421 Shares 3337 views

sen polekowe w intensywnej terapii: Opinie Implikacje

Wiele zabiegów medycznych nie są bez znieczulenia. Jest to konieczne w celu usunięcia bólu uniknąć porażenia prądem. Rzeczywiście, charakterystyczną reakcją organizmu (kołatanie serca, wysokie ciśnienie krwi, hormonów stresu) mogą znacznie wpływać na stan pacjenta. Często używany sen medycznej.


odmiany znieczulenia

Istnieją dwa podstawowe sposoby łagodzenia bólu. Znieczulenie służy do zmniejszania miejscowego bólu. W tym przypadku, osoba pozostaje przytomny. Ten rodzaj znieczulenia ma następujące odmiany. Metoda powierzchni – preparaty nanosi się na skórę lub błony śluzowe (), gdzie są wchłaniane i stają się skuteczne. Bardzo często ta metoda jest używana przez stomatologów. należą również do tej kategorii i zamrażania. Znieczulenie infiltracja jest używany do niektórych procedur chirurgicznych, urazem. Substancja jest wprowadzana do tkanki przez wstrzyknięcie. znieczulenie ma kilka podgatunków: the zewnątrzoponowe, przewody, podpajęczynówkowym. W tym przypadku, lek wprowadza się do regionu, który jest bardzo blisko do pnia nerwu lub splotu. Za pomocą takiego sposobu, jest zablokowany transmisję impulsu bólu. Jeśli operacja jest wykonywana na kończynach, możliwe jest użycie znieczulenia wewnątrznaczyniową. Środek znieczulający podawany jest w naczyniach krwionośnych kończyn. Znieczulenie ogólne hamuje aktywność ośrodkowego układu nerwowego. Mięśnie odpocząć, umysł jest zakłócony. To może być wykonane zarówno poprzez inhalację lub iniekcji dożylnej.

Czym jest sen polekowe

Uspokojenie jest obiecującą alternatywą dla głębokiego znieczulenia. Bardzo ważne jest, że dana osoba jest przytomna, jego odruchy są zachowane. Dla zanurzenia w sen medycznej wprowadzenia specjalnych środków uspokajających dożylnie lub domięśniowo. Wspierają one pełny relaks, uspokojenie i znieczulenie. Polecam ten rodzaj znieczulenia dla ludzi o niskim progu bólu, zaburzenia nerwowe, dzieci. Procedura ta jest wykonywana anestezjologa, która oblicza wymagane dawki. Również specjalista pomaga pacjentowi, aby wydostać się z tego stanu. Jest rzeczą charakterystyczną, że w kompleksie można dodatkowo użyć znieczuleniu miejscowym. Główne zalety zasypianie z narkotykami są następujące. Leki, które są używane nie zawierają składniki narkotyczne i nie powoduje uzależnienia. Ośrodek oddechowy jest zahamowane. W świadomości człowieka przychodzi dość szybko – w ciągu 5-10 minut. Tak więc, jeśli używasz leków snu, skutki negatywnego charakteru praktycznie nie istnieje.

poziom sedacji

Kilka różne stopnie zasypianie z lekami. Minimalny poziom charakteryzuje się tym, że pacjent nie śpi, należy skontaktować się z lekarzem. W tym przypadku, trochę naruszone zdolności intelektualne, koordynację ruchów. Umiarkowane głębokość sedacji – to stan, w którym dana osoba reaguje na słowo stymulacji dotykowej. Głęboki sen cechuje się brakiem kontaktu medycznego pacjenta z lekarzem. Przebudzenie jest dostępny w dość bolesny stymulacji. W niektórych przypadkach, mogą wystąpić problemy z oddychaniem podczas hemodynamiki pozostał stabilny.

Jakie leki są używane do sedacji

Idealny lek do leczenia snu musi mieć pewien zestaw cech. Przede wszystkim wydajność. Ponadto, taki materiał powinien mieć minimum skutków ubocznych, i umysł, aby odzyskać szybko po zaprzestaniu podawania. Lekkie uspokojenie przeprowadzone przez „midazolamu.” Głębszy sen powstaje po wprowadzeniu „Propofol”. Sedacja wytwarzany również za pomocą substancji, takich jak tlenek azotu. Gaz ten, który jest dostarczany za pośrednictwem specjalnej maski. Pod jego wpływem jest rozluźnienie mięśni, uspokaja pacjenta. W niektórych przypadkach stosowane barbiturany, ale nie wpływa na mięsień sercowy. Ciągłe monitorowanie hemodynamiki. Dlatego ich stosowanie jest ograniczone. Rozwiązanie hydroksymaślan sodu jest często zalecany do stosowania podczas porodu.

Zastosowanie w stomatologii

Jednym z obszarów, w których powszechnie używane sennych medyczne – stomatologia. W przeciwieństwie do znieczulenia ogólnego, który jest niezbędny w pewnych sytuacjach, ten rodzaj znieczulenia jest bezpieczniejszy i ma szereg zalet. Zaleca się, że w obecności reakcji alergicznej na znieczuleniu, chirurgii skomplikowany (w ropnia, uszkodzenie szczęki zapalenie okostnej itp). Wiele osób odczuwa panikę przed wizyty u dentysty. sen medyczny – jedynym sposobem jest bezbolesne i mniej traumatyczny przeprowadzić wszystkie niezbędne manipulacje w obrębie jamy ustnej. Ponadto, ta metoda łagodzenia bólu jest konieczne dla pacjentów chorych na padaczkę, schizofrenię i inne zaburzenia układu nerwowego. Bardzo ważne jest, że wszystkie zęby można wyleczyć podczas jednej wizyty u specjalisty. Takie jak znieczulenie pozwala lekarzowi działa cicho (ponieważ pacjent sen). Metoda jest więc bezpieczne i łatwe, że można nawet zalecane leki snu dziecka. Jest to szczególnie ważne, jeśli dziecko jest nadpobudliwe lub po prostu boi się lekarzy i ich instrumentów.

Stosowanie leków snu podczas porodu

Warto zauważyć, że to nie jest przepisana znieczulenie tylko jedno życzenie matki. Położnik ocenia sytuację jako całość oraz w przypadku długiego porodu może zalecić stosowanie leków snu. Środek ten jest konieczny, jeśli kobieta przeżywa bardzo silny ból, który pozbawia swoje siły. Wszakże jeśli ból nosi kobieta w czasie porodu, dziecko sam proces wyjściowy może być uszkodzony. W tym przypadku, dziecko będzie cierpieć. Aby tymczasowo przywrócić siły pacjenta zanurzone w lekkim śnie. Leki, które są podawane, a także mają działanie znieczulające. Warto zauważyć, że ból nie znika całkowicie. To jest tylko lekko przytłumiony, walka trwa nadal. Takie manipulacje są wykonywane w dwóch etapach. Podczas pierwszego korpusu jest gotowy do wprowadzenia do znieczulenia (premedykacja). Używane środki tłumił ból, relaks. Jednak mogą one przenikać przez łożysko. W konsekwencji, nie może być długi sen noworodka. Drugi etap – wprowadzenie leków bezpośrednio do snu medycznej. W trakcie pracy, jest często stosowany oxybutyrate sodowy (ITS roztwór 20%). Taka substancja jest bezpieczna, niska toksyczność, nie powodować problemy z oddychaniem u dziecka. Wiele matek powiedzieć łagodzenie urodzenia stosując podobną znieczulenia.

Znieczulenie w intensywnej terapii

W ciężkich urazów czaszki i podobne warunki mogą być również wykorzystywane w polekowego uśpienia reanimacji. Jednak w tym przypadku, to trwa kilka dni (1-3 lub więcej). Niewątpliwą zaletą takiego zastosowania – ograniczenie nadciśnienia wewnątrzczaszkowego, w którym mózg spoczynkowym. Podczas sedacji specjaliści rozwijać dalsze taktykę leczenia. Również ta metoda jest czasami stosowane w przypadku tego ciężkiego stanu pacjenta, ale eksperci nie wiedzą, jak ją leczyć. Jednakże, jak w przypadku każdego znieczulenia, sposób ten ma swoje wady i przeciwwskazania. Opinie mówią, że długotrwałe stosowanie takich leków może mieć negatywny wpływ na ośrodkowy układ nerwowy.

Możliwe skutki znieczulenia

Wprowadzenie jakichkolwiek leków do organizmu mogą powodować reakcje alergiczne. Chociaż sen polekowe ma pozytywne opinie, ale czasami można zobaczyć zawroty głowy, nudności i wymioty. Przeciwwskazań do stosowania tego typu znieczulenia może być chorobą przewlekłą, a zwłaszcza w okresie zaostrzenia. Należy zauważyć, że często w stanie snu i przeprowadzić procedury, takie jak gastroskopia, kolonoskopia. Wielu lekarzy zaleca, aby przed manipulacją wziąć pełną morfologię krwi, zrobić kardiogram i klatki piersiowej rentgenowskie. Zatem oni ubezpieczyć się od ewentualnych zagrożeń, upewnij się, że nie ma problemów z oddychaniem i sercem w trakcie procedury. Jeśli użyto snu leki, po operacji, a inaczej manipulować pacjent jest łatwo się do życia. Oraz w celu zminimalizowania negatywnych skutków, trzeba najpierw poinformować lekarza o ewentualnych alergiach, rzekomej ciąży, leki.