658 Shares 5644 views

Krzesełka z rękami: rysunki, wymiary

Każdy rodzic prędzej czy później staje przed problemem z nabyciem mebli dziecięcych i krzesełko dla dzieci w tym przypadku nie jest wyjątkiem. A na rynku z podobnymi produktami oferuje nam dość szeroki zakres, ale często Wybór pewne trudności. W szczególności, z jakiego materiału wybrać? Drzewo w tej walce, oczywiście, wygrał, ale cena takich towarów pozostawia wiele do życzenia. Można kupić krzesło z tworzywa sztucznego, ale nie był zbyt przyjemny w dotyku i nie zawsze jest wygodne. Jest rozwiązanie: make krzesełka własne ręce.

Powołanie krzesełko

Zastosowanie tego mebla ma pewne cechy, które zależą od wieku dziecka. Aby przyzwyczaić krzesełko dla dziecka, aby zacząć w tym samym momencie, gdy dziecko może już siedzieć bez pomocy (zwykle w wieku około 6-8 miesięcy). Po pierwsze, jest ona wykorzystywana wyłącznie do karmienia, a dopiero potem – do siedzenia podczas tworzenia lub innych spraw. Do tej pory, krzesełka, wykonane własnymi rękami, które mogą być wykorzystane dla dziecka, istnieją dwa rodzaje:

 • proste krzesła, które mogą pomieścić nawet niedoświadczony dziecko;
 • Krzesła transformatory, wykonując wiele funkcji.

Z wiekiem dziecko ma masę hobby, które wymagają pewnej ilości czasu w pozycji siedzącej na krześle. Ale główną funkcją jest nadal używać go do siedzenia przy stole, w tym restauracji. krzesełko dla dziecka, z rękami wykonane z uwzględnieniem wszystkich życzeń, będzie ulubionym miejscem dla Twojego dziecka.

materiały potrzebne

Zrób krzesło z rąk jest bardzo proste, dość ściśle przestrzegać kolejności działań i mieć pod ręką wszystkie niezbędne narzędzia i materiały. trzeba będzie do produkcji:

 • kilku barów, które mają w przekroju 50×50 mm;
 • barów 25×25 mm przekroju;
 • barów 25×50 mm przekroju;
 • Płyta o przekroju 25 mm;
 • wkręty samogwintujące;
 • wiertarka;
 • Wkrętak (jeśli konieczne);
 • papier ścierny.

Ponieważ fotel jest przeznaczone do użytku przez dzieci, warto pamiętać, wysokiej jakości materiał dla zdrowia i bezpieczeństwa. Konieczne jest także do rozważenia, jaka powinna być wielkość dziecięcego krzesełka. Grzebanie własnymi rękami to mebel powinien być używany tylko te bloki, które mają gładką i suchą powierzchnię. Tylko pod tymi zasadami życie krześle będzie znacząca.

podkład

Przedtem krzesło z rękami, rysunki części, aby koniecznością. Przed rozpoczęciem pracy, należy starannie przygotować puste. Materiał ma być suszony, a następnie pieszo papieru ściernego na jego powierzchni. Te ostatnie powinny być wykonywane tak długo jak przedmiot nie będzie idealnie gładka. Jest to konieczne, aby wyeliminować możliwość obrażeń dziecka.

Po przygotowaniu materiału powinny być wykonane schematycznie, tzw miniaturę. Jeśli opanujesz krzesło z rąk, starają się rysunki tak proste, jak to możliwe. Następnie w zespole nie będzie miał żadnych trudności.

Montaż nóżki

Zacznij zarabiać krzesełka z ich ręce trzeba dolna część przyszłego produktu, a mianowicie z nogami. Potrzebne będą dwa drewniane długość polan 27 cm i 52 cm Części te muszą ostrożnie obchodzić się z krzesła, przy użyciu specjalnych narzędzi do pracy z drewnem. – Workbench i samolot. Wszystkie cztery boki prętów muszą być doprowadzone do wielkości 40×40 mm. Dla ułatwienia obsługi, można bezpiecznie korzystać z imadła, pomiędzy którymi można wpakować w poprzeczkę. Aby uniknąć pojawienia się wgniecenia niezbędnych do podjęcia środków zapobiegawczych, w szczególności wykorzystanie uszczelek wykonanych z cienkiego aluminium lub ze sklejki wcześniej dając im T-shaped. Po zabiegu nogi stołku samolot przyszłości chcesz oznaczyć i układanki, aby usunąć wszystkie niepotrzebne elementy.

Montaż bary i plecy

Na tym etapie projektowania z tyłu produktu oraz odpowiednie paski. dla barów Blanks powinna być długość około 17 cm, a na plecach. – 16 cm podczas cięcia prętów i plecach zrobić tolerancję około 5 cm, nie można zapomnieć o tym, ponieważ są one niezbędne dla dalszego przetwarzania .. Sam proces uczta jest podobna do poprzedniej procedury. W wyniku wszystkich tych działań trzeba uzyskać prętów o następujących parametrach:

 • 10×15 mm;
 • 20×20 mm;
 • 20h45 mm.

Siedzenia jest konieczne do podjęcia desek, nie powinno być dwa. Wymiary są następujące: 150h250h25 mm. Płyty te muszą prostrogat cztery boki. Luki w tym samym czasie nie jest dozwolone. Po twarze są przetwarzane, ostre krawędzie desek trzeba zaokrąglić. To pomoże Ci różnorodne wzory. Na koniec dane dzieło jest koniecznie wymagane do pracy z papierem ściernym, a zwłaszcza końce prętów, które w rezultacie muszą być idealnie gładka.

Produkcja elementów mocujących

Ten etap obejmuje następujące czynności. Przede wszystkim, za pomocą wiertarki, zgodnie z obowiązującymi oznaczeniami na nogach stołku przyszłości, trzeba wykonać otwory, które nie są przekrojowe i głuchy. Ułatwić realizację tego zadania pomogą dobrze znanego narzędzia – dłuta. Za pomocą tego urządzenia w połączeniu z dłutem, nadmiar drewna usunąć z powstałych rowków.

Wybór metody ustalania szczegółów

Przed zamknięciem montaż wszystkich szczegółów trzeba wybrać metodę, według której będą przymocowane do siebie. Metody te mają kilka:

 • ciernie;
 • Za pomocą kleju;
 • z gwoździami;
 • Sposób klina.

Ostatnia metoda – najbardziej popularne. Wymaga to w kolce umieszczone są na poprzeczkach tworzących propyl na całej długości ma szerokość 5 mm. Kliny powinny być około 5 mm krótsze niż szczeliny, a ich szerokość jest zalecane, aby jak najwięcej 0,5 mm. Przed włożeniem prętów do klina rowki muszą być zintegrowane w otrzymanej propyl, następnie zebrać wszystkie szczegóły młotkiem. Doprowadzi to do tego, że czop klin rozszerzenia i rozluźnienie krzesła nie będą wykonywane.

Końcowy montaż produktów

Po wszystkie wykroje wyciąć, a ich powierzchnia jest na tyle gładka, można bezpiecznie przystąpić do montażu końcowego produktu. Dostaniesz więcej niezawodne krzesełko dla dziecka, z rękami w dodatku brakowało wszystkie swoje połączenia z białego kleju. Musisz zacząć od ramy montażowej. Aby to zrobić, trzeba będzie rozmiarze 15×15 mm pręty i śruby. Gdy rama jest wykonana, możliwe jest, aby zamontować płytę, która będzie pełnić rolę fotela. Wcześniej, w barach, pożądane jest, aby otwory na śruby. Ma to zapewnić, że podczas montażu krzesło, mianowicie podczas wkręcania elementów złącznych, produkt nie jest uszkodzony. Bary sami muszą dołączyć go do wnętrza poprzeczki, a potem zainstalować samego gniazda.

Niezależnie mogą być wykonane i stoliki dla dzieci, krzesła z ich rąk, jak na zdjęciu poniżej.

Można zakończyć pracę pokrywając cały lakier stolcu, produkt fabrycznie barwienia w żądanym kolorze.