855 Shares 4360 views

Jak zrobić wodolotem na silnik zaburtowy z rękami?

Nowoczesne polowanie lub rybołówstwo wiele nie można już sobie wyobrazić bez takiego pojazdu jako motorówki. Najczęściej te pojazdy są wyposażone w silniki takie jak silnik zaburtowy. Ich grubość może się zmieniać od 2,5 do 50 litrów. a. i więcej. Aby poprawić jego wydajność, wielu mistrzów zrobić na silniku wodolot łodzi ręcznie. Jak stworzyć takie urządzenie, jakie są jej główne zalety i wady, należy wiedzieć przed rozpoczęciem pracy.

Ogólna charakterystyka

Silnik zaburtowy (PLA) jest używana przez ludzkość od dawna. Wodoloty dla takich urządzeń można znaleźć w niemal wszystkich częściach naszej planety, gdzie jest woda. Główną dystrybucja urządzenia Antykawitacja dla PLA otrzymał na Oceanie Indyjskim, Morzu Bałtyckim, Europie i tak dalej. D.

Wielu rybaków rozpoczynające się prosić o to, czego potrzebujesz na silniku wodolot łodzi. улучшать надувные лодки любители ловли никогда не устают. Ich własne ręce, aby poprawić nadmuchiwane łodzie rybackie entuzjastów nigdy nie znudzi. Ponieważ często zdarza się, że łódka na stawie z tymi samymi parametrami szybciej idzie na aquaplaning przy zachowaniu dobrej obsługi. W tej chwili, myśl o poprawę ich obiektów pływackich odwiedzane przez szefów wielu rybaków.

Jednym z najbardziej popularnych miejsc, które poprawiają osiągi łodzi, Wodolot zamontowany na silniku.

funkcje wodolot

Pewien rodzaj strojenia jest ustawiony na silniku wodolot łodzi ręcznie. этого дополнительного элемента в первую очередь связано с ускорением перехода на глиссировку (около 15%). Celem tego dodatkowego elementu jest głównie ze względu na przejście do glissirovku przyspieszenia (około 15%). Tak więc, w tym trybie, ruch staje się płynnie, bez szarpnięć.

Niektórzy rybacy zauważyli, że poprzez zwiększenie prędkości i ruch fal krótkich silnik emituje inny dźwięk, jakby nie były zanurzone w wodzie. Wodolotu może wyeliminować powietrza do śruby napędowej. Jednocześnie nie będzie nagły spadek lub wzrost prędkości napodhvate.

Jeśli istnieje nos wodolot łódź nie jest tak dużo, aby być wywyższony. Przez zwiększenie płytę Antykawitacja zwiększa stabilność kursu obszar. Również pozytywne zmiany będą odczuwalne podczas dokonywania obrotu. Promień dryfu będzie mniejsza. Rotacja będzie „sport”. Oprócz wykorzystania wodolotu zmniejsza zużycie palnej mieszaniny.

gatunek

Wszystkie wodoloty są podzielone na dwa rodzaje. Pierwsze urządzenie składa się ze stałej płyty. To monokrylya. Wersje standardowe składają się z dwóch oddzielnych płyt.

Oprócz cech konstrukcyjnych urządzenia te wyróżniają się moc silnika, który dodaje się do takiego urządzenia. Pierwsza grupa obejmuje wodoloty do silników 25 litrów. a. Następnie struktura PLA 25-30 litrów. a. Kolejna kategoria jest zarezerwowana dla wodolotów silników 30-50 litrów. a. Są to urządzenia, które są przeznaczone dla bardziej potężny silnik.

Niektórzy entuzjaści twierdzą, że instalacja wędkarskie stanowiły rodzaj tuningu nie ma sensu dla silników mniej niż 6 litrów. a. вполне можно монтировать. Jednakże istnieją opinii specjalistów, którzy sprawiają, że jasne, że na silniku wodolot łodzi 2.5 z rękami możliwe jest zamontowanie. W tym przypadku wydajność operacyjna pojazdu jest również wzrasta.

Trolling został opracowany specjalny rodzaj wodolotów. Konstrukcja ta ma kształt ostrza. Rozwija się w kierunku w dół śruby. Zasada ta pozwala na tworzenie wyższy poziom odporności, aby zmniejszyć prędkość statku.

wady wodolot

, необходимо рассмотреть и ряд недостатков представленного оборудования. Decydując się dokonać wodolotem na silnik zaburtowy (PLA) z rękami, należy wziąć pod uwagę pewne wady tego sprzętu. Są one nierozerwalnie związane z niemal wszystkich odmian wzorów.

Pierwszą rzeczą, aby zwrócić uwagę na zmniejszenie prędkości. Ponadto, taki spadek obserwuje się w zakresie od 5 do 7 km / h.

Ponadto, w przypadku przemieszczania się w wodzie z dużą ilością glonów, roślinność staje się uwikłany w silniku. Aby oczyścić silnik z wodolotów zajmie znacznie więcej czasu i wysiłku. Stanowi to problem dla tych rybaków, którzy często muszą iść na płytkiej wodzie. Wodolot zmniejsza możliwość dostępu do śruby do utrzymywania czystości w razie potrzeby.

W niektórych przypadkach ustawienie wodolotem nie zapewnia znaczną poprawę. Jest to typowe dla silników o niskiej lub bardzo wysokiej mocy.

Wybierz typ wodolotem

Pierwszą rzeczą, aby podjąć decyzję o utworzeniu na zakup lub domowych wodoloty odmiany. Jeśli masz wystarczająco dużo czasu i chęć do tego rodzaju pracy, można zrobić swój własny projekt. Ale większość początkujących mistrz zakupu gotowego zestawu do montażu.

Wybierz żądany model jest produkowany zgodnie z mocą silnika. Niektórzy uważają, że rybacka ustawienie wodolotem na zewnętrznej silnika 5 litrów. a. можно не добиться желаемого улучшения. z ich rąk, nie można osiągnąć pożądaną poprawę. Jednak chcąc szybko umieścić pojazd na Gliss, konstrukcja ta jest wykorzystywana dla nawet najbardziej silników małej mocy.

Dla średnich silnika i dużej mocy jest korzystnie ustawiona monokrylya. Odmiany standardowe przeznaczone są do silników mniejszej niż 25 litrów. a.

Materiał, z którego tworzy strukturę często jest z tworzywa sztucznego. Lepiej jest, gdy wodolotu ma wzdłużne rowki. Kształt ten pozwala na ustabilizowanie przepływu wody. Dla małych silników odpowiedniej przyczepie. Jest to segment umieszczony prostopadle do płaszczyzny głównej.

Materiały i sprzęt

, необходимо подготовить необходимые материалы и инструменты. Aby utworzyć wodolotem na Motorówka ze swoimi rękami, trzeba przygotować niezbędne materiały i narzędzia. Na pracownika domu zwykle mają w arsenale.

Narzędzi potrzebnych bułgarski, śruby (6 mm), podkład, farba. Materiał dla tworzenia takiej struktury mogą być duraluminium płyty, i inne podobne materiały.

Podkład i farba są stosowane po zostanie utworzony kształt skrzydła. To chroni urządzenie przed zniszczeniem w trakcie pracy.

Dokonywanie wodolotem

. Niektórzy rybacy wolą tworzyć wodolotem na silnik zaburtowy ręcznie. To pozwala zaoszczędzić budżet rodzinny i spędzić wolny czas zabawy i produktywne.

Wśród istniejących technologii proces ten cieszy się dużą popularnością podejście, które polega na tworzeniu takiej konstrukcji z tworzywa sztucznego lub metalu łopatą. Taki materiał jest znany dobrą wytrzymałość i optymalne wymiary. Aby to zrobić, należy użyć szlifierki.

Pierwsza część cięcia, które znajduje się w sąsiedztwie uchwytu łopaty, jak to ma środkowy rowek. Tak więc okazuje się, że otwór na nogi silnikowych. Ponadto konieczne jest wywiercenie otworów na łączniki zaprojektować płytkę Antykawitacja. Aby instalacja była prosta, trzeba wykonać najdokładniejsze pomiary wszystkich. Szczególnie dotyczy to spiralnego część silnika, który będzie przylegał do skrzydła.

Wszystkie ostre krawędzie są zaokrąglone. Side przywiązanie do nogi należy przyciąć pod kątem 20-30º. Jeśli łopata była metalowa, może być spłaszczony młotkiem. wykończenia z tworzyw sztucznych nie jest konieczne.

instalacja

, необходимо уделить внимание установке конструкции. Rozważając, jak zrobić wodolotem na silnik zaburtowy ze swoimi rękami, należy zwrócić uwagę przy projektowaniu instalacji. Po pierwsze, trzeba odtłuścić wszystkie powierzchnie i części. Do tego stosuje się włókniny i roztwór alkoholu.

Po powierzchniach suszenia związany podkładkę. Najlepszy ze wszystkich, jeśli temperatura otoczenia jest niższa niż 18 ° C, aw dobrej pogody. Wynik końcowy będzie lepszy.

Następnie przymocować pierwszą górną i część dolną do płyty Antykawitacja. W tym standardzie jest stosowany do skrzydeł 2 z każdej strony ślimaka. One dokręcone bardzo napięty. Wszystkie składniki nie muszą chwiać.

kilka zaleceń

делают владельцы транспортных средств, которые при движении ставят ее на дыбы. Wodolot na Motorówka z rękami zrobić właścicieli pojazdów, że ruch i umieścić ją na tylnych łapach. Dodatkowa konstrukcja pozwala nos nie podjechać. Pokład statku zostaną wyrównane.

Skrzydło pomaga również szybko wprowadzić Gliss. To przyczynia się do oszczędności paliwa. Należy również wziąć pod uwagę kąt natarcia. Dla szybkich łodzi i dużą pojemność silnika wodolotem może zwiększyć tę liczbę.

, можно улучшить некоторые характеристики своего плавательного средства. Zastanów się, jak zrobić wodolotem na Motorówka ze swoimi rękami, można poprawić niektóre z cech swoich zakładach kąpielowych. Procedura ta może prawie każdy, nawet początkujący mistrz.