639 Shares 1291 views

Zespół Tietze za

Zespół Tietze został opisany w 1921 r niemieckim chirurg A.Tittse rzekomy jako końców żeber, towarzyszy ból.
Jedną z przyczyn późnej diagnozy jest, że lekarze często zapominają lub
Oni nie wiedzą, że istnieje zespół tietzego. Objawy są podobne do tych z jego głównych
liczba objawów chorobowych. Czasami objawy są mylone z objawami
osteochondroza, zapalenie szpiku, zapalenie sutka, dusznicy bolesnej, międzyżebrowe nerwobóle
choroba wrzodowa, zapalenie żołądka i płucnej.

Jeden i ostateczna opinia lekarska na temat przyczyn syndromu nie jest jednak duża liczba pacjentów zidentyfikowanych wcześniej obecne epizody choroby zakaźne, skrajnego wysiłku fizycznego, silnego kaszlu i niedożywienia. Kilka dni po rozpoczęciu choroby rozwijających żebrowe chrząstki choroby zwyrodnieniowe, które charakteryzuje się zmianami w rozmieszczeniu i rozmiarze chondrocytów. Materiał bazowy abestiziruetsya pojawiają porcje pochłaniania, co metaplazja który kończy rozsianego zwapnienie.

Zespół Tietze charakteryzuje łagodny odwracalny obrzęk
żebrowe chrząstki, powodując ból. Najczęstszą chorobą widoczne u sportowców i osób zaangażowanych w ciężkiej pracy fizycznej. W większości przypadków, to wpływa nadmorski chrząstki z jednej strony i ma lokalizację w lewej części klatki piersiowej. Zespół Tietze może rozwijać się stopniowo lub gwałtownie. Czasami obrzęk poprzedza ból w stawie mostka lub obręczy barkowej. Główne objawy choroby są dokuczliwe ból związany ze zmianami okostnej. Typowo, ból wyraźnie miejscowe, ale czasami irradirovat na przedniej ściany klatki piersiowej i szyi. W obszarze zmiany obserwowane łamania wzmacniające mięśnie obręczy barkowej i szyi. Ból pogarsza zwiększonego stresu emocjonalnego i fizycznego. Zmiany w zmianach skórnych w dziedzinie i zwiększenia węzłów chłonnych przestrzegane. Przedni koniec żebra oznaczono wrzecionowate gęstą obrzęk. Oprócz miejscowych objawów zespołu, choroby objawia się w postaci objawy wegetatywne-podrażnienia.

Stan ogólny nie jest uszkodzony, ale ból może utrzymywać się przez kilka tygodni u pacjentów z rozpoznaniem zespołu Tietze. Leczenie polega na otrzymaniu niesteroidowe leki przeciwzapalne. Dobry efekt posiadania lokalnych zabiegów termicznych oraz zastosowanie iniekcji hydrokortyzonu i lokalnym blokady Novocaine. leczenie objawowe zawiera kompletny i zrównoważony żywności, wzbogacony w witaminy i minerały. Zespół Tietze dobrze reagują na leczenie wchłanianych leków. W ostrej postaci choroby zaleca resztą złoża. Powinien on być ograniczony do sportu i aktywności fizycznej. Skutecznie wodolecznictwo do błota ośrodków.

Zespół Tietze rozwija się w bardzo młodym i starszych pacjentów. Czasami choroba jest obserwowana przed osteoporozą pomenopauzalną. Choroba występuje w postaci okazjonalnych ostrych epizodów, które może trwać do kilku dni. W ciągu kilku miesięcy od bolesnych ataków są stopniowo na własną rękę, ale niektóre przypadki choroby mogą mieć długoterminowy trend. Pomimo bolesność, zespół nie jest niebezpieczne dla życia i zdrowia pacjenta. Przyczyny bólu, które pojawiają się podczas kaszlu lub kichaniu zróżnicowane. Jeśli ich przyczyną jest zespół Tietze jest, nie jest powodem do niepokoju.