90 Shares 7571 views

Amoxiclav dla dzieci

dzieci Amoxiclav podawany trzy razy dziennie. Pomiędzy dawkami powinno wynosić co najmniej cztery godziny. Aby dziecka przyzwyczajony do leku, powinien on być podany w tym samym czasie. Dawkę określa się indywidualnie w każdym przypadku, w zależności od umiejscowienia zakażenia i ciężkości choroby. Biorąc pod uwagę wrażliwość patogenu na antybiotyki, stanu zdrowia i wieku dziecka. wszystkie zalecenia lekarza musi nastąpić dokładnie w dawkowaniu leku.


Amoxiclav dla dzieci poniżej dwunastu lat zalecane jest w postaci zawiesiny, krople lub syrop. Pojedyncza dawka jest z 65 mg do 25 mg. W najcięższych przypadkach dawka może być zwiększona dwukrotnie. Amoxiclav zawieszenie dla dzieci, jak również w postaci kropli i syropów są wytwarzane wyłącznie na bazie wody, płyny nie są dozwolone.

Tabletki amoxiclav mogą pić zarówno wodę i soki owocowe i mleko. Konieczne jest, aby starać się dziecko połknie pigułkę bez żucia. Amoxiclav dla dzieci jest mierzone specjalną łyżkę pomiaru zawarte w pakiecie. Nie zaleca się stosowania do pomiaru dawki herbaty lub łyżką. Amoksiklav wziąć dzieci na czczo pół godziny przed posiłkiem. Jeśli dziecko cierpi na niestrawność lub zapalenie błony śluzowej żołądka, lek zaleca się przyjmować z jedzeniem.

Po rozpoczęciu terapii, pierwsze oznaki poprawy w stan dziecka jest już zauważalny w ciągu kilku dni. Kurs leku jest konieczne, aby przejść w całości, nawet jeżeli istnieją oznaki poprawy. Przy przerwaniu przebiegu może wystąpić u bakterii odpornych na Amoksiklava.

W przypadku wystąpienia wymiotów, lek powinien zostać powtórzony.

W przypadku odbioru oznacza, zostanie pominięty i zajęło mniej niż jedną godzinę, amoksiklav dzieci podana wielokrotnie.

Przekroczenie zalecanej dawki leku zagrożenie dla zdrowia dziecka nie może się odbyć. Wystarczy powinna przeprowadzić płukanie żołądka oraz powołanie węgiel aktywowany w celu zmniejszenia wchłaniania leku. W celu uniknięcia poważnych konsekwencji lepiej skonsultować się z lekarzem.

Wraz z dużą wydajnością lek ma skutki uboczne. Na przykład, reakcja alergiczna na amoksiklava składników objawia się swędzeniem lub wysypkę, obrzęk twarzy i języka. należy natychmiast skonsultować się z lekarzem, jeśli te objawy. Efekty uboczne mogą być także wyrażona w postaci zaczerwienienia i złuszczania skóry, biegunka i ciemny mocz.

W niektórych przypadkach, dziecko ma małą niestrawność i czasami wymioty i nudności. Jak tylko organizm dziecka przystosowuje się do leku, objawy te znikają. Czasami może pojawić się ból głowy, który kończy się po zakończeniu terapii.

Amoxiclav można przyjmować razem z preparatami zawierającymi ibuprofen i paracetamol, jeśli nie ma bezpośredniego przeciwwskazania zdrowotne. Lekarz prowadzący musi zostać poinformowany o wszystkich leków przyjmowanych przez dziecko. Nie należy przyjmować amoxiclav z lekami na receptę.

Przeciwwskazań do stosowania amoxiclav są choroby takie jak przewlekła białaczka limfocytowa, mononukleoza zakaźna, nadwrażliwości na penicyliny lub elementów amoxiclav, wątroby
Awaria i żółtaczka cholestatyczna.

Wszystkie formy dawkowania amoxiclav powinien być przechowywany w temperaturze
temperatura nie wyższa niż 26 stopni w ciemnym i suchym. Zawiesina jest
amoxiclav dla dzieci powinny być przechowywane w lodówce i zużyć
w ciągu tygodnia.

Warunkiem sprzedaży w aptekach lek ten jest dozujących na receptę.