązany do:

 • sprzęgła;
 • kamień szlifierski;
 • szczypce;
 • piła do metalu;
 • wiertarka i młot.

Dzięki tej metodzie uzyskuje się to dobrą przynętą na okonia z ich rąk. Wiatraczek przyciąga ryb drapieżnych do samych wibracji.

Zanim zaczniesz, musisz najpierw piła do odcinaj małą porcję łyżeczką do stworzenia tarczy, a mianowicie koniec uchwytu około 8-12 cm. Obrabianego przedmiotu powinny być przetwarzane na tarczy szlifierskiej, aby pozbyć się ostrych krawędzi i trochę jej rundy.

Następnie konieczne jest wywiercenie otworu w obrabianym, przez które można przewlec pierścień ssania. Nadal konieczne jest nieznacznie zmienić kształt przyszłych gramofonów grać przyciągnęła ryb drapieżnych. Jedna krawędź uchwytu wycięty jest niezbędna do zaciśnięcia w imadle, a drugi z kolei małą szczypiec. Przynęta gdy działania te muszą nabyć spiralny kształt. Po obu stronach przedmiotu obrabianego przyłączone pierścień ssania i gdy stała smyczy żyłka związane obrotowy.

niektóre zalecenia

To nie jest niezbędne do korzystania z gramofonu w zimnie zbyt. Pamiętaj, że na basie nie ma nic lepszego w zimie, jako żywa przynęta. Niedoświadczeni rybacy zaleca błystki z owalnych płatków, zabierając ze sobą również kilka kawałków zapasowym.

Jak widać, nic nie trudne w produkcji gramofonów nie jest i każdy, nawet początkujący wędkarz byłby w stanie zrobić własnymi rękami. Najważniejsze – nie leń się, a następnie upewnij się, aby uzyskać catchability przynętę.