249 Shares 3464 views

Dolna szczęka … Jak rozpoznać i leczyć przemieszczone ją?

Gdy otworzysz usta, dolna szczęka zajmuje pozycję, w której jego wewnętrzny dysk i głowa porusza się do tyłu stoku stawowej. Mechanizm ten reguluje wysokość guzek stawowych, więzadeł i mięśni wokół tych stawów. Ale są przypadki, w których dolne biomechanika szczękowe zakłócone przez dyslokacji, czyli slajdy głowę na przedniej stronie rampy.


Zwichnięć i są jednostronne i dwustronne. Powstają wówczas, gdy usta otwiera szeroko ziewać, śmiać się, chwycić duży kawałek jedzenia, a czasem w wyniku silnego kaszlu, wymiotów lub uderzenie w szczękę. Czasami dyslokacje generowane w trakcie leczenia stomatologicznego przez stomatologa, a także podczas użytkowania gag podczas intubacji żołądkowej.

Kiedy dolna szczęka jest obustronne zwichnięcie, człowiek jest w takim stanie złożonym, którego nie można nawet wyjaśnić istotę problemu, ponieważ trudno jest zamknąć usta. Tylko gesty on pokazuje, że odczuwa ból przy uchu, a tam jest silny prąd śliny z ust. Jego broda jednocześnie porusza się do przodu, więc konfiguracja łamanego dolnej części twarzy. Jeśli trochę ciśnienie na brodzie, można poczuć sprężyny i dolna szczęka nie nadaje się do tego. Zdjęcia rentgenowskie lub osteotomii żuchwy wynika, że wspólne wnęki jest pusta, a głowica jest przesunięta do przodu do rampy.

Nieco inny obraz wygląda jednostronne zwichnięcia. Podbródek porusza się nie tylko do przodu, ale również w kierunku do których wspólne nie jest uszkodzony. Zęby nie są zamknięte tylko przez zwichnięcia, a przeciętny człowiek straci linię symetrii. Zwichnięcie stawu do tylnej rampie pojawia się na wpływie na brodzie. W tym przypadku, można zauważyć, krwawienie z ucha.

W leczeniu zwichnięcia zastosowanej techniki Hipokratesa. Lekarz może pomieścić pacjenta tak, że region dyslokacji był wyrównany z jego stawu łokciowego. Potem ustawia kciukami na rdzennych wielkimi zębami, a pozostałe palce trzyma całą żuchwę i tworzy ruch, którego przeciwieństwem jest utworzona w wyniku dyslokacji. Czyli obniża szczęki lekko w dół, a następnie zajmuje jej plecy i lekko podnosi, ustawienie w miejscu wnęki kostną panewkę. Jednak jego kciuk lekko dociśnij na policzkach, rozciągając żucia mięśni.

Gdy taka operacja nie powinna wprowadzać gwałtownych ruchów, tak aby nie powodować bólu. Pod koniec procedury niezbędnej do lekko unieść jego żuchwę i umieścić bandaż przez pięć dni, dając zalecenia nie otworzy szeroko usta na dziesięć dni. Oraz w celu zapewnienia, że warunki pracy lekarza były korzystne, pacjent jest zalecane, aby wprowadzić trzy do pięciu miligramów Novocaine dwóch procent gospodarstw w głowicy skrzydeł mięśni szczęki w ustach.

Często dolna szczęka zmniejszyć delikatny nacisk na przednią część lekko w dół, a następnie z powrotem, które pomaga promować Przeniesiony stawu w miejscu. Oprócz metod Hipokratesa, istnieje kilka nowoczesnych, ugruntowane metody leczenia zwichnięcia.