496 Shares 8615 views

Opener – Invention 150 lat doświadczenia

Zaskakujący jest fakt, że takie niezbędnym narzędziem w wojnie jako otwieracza do puszek otwarte puszki, powstała prawie 50 lat po wydaniu konserw.


Powodem otwieracza

W 1795 roku, przed kampanii napoleońskiej w Europie do jej podboju przez rząd francuski przed zadaniem było znalezienie racjonalnego sposobu, aby zaoszczędzić na długich produktów czasowych. Za przyzwoitą ofertą obiecał nagrodę w wysokości 12.000 franków. Wielokrotnie poszedł kucharz Fransua Apperu, co dowodzi, że produkt końcowy, na przykład, takie jak mięso z grilla, który znajduje się w zamkniętym pojemniku, a więc w przegotowanej wodzie, może być zamknięty przez co najmniej jeden rok. Jako pojemniki były oferowane puszek szkła. A w 1809 roku zaczęła produkować pierwsze produkty w postaci ochrony.

Ze względu na kruchość słoikach rok później zastąpiony przez pojemnik cyny. Patent na stosowanie cyny był Anglik Peter Durand. Chociaż puszki żelazo niezawodny, a w związku z tym grubość blachy wynosi 5 mm, ważyły więcej niż zawartego w nim produktu. Ponadto konieczne było zrobić wielki wysiłek, aby otworzyć puszki. Autopsja były potrzebne młotka i dłuta.

Nóż według wynalazku do otwierania puszki

48 lat przed zawartością puszki podróżował improwizowanych sposobów, aż przyszedł do Ezra Warner idea stworzenia produktu, z którego łatwo byłoby, aby otworzyć pokrywę Tin Tin. Opatentowany cyny otwieracz ma dwa ostrza, trzeba było przebić banku, a drugi do opierania się nożem w swojej obręczy. Wynalazek, jak konserwy, stał się popularny dopiero w czasie wojny domowej, kiedy żołnierze zostały wydane w formie żywności w puszkach i dołączone do niego nóż Warner.

W przyszłości nie było powszechne zainteresowanie w tworzeniu produktów bardziej prosty i łatwy w użyciu. J .. Osterhud 1866 otrzymała patent na puszce na pokrywie, który ma klucz. Z każdym kolej pokrywy włosowej, bardziej otwarcie dostępu do treści.

Otwieracz do puszek z kołem został wynaleziony w 1878 roku przez William Lyman. Nóż podobny do rysunku kompas, posiadające nóż na jednej stronie koła. Zasada otwarcia banków są podobne do działania kompasu. Jeden zaostrzony noga utknęła w środku okrągłą pokrywą, a jego obwód porusza drugą nogę z kołem, które również otwarty słoik.

W 1921 otwieracz Lyman była trochę lepsza. Z zewnątrz, to mieści się koło tnące, należy ustawić bieg przewodnika. Konserwy bezel się między kołami, które nie pozwalają na nóż do poślizgu.

nowoczesne otwieracze

W 1942 roku laboratorium Chicago, które badane świadczenie życia, najprostszym został wynaleziony w użycia otwieracza do puszek P-38. Aby otworzyć puszkę, trzeba było nacisnąć przycisk i podnieść 38 razy przy opracowywaniu dużą presję na wieczku. Wybity klucz w kilka sekund i składał się z dwóch części składanych. Jest on dołączony do racji nóż armii. Po użyciu otwieracz do puszek powinny być myte w wrzącej wody, aby pozbyć się resztek zawartości banków.

Został on później wynalazł noże elektryczne, odsłaniając konserwy w sekundach. A bank w tym przypadku odbywa się między nożem i zębnika i nie spadnie.

technika otwarcie

Do tej pory najbardziej dostępne otwieracz do puszek posiada uchwyt wykonany z metalu lub drewna i płyty żelaza z dwoma rogami o różnych rozmiarach. Można go używać nie tylko do otwierania konserw, ale również butelki piwa, pasztetów, konserw mięsnych i marynat babci. Proces nie jest skomplikowana, a jednak są tacy, którzy zastanawiają się, jak korzystać z otwieracz do puszek. Pierwszym etapem jest ustalenie długi róg na krawędzi brzegu, oraz ręcznie skutek zastosowania siły na uchwycie, cyny wykrawania. Sygnał dźwiękowy musi zanurzyć się w banku, to trzeba pchnąć nożem w kręgu, potrząsając go w górę iw dół, ale nie wyciągnąć.

W celu otwarcia butelki piwa, to krawędź pokrywy pomiędzy rogami, a górna jest długi, a zatrzymać się nóż z lekkim naciskiem na otwieracza nasadki butelki.

Opieki noże cyny

Otwieracz do puszek mogą powodować zatrucia pokarmowe. Jeśli nie myć na ostrzu gromadzić liczne resztki jedzenia ze wszystkich rodzajów produktów. Można sobie wyobrazić, jak toksyczny brudnych narzędzi. Skrawki pobrane z otwieracze badania wykazały obecność różnych czynników chorobotwórczych infekcji. Aby uniknąć zanieczyszczeń, konieczne jest, za każdym razem po otwarciu słoiki z wrzącej wody do mycia ostrze. Czysty puszek po prostu. Można prać ręcznie lub umieścić go w zmywarce. Duszno dobrze zeskrobuje brud zęby szczoteczką.