270 Shares 7541 views

Jaki jest biust: charakterystyczne cechy tego trendu w skulputre

W prawie każdym mieście można zobaczyć pomniki sławnych ludzi. Oni wszyscy mają inny kształt i są całkowicie różne rzeczy. Oczywistym jest również, aby zobaczyć popiersia sławnych ludzi. Można je znaleźć zarówno na ulicach, w muzeach. Wiele z tych rzeźb są prawdziwymi dziełami sztuki. Teraz kosztuje więcej, aby podświetlić pytanie co popiersia pod względem rzeźby. Wiele obiektów dziedzictwa kulturowego dokonanych w tej formie.


Co znajduje się popiersie w rzeźbie?

Tak, trzeba zrozumieć, co nazywa się biust. Biust – rzeźbiarski kawałek, który wyobraża głowę, ramiona i część ludzkiej piersi. Najczęściej ten pomnik znajduje się na wyciągnięcie ręki. Więc pytanie brzmi, jaka jest popiersie zostało uznane, a teraz warto zauważyć jego możliwości.

Główną cechą tych obszarów w rzeźbie – forma luzem, dzięki której możliwe jest odtworzenie podobne funkcje. Biust – jest to jeden z najbardziej popularnych obszarów rzeźbiarskiego portretu. Należy do okrągłego rzeźby wzroku (czyli trójwymiarowych obiektów – takich jak posąg i grupa rzeźb). Przedmioty tego rodzaju charakteryzuje się tym, że mogą być oglądane z dowolnym miejscu, ponieważ są one nieporęczne. Liczby te produkowane są zwykle z bardzo wytrzymałego materiału, znajdziesz większość z marmuru i brązu popiersi.

Trochę o historii kierunku

Jak wiadomo, rozwój rzeźby zaczęła się w czasach starożytnych. Szczególnie popularny był i nadal jest gatunek portret. Należy do niego i biustu. W odpowiedzi na pytanie, jaka jest biust w pamięci ludzi, zwykle pojawia się wiele przykładów, które kiedykolwiek widziałem. Według niektórych raportów, wiele rzeźby pojawiły się jeszcze przed pochodzenia państw i narodów. Jednakże, jeśli mówimy konkretnie o okrągłym rzeźby, a zatem i popiersi, duża liczba z nich można zobaczyć w sztuce starożytnego Egiptu i antycznej Grecji.

Znani popiersia w kulturze światowej

Jaskrawym przykładem tej tendencji jest Popiersie Nefertiti, która obecnie jest przechowywana w jednym z muzeów w Berlinie. Praca ta jest uważana za zwieńczenie rozwoju plastyki starożytnego Egiptu. Popiersie Nefretete – objętościowy rzeźba wielkiej urody, głowę zdobi wspaniały niebieski tiara. Archeolodzy odkryli nie tylko dzieło sztuki, ale również wiele form i masek, które posłużyły jako wzór do stworzenia arcydzieła.

Jeśli zwracamy się do historii starożytnej Grecji, można również znaleźć wiele wspaniałych przykładów. Jedną z głównych idei starożytnych greckich rzeźbiarzy było przekazać i pokazać światu piękno osoby. Z tego zadania doskonale radzi sobie to kierunek sztuki, bo gdzie indziej, jeśli nie w rzeźbie, możliwe jest, aby przenieść wszystkie cechy twarzy człowieka. Doskonałym przykładem popiersiami czasu jest popiersie Peryklesa, znanego stanu.

Okres portret rzeźba w sztuce starożytnego Rzymu

W starożytnym Rzymie, został także stworzył wiele niepowtarzalnych dzieł sztuki w formie popiersia. Ważne jest, aby pamiętać, że w starożytnej kultury rzymskiej nastąpił szczególny okres rzeźbiarskie portrety, jest on uważany za jeden z najważniejszych etapów w rozwoju sztuki rzymskiej.

Okres ten charakteryzuje się przede wszystkim tym, że mistrz starał się dokładnie oddają charakter osoby i realistyczny wygląd w swoich pracach. Tendencja ta podjęła pierwsze miejsce w rzymskiej sztuki.

Znane przykłady popiersiami czasu – popiersie cesarza Augusta, popiersia Klaudiusza i wielu innych. Teraz te wspaniałe dzieła sztuki przechowywane są w wielu muzeach na całym świecie.

Popiersia w naszym kraju

Oczywiście, dla wielu latach utalentowanych rzeźbiarzy naszego kraju stworzył wiele popiersi wielkich i sławnych ludzi. Jednak najbardziej rozpowszechnione trend ten był, być może, w czasach sowieckich. Popiersie Stalina i Lenina było widać w niemal każdym mieście naszego rozległego kraju. Oni naprawdę są powszechne i najczęściej wykonany z brązu. Odkrycie popiersiem Stalina zawsze towarzyszy uroczystości. Te rzeźby są nadal widoczne w wielu miastach w Rosji jak w małej ulicy, a na dużych obszarach. Na przykład, w Moskwie, Stalin biust został zainstalowany w kilku miejscach. Zostały one utworzone w czasach sowieckich, aw okresie postsowieckim.

Dlaczego jest to kierunek sztuki jest tak popularny?

Jak wspomniano powyżej, popiersia zawsze zajmowały ważne miejsce w kulturze i sztuce wielu narodów. Co jest najbardziej interesujące jest to dzieje się przez większość historii ludzkości. Więc dlaczego ten kierunek jest zawsze tak interesuje ludzi i spowodować ich robić coraz to nowe obiekty?

Po pierwsze, ludzie zawsze byli zainteresowani sztuką realizmu, więc starali się przekazać te cechy indywidualne w kamieniu i metalu. Po drugie, takie dzieło sztuki – rodzaj pomnika. Biust pozwala uwiecznić każdą znaną osobę i przekazywać pamięć o nim przez wiele pokoleń. Trzeci powód – interes bezpośrednio z techniką wykonywania zadania, bo stworzenie rzeźby – jest to ciężka praca. Ale wielu mistrzów zabawy, aby spróbować rozwiązać ten problem na własną rękę, więc szuka coraz to nowych metod.