538 Shares 4638 views

Meksykański bokser Julio César Chávez: biografia, zdjęcia

O meksykańskich bokserów może dużo mówić, bo to właśnie w tym kraju Ameryki Łacińskiej, i prawdopodobnie będzie dużo talentu, że ich jasne występy przyciągnęły miliony na ekranach telewizorów na całym świecie. Jednym z tych, którzy już skończył karierę, ale jednocześnie nie stracić miłość publiczności, to Chavez Julio Cesar. Ten wybitny sportowcy zostaną omówione w tym artykule.


Krótka informacja o tożsamości

Julio Cesar Chavez urodził się 12 lipca 1962 roku w meksykańskim stanie Sonora, Ciudad Obregon. Jego ojciec był kolejarz nazwie Rodolfo Chavez. Przyszła gwiazda sportu dzieciństwo spędził w opuszczonym samochodzie w pobliżu czterech braci i pięć sióstr. Nie jest tajemnicą, że wielu ludzi w moim życiu zdobyć sukces właśnie ze względu na jego dysfunkcyjnej dzieciństwa w kategoriach materialnych, a nasz bohater nie jest wyjątkiem w tym względzie. To właśnie z powodu problemów ekonomicznych jego rodziny Julio César Chávez rozpoczął boks w młodym wieku. Już w 16 lat zaczyna jako amator bokser, gdzie był w stanie wygrać w 14 meczach i tylko jedna porażka.

Przebieg pracy zawodowej

W wieku siedemnastu lat, Chavez otrzymał status zawodowy. W pierwszym roku swojej profiboev spędził 11 walk. Od razu stało się widoczne cechy: wytrzymałość, szybkie tempo, potężny wpływ na kadłubie, oporu.

W 12 meksykańskiego walce został początkowo zdyskwalifikowany. Zwalczanie Miguel Ruiz zajmował cios po dzwon. Ale później wynik został zmieniony: Chavez otrzymał zwycięstwo nokaut. A wszystko z powodu, że jego menedżer był członkiem miejscowej Komisji Sportowej.

Pierwszy tytułowy

Po spędzeniu kilku walk, które były transmitowane w telewizji amerykańskiej, Julio Cesar Chavez, mając swój własny rekord 44-0, dostał szansę walki o pas WBC w drugim mistrz piórkowej. Było to możliwe dzięki wydaniu tytuł Hector Camacho. Twoja szansa na meksykańskiej nie powiodła się, a 13 września 1984 roku znokautował Mario Martinez w ósmej rundzie, uzyskując w ten sposób długo oczekiwany mistrzowski pas.

Aż do 1987 roku, Chavez obronił swój tytuł przed pretendentów roszczeń. Upadł z rękami tak wybitnych osobistości jak Juan La Porte, Danilo Cabrero, Rodzher Meyvezer i innych.

Przejście do nowego ciężaru

W 1987 roku, Julio César Chávez, którego zdjęcie jest poniżej, wzrasta do kolejnej kategorii wagowej, w której w listopadzie tego samego roku spotyka się z Edwin Rosario. Puerto Rico zbytnio wypowiadać wszelkiego rodzaju nieprzyjemnych rzeczy o meksykańskich ludzi, a ponieważ Chavez był zmotywowany jak nigdy dotąd. Meksykanin dał jego przeciwnik okrutne pobicie i ostatecznie wygrał przez TKO w 11 rundzie. Z tego zwycięstwa, Julio został mistrzem WBA lekki. Po jedenastu miesiącach Chavez spodziewających kolejny sukces – zdobył pas WBC pokonując wielkich bojowników, legendarny mistrz Jose Luis Ramirez. W tym celu Chavez wziął także 11 rund.

Kolejny krok w górę

W 1989 roku, pochodzący z Meksyku po raz kolejny postanawia przenieść się do powyższej kategorii. On jest w podziale światło półśredniej. W tym dziale, został również mistrzem pokonując Mayweather po raz drugi, po którym posiada dwie udane obrony, ale do walki z trzecim kandydatem jest mówić osobno.

Odporne Meldrick Taylor

17 marca 1990. Las Vegas, Nevada, USA. W polu pierścienia Chavez Sr. Julio Cesar – bokser, który w tym czasie był już na górze, ja spotkałem się z mistrzem olimpijskim w 1984 Meldrick Taylor. Amerykanin podczas walki wygranej na punkty, skutecznie stosując szczepionkę i aktywnie poruszający się na nogach. Jednak w 12. rundzie mistrz challenger napędzany do narożnika i po prawej stronie wysłał go na płótnie. Po knockdown, Taylor trudem wstał i zwrócił się do sędziego: „Ty jesteś gotowy, aby kontynuować”, powiedział nic. W rezultacie, meksykański przyznano zwycięstwo przez nokaut. Decyzja była kontrowersyjna mało, a walka została uznana za najlepszą walkę roku. W uczciwości, zauważamy, że Meldrick po walce trafił do szpitala, gdzie w wyniku badania lekarskiego stwierdzono krwawienie on w nerkach, złamaną kość oczodołu koło jego lewego oka, złamane wargi. Dlatego można stwierdzić, że sędzia postąpił słusznie, bo zachował zdrowie Amerykanów, a może nawet życie.

Dzięki z prezydentem

Julio César Chávez, którego biografia jest pełna jasnych wydarzeń, które odbyły się jesienią 1993 roku kolejna ważna walka dla siebie. Tym razem do czynienia legendarny Hector „Macho” Camacho. Chavez przekonująco wygrał decyzję sędziów. Po zakończeniu meczu dla niego został wyrzucony z samochodu prezydenta Meksyku, mistrzem została dostarczona do odbiorców z głową państwa.

skandaliczny losowanie

We wrześniu 1993 roku, Chavez przeprowadził atak zjednoczenia z Pernell Whitaker. Amerykański aktywnie i nieszablonowo działał, co pozwoliło mu całkowicie zneutralizować siłę atakującego meksykańskiej. Jednak w końcu został ogłoszony remis. Taki werdykt sędziów wywołał skandal, a wielu uważało, że nie bez znaczenia rolę w tym odegrał Don King.

pas strata

Na początku 1994 roku, Julio César Chávez (bokser o nazwie światowej) pokonał Frankie Randall. Meksykanin był dwukrotnie ukarany za uderzenie poniżej pasa, a w 11. rundzie w ogóle odwiedził po raz pierwszy w swojej karierze knockdown. Wszystko to doprowadziło do tego, że sędziowie byli podzieleni w swoich opiniach, a zwycięstwo zostało wydane na Amerykanina. Ale wiosną meksykańskiej ponownie spotkałem się z sprawcy i trwało bardzo mało przekonywającą zemsty.

Dramatyczna konfrontacja z Oscar de la Hoey dla Chaveza składał się z dwóch walk, zarówno razy meksykański utraconych, a wcześnie.

Ostatnia szansa

W lecie 2000 roku, Chavez był już wiek-fighter, bo okazja boksować o tytuł światowej był jego ostatnim. Zrozumiał, że w przypadku porażki drogi do niej został zamknięty na dobre, a jeśli wygra, był w stanie utrzymać się przez jakiś czas na szczycie i dobrze zarabiać.

W walce z rosyjskim Tszyu z Meksyku nie działa. Kostia był bardzo fajny i bardzo ostrożny. Był w stanie szybko pokazać, kto jest prawdziwym szefem w ringu, a dosłownie „zabombit” challenger pozostawione szturcha. W piątej rundy Chiu wysyłane Chavez płótna, mający połączenie z czterech suwów. W szóstej rundzie rosyjskim ponownie wysłany do podłogi meksykańskiej legendy, sędzia przerwał walkę, twierdząc, że to był nokaut. Po walce Tszyu powiedział, że walczył wielkim wojownikiem, godnym szacunku, a Chavez rozumieć – nadszedł czas, aby odejść i zrobić miejsce dla nowej generacji. Mimo to jego ostatnia walka miał we wrześniu 2005 roku.

Jeśli chodzi o rodzinę, to nasz bohater, ona odgrywa szczególną rolę. Chaves Hulio Cesar (życie osobiste jest stabilny) od wielu lat, jest żonaty i ma dwóch synów: pierwsza nazwa jest Hulio Sezar Jr., a drugi – Omar.