395 Shares 8729 views

Generator z silnikiem indukcyjnym ręcznie. Jak przekonwertować silnik asynchroniczny do generatora

Zrób generator z silnikiem asynchronicznym z twoich rękach jest proste, ale trzeba spróbować i spędzić trochę funduszy na zakup składników. Ale do pracy trzeba znać niektóre subtelności. W szczególności, zasady działania silnika indukcyjnego AC zbadać podstawowe elementy jego budowy. Ważne w prądotwórczych – ruch w polu magnetycznym. To może być zapewnione na skutek obracania twornika za pomocą silnika spalinowego lub turbiny wiatrowej. Możliwe jest również do korzystania z alternatywnych źródeł – moc wody, pary i tak dalej.

Konstrukcja silnika asynchronicznego

Możemy wyróżnić tylko kilka elementów:

  1. Stojan z uzwojeniami.
  2. Przednia i tylna pokrywa z zamontowanymi łożyskami.
  3. Wirnik z zamkniętą pętlą.
  4. Kontakt w sprawie połączenia elektrycznego.

Jeśli myślisz o tym, może się wydawać, że to jest bardzo łatwe do zmiany silnika, generator zdjęcie, które można zobaczyć w szczegółach. Ale jeśli przyjrzeć się bliżej, okazuje się, że nie wszystko jest tak, że po prostu, pułapek obfitują.

Stojan składa się z wielu metalowych płyt, dociskane do siebie szczelnie. Ponadto, traktuje się je lakierem, w niektórych modelach, w celu nadania wytrzymałości, wszystkie płyty są ze sobą zespawane. Zwiniętego drutu na stojanie, przylega do rdzenia, a oddzielone od niego za pomocą wkładki z kartonu. Czapki znajdują się łożyska, z ich pomocą nie tylko produkuje lżejsze przewijanie wirnika, ale jego centrowania.

Zasada działania silnika

Istotą całego procesu jest to, że pole magnetyczne tworzy się na całym uzwojeniu stojana. Jest wystarczająco potężny, ale brakuje główny składnik – ruch. Pole statyczne, nieruchome, jako główny warunek w prądotwórczych – ten obrót, zmiana kierunku linii pola. W przypadku silnika wszystko dość proste – nie ma wirnik, który jest wykonany z metalu. Wewnątrz kilka zwojów bardzo grubą kabla. W której wszystkie uzwojenia zwarte ze sobą połączone.

Okazuje prostą zasadę transformatora. W zamkniętej pętli wywołuje się siły elektromotorycznej, która tworzy w wymienionej otaczającej zmiennego pola magnetycznego. Okazuje się, że teraz wszystko jest w porządku, aby wyświetlić ruch. Pod wpływem sił występuje wirnika silnika elektrycznego. Ten typ urządzenia ma dobre cechy, a konstrukcja jest prosta i niezawodna, nie ma nic do złamania. Z tego powodu silniki indukcyjne są szeroko stosowane w przemyśle. Ponad 95% wszystkich silników w fabrykach – są asynchroniczne. Generator produkować swoje własne ręce, obwód nie jest bardzo skomplikowane, każdy może w obecności minimalnej wiedzy.

Podłączenie do sieci jednofazowej

Prawdziwym problemem jest połączenie silnika elektrycznego, jeden trójfazowy. Zasada działania generatora jest nieco inna, ale rozumiem, że trzeba wziąć pod uwagę, a proces silnika. Jest to niezbędne do korzystania z możliwości, które uczynią przesunięcia fazowego w dobrym kierunku. Ponadto, istnieje wiele systemów stosowanych w praktyce. W jednym skraplacza jest wykorzystywany tylko przy rozruchu, a z drugiej strony w czasie operacji. Switched zdolności wyrzutni przez krótki okres czasu, aby osiągnąć żądaną prędkość. Kontaktowanie to przez przełącznik równolegle do jednego z uzwojeń połączonych w trójkąt.

Takie opcje łączności, jest jedna istotna wada – zmniejszenie mocy silnika elektrycznego. Można uciec od tego maksymalnie 50 procent zwrotu. Dlatego też, gdy moc silnika 1,5 kW, w przypadku jednofazowego zasilania z sieci, można uzyskać tylko połowa – 0,75 kW. Nakłada to pewne niedogodności, jak trzeba korzystać mocniejsze silniki.

Jak otrzymać jedną z trzech faz

Dla ułatwienia korzystania z elektrycznych silników indukcyjnych trzeba moc trzech fazach. Ale do jego domu, aby spędzić takiej sieci nie każdy może mieć również trudności z uwzględnieniem energii elektrycznej. Więc trzeba się wydostać, jak się okazuje. Najprostszym sposobem zainstalowania falownika. Ale jego koszt jest wysoki, nie każdy jest w stanie przeznaczyć taką kwotę na własnym garażu lub warsztatu. Dlatego konieczne jest użycie środków pod ręką. Trzeba będzie asynchroniczny silnik, kondensator i auto. Te ostatnie można stosować jako improwizowanego urządzenia wykonanego z silnikiem rdzenia. Można nawet zrobić rysunek generatora, w celu uproszczenia prac montażowych.

Wymagane jest, aby wiatr około 400 zwojów drutu. Jego średnica około 6 m kw. mm. Dla dokładności wymaganej do dziesięciu krany do fazy regulacji. Można nawet powiedzieć, że jest to generator z silnikiem indukcyjnym, wykonany własnymi rękami. Tylko jego głównym zadaniem – to transformacja, przesunięcie fazowe. Jedna cewka jest podłączony do fazy między pozostałe dwa włączony kondensator. Druga cewka jest połączona do zera, a trzecia jest połączona z tym samym, tylko przez autotransformator. Średnia z jej zawarcia – jest to jedna faza, dwa pozostałe – wylot konkluzja.

Co do rozważenia dla konwersji do generatora

Aby dokonać generator wiatru z (asynchroniczny!) Silnik, trzeba będzie wziąć pod uwagę jedną ważną funkcję. Mianowicie – aby utworzyć pole magnetyczne, które uczynią ten ruch. Można to osiągnąć na dwa sposoby. Pierwszy – to instalacja z magnesami trwałymi na wirniku. Po drugie – uczynić pole uzwojenia na kotwicy. Obie metody mają swoje wady i zalety.

Rozwiązać potrzebę przed rozpoczęciem pracy, generator prądu typu trzeba. Jeśli potrzebujesz na stałe, będzie trzeba użyć diod o sprostowanie. Pozwoli to na małym domku z lekkiego, a powered prawie każdego sprzętu gospodarstwa domowego. agregaty prądotwórcze self-made może być napędzany nawet z wiatrem. Konieczne jest jedynie, aby obliczyć cewek, tak aby nie zostały przekroczone napięcie wyjściowe. Natomiast stabilizacja może odbywać się za pomocą elementów sterujących, które są wykorzystywane w przemyśle samochodowym.

Magnesy trwałe lub pole uzwojenia?

Jak wspomniano wcześniej, jest to możliwe, aby uzwojenie wzbudzenia lub magnesy trwałe, aby utrzymać instalację. Wadą tego drugiego sposobu – wysoki koszt magnesów. Jeden minus – jest konieczność zastosowania zestawu szczotki, aby zapewnić zasilanie. On potrzebuje opieki i terminowe wymiany. Powód – powierzchnia cierna, która stopniowo je pędzlem grafitu. Każdy alternatora samochodowych, instrukcja, do którego dołączony koniecznie, posiada taką wadę.

Aby cewkę pole, armatura jest wystarczająca, aby zmienić wygląd. Powinno to być metal, to jest wymagane w celu owinięcia drutu izolacji lakieru. Ponadto wymagane na jednym końcu z wirnikiem w celu ustalenia styków, które są używane do żywności. Ale plusem jest to, że jest możliwe, aby ustabilizować napięcie na wyjściu generatora. Najprostszym byłoby zrobić otwory kotwiące dla montażu magnesów neodymowych. Tworzą one bardzo silne pole, które jest wystarczająco duży, aby wygenerować napięcia i prądu.

Ile trzeba wyjść z fazy?

Najłatwiej jest, oczywiście, zrobić zdjęcie generator, który pokazuje, czy wyjście powinno być tylko jedna faza. Ale jest pewien haczyk – nie każda konstrukcja na to pozwala. Domowy generator z silnikiem indukcyjnym tego typu można zrobić, jeśli wszystkie uzwojenia są prowadzone i nie są ze sobą połączone. Wiele silników modelu są tylko trzy piny, reszta już wewnętrznie połączone, tak aby realizować pomysły musisz całkowicie zdemontować go i przynieść niezbędne przewody na zewnątrz.

Następnie są one połączone szeregowo i napięcie trójfazowe wyjście może być uzyskane. Ale jeśli potrzebujesz trójfazowy, nie należy nic robić, wymagana jest modernizacja uzwojeń. Ale nadal trzeba rozważyć cechy. Konieczne jest, że generator z silnikiem indukcyjnym, wykonany własnymi rękami, miała swój połączeń Wye. Tutaj jest trochę inna od tej, gdy maszyna pracuje jako źródło ruchu. Efektywne wytwarzanie energii jest możliwe tylko wtedy, gdy gwiazda.

Jak przeprowadzić bieżącą korektę?

Ale jeśli istnieje potrzeba, aby uzyskać DC, trzeba znać projektowanie obwodów. Powinno być 12 lub 24 Volt moc? Nie ma nic łatwiejszego, elektroniki motoryzacyjnej, aby pomóc. Ale tylko wtedy, gdy cewka wzbudzenia jest używany jako generator pola magnetycznego. Przy użyciu magnesów trwałych stabilizacja procedura jest skomplikowana.

prostownik wariant wybrano w oparciu o liczbę faz na wyjściu generatora. Jeżeli jedna następnie mostka jest wystarczająca, jeżeli na jedną diodę (pół-prostownik). Jeśli wyjściem trójfazowym, będzie musiała w ciągu sześciu półprzewodników o sprostowanie. Ponadto, trzy elementy (jeden dla każdej fazy) – dla zabezpieczenia przed napięciem wstecznym.

Jak jeden z trzech faz

Ta akcja nie musi wydać, bo to jest po prostu bez sensu. Jeśli generator wysyła trójfazowego napięcia AC do zasilania konsumentów (TV, żarówka, lodówka, itp.), Konieczne jest użycie tylko jedno wyjście. Po drugie – jest to powszechne, punkt połączenia uzwojenia. Jak wspomniano wcześniej, jest to konieczne, aby połączyć je Wye.

W związku z tym masz możliwość podłączenia użytkowników do jednej z faz. Powstaje pytanie, czy ma to sens, jeśli do tego racjonalnie? Jeśli chcesz, aby zapewnić w domu niezwykle lekki, bez konsumenci nie chcą być podłączony, uzasadnione jest, aby korzystać z niskiej mocy diody LED. wykorzystują one małą ilość energii, w związku z generatora prądu, który wyprowadza stałą 12 V, jest w stanie zapewnić nie tylko światło w pomieszczeniu. Można włączyć lub urządzenia bez trudności, który jest wymagany dla tej właśnie napięcia.

Zasady drutu uzwojenia

Nie zawsze trzeba te informacje, tak aby uprościć projektowanie, wykorzystuje uzwojenia stojana, która jest już dostępna. Ale to nie zawsze spełniają warunki, jakie możesz napotkać. Na przykład, jeśli projekt z generatora wiatrowego (indukcja) silnika, to jest niemożliwe, aby uzyskać minimalną liczbę obrotów wirnika. W konsekwencji, napięcie wyjściowe będzie niskie i niewystarczające dla funkcjonowania urządzeń gospodarstwa domowego. Dlatego istnieje zapotrzebowanie na małe zmiany.

Druty nawojowe trzeba grubszego drutu, aby uzyskać wyższą wydajność prądową. Aby to zrobić, pozbyć się starego przewodu. Uzwojenie jest prowadzona z powrotem do tyłu, na ramie kartonowej. Gdy prowadzi się, wymagane jest, aby umieścić warstwę lakieru, to obficie impregnowane drutu. Tylko nie zapomnij, przed użyciem urządzenia do całkowitego wyschnięcia. W tym celu, żarówka 25 lub 40 watów, mieszczący się w samym środku stojana i pozostawić na 1-2 dni. Nie należy pozostawiać bez nadzoru tylko.

Eksperymentalne określenie wymaganej liczby obrotów

Aby ustalić, ile trzeba włącza do normalnej pracy generatora, musi korzystać z różnych wzorów. Ale musimy wiedzieć sekcję rdzenia, materiał, z którego jest wykonany. Ale często jest to niemożliwe do ustalenia. Dlatego konieczne jest, aby robić eksperymenty. Zależnie od tego czy jeden lub trzech faz trzeba zmienić zachowanie eksperymentu. Domowe generatora indukcyjnego silnika może być wytwarzana różnymi sposobami.

Jeśli masz zamiar zrobić wyjście jednofazowe, następnie równomiernie owinąć wokół rdzenia 10-20 zwojów drutu. Zebrać cały układ i połączone z urządzeniem uruchamiającym, które będą stosowane w przyszłości. Wydać napięcie zmierzone na wyjściu dzielenia przez liczbę zwojów jest nawinięte. I masz napięcia z jednej turze. Aby obliczyć długość uzwojenia, trzeba zastosować prostą kalkulację – napięcie (wymagane) podzielona przez wartość uzyskanego. Analogicznie obliczamy i alternator.

odkrycia

Zrób generatorem asynchronicznym silnikiem z twoich rękach jest łatwe. Najważniejszą rzeczą – jest zdecydować, który napęd do korzystania z planu. Jeśli jest to regularne silnik benzynowy, wtedy nie ma problemu. powstają wielkie trudności w przypadku jako dysk, który chcesz użyć wiatrak. Powód – prędkość obrotowa silnika, a także napięcie wyjściowe jest bezpośrednio zależny od siły wiatru i jego prędkości. Dlatego te generatory muszą być obliczane w taki sposób, że nawet przy minimalnej prędkości przerabiano napięcia nominalnego. Ale wyjście jest pożądane, aby mieć nie więcej niż 12 woltów. Byłoby to prostsze rozwiązanie.