880 Shares 7833 views

wędkarstwo miętus: trzeba wiedzieć

Miętus jest ryba rzeka z rzędu dorsza, a więc zachowane podstawowe nawyki dorsza, choć uważa się za jedyny przedstawiciel rodziny, wolą niesolonego wody. W wyglądzie, ta ryba jest nieco przypominający dużego suma: spłaszczone głowy, bokobrody, płetwy na całym ciele.


Ling wzrok zazwyczaj rozpoczyna się, gdy temperatura wody jest niższa od 12-13 stopni.

Lato ukrywanie ryb w płytkich dołach rachih pod korzeni lub płyt betonowych, gdzie może zostać złowionych gołymi rękami: z tego drapieżnika w upale, prawie bez jedzenia, staje się w stanie uśpienia i jest aktywowany po mrozem.

W połowów jesienią w miętusa jest prowadzona głównie w nocy. Nagolodavshiysya w okresie letnim, że grasuje ciało wodą, utrzymując przede wszystkim głębokie wody, ale stopniowo podnosząc blisko brzegu w poszukiwaniu pożywienia.

Dzięki ochłodzeń jesień wzrok ling znacznej poprawie. Im zimniejsza woda dostaje, tym bardziej intensywny jest zasilany, a zatem lepiej złapać tę rybę.

Jesienne polowanie trwa aż do początku zamarznięcia. W tym okresie, w cichej i bezksiężycowe noce łowczych miętus – bardzo ekscytujące, a co najważniejsze, skuteczne ćwiczenia, zwłaszcza jeśli używasz skąpe Donk.

W tym przypadku, ten sprzęt zębatych podczas połowów w miętusa jest bardzo nieskomplikowana sprawa. Miętus może połknąć duży haczyk, nie zwracając uwagi na żadne grube sznury lub smyczy.

Różne dysze i szczotki są małe rybki, ale prawdziwe pnącza treat są uważane za tym ryb. Chociaż niektórzy wędkarze podczas połowów miętusa z Donka wykorzystać i dżdżownice i żaby, i zamrożonych sardynek, a nawet surowej wątroby. Avid rybacy twierdzą, że miętus do rzek Donk trwa i zgniłe mięso, co robi w jeziorach.

Pomimo faktu, że ryba ta prawie nie tolerują światła słonecznego lub pełni księżyca, jej dziwnie przyciągać blask od ognia lub promień latarni niż wędkarze często używać. W związku z tym największą liczbę poklovok miętusa jest zbiegu ciemnej wody i światła od ognia.

Osioł rozmieszczone są w godzinach wieczornych, a oni muszą dostać co pół godziny aż do dwóch lub trzech rano. Następnie można odpocząć trochę, ale z czwartej rano rozpoczyna się wcześnie znowu wzrok miętus, więc trzeba zacząć omijając donok aż do wschodu słońca.

Najbardziej udane strony do łowienia na płyciznach są donk że zaczynają w górę rzeki, tuż po głębokich obszarach. węgorz noc wychodzi z boksu na półce na poszukiwaniu małych ryb, a do karmienia to niemal zawsze idzie w górę.

Z równym powodzeniem w łapaniu ling prowadzone Donk i głębokie baseny. Śledzić ruch tego drapieżnika na miejscu karmienia bez zmian, więc jeśli możemy je znaleźć, to na pewno będzie to dobry chwyt.

Poklov miętus typu: chwytając za dyszę, nie jest oczywiste w dłoni, a stoi na długi czas zasysa. Dlatego vyvazhivat ryb, nawet dużych okazów, dość łatwo.

wędkarstwo miętus trwa do kwitnienia wiosennych liści dębu lub ptak wiśni. Najlepszymi miesiącami są uważane w środku pasa w marcu i kwietniu, kiedy listwy drapieżników do hibernacji w lecie.