834 Shares 8375 views

Gry edukacyjne dla dzieci w wieku 10 miesięcy od domu

Przez dziesięć miesięcy dziecko jest znacznie wzrasta, ma nowe możliwości i pragnienia. Jak grać z dzieckiem w tym wieku, że rozwijać się harmonijnie? Gry edukacyjne dla dzieci 10 miesięcy powinien mieć główne zadanie rozwój umiejętności chodzenia, badanie otaczającej przestrzeni, rozwój umiejętności motorycznych i mowy. Kid skutecznie imituje ruch dorosłych może powtórzyć kroki, które są pokazane na niego. W tym i mają wbudowane wszystkie gry z nim.


Jakie zabawki wybrać?

Gry edukacyjne dla dzieci 10 miesięcy byłoby nie do pomyślenia bez samych zabawek. W pierwszej kolejności dzieci w tym wieku są zainteresowani zabawek na kółkach, i chodzi jak jasny plastikowych zwierząt na liny i na maszynach. Nawet jego własny wózek maluch jest teraz używany jako zabawka. Podczas spaceru próbuje zwinąć ją jednocześnie karetkę i jej wsparcie. Jest to ciekawe ćwiczenia , aby uczyć dziecko do koordynowania ruchów, czuć się jak dorosły. Jeśli lubi grać z własnym wózku inwalidzkim, należy się wózek zabawki.

Dziecko od dziesięciu miesięcy musi być piłka. Wybierz średniej średnicy zabawka, jasne i przyciągające wzrok. Zakup jest konieczne i kostki, najlepiej jest wybrać niepomalowane modele drewnianych lub plastikowych. Przede wszystkim myśleć o bezpieczeństwo dziecka – w tym wieku, wszystkie smakują produkty.

Doskonałe gry edukacyjne dla dzieci w wieku 10 miesięcy służyć plastikowych butelek, naczyń kuchennych – każde dziecko podlega zamieni się zabawką!

Porady do gier

Zajęcia z dzieckiem 9-11 miesięcy – jest to gra. Tylko w grze, dzieci zdobyć nową wiedzę, umiejętności i rozwijać w zależności od ich wieku. Podejście do organizacji gry powinny poważnie. Co jest ważne, aby pamiętać?

 • Gry edukacyjne dla dzieci 10 miesięcy można zrobić w dowolnym miejscu: w salonie, sypialni, łazienki, kuchni, plac zabaw. Im bardziej zróżnicowane miejsce do gry, tym lepiej.
 • Jeśli dziecko nadal nie próbuje chodzić, nie należy go zmuszać. Być może jego układ mięśniowo-szkieletowy nie jest gotowy do tej trudnej akcji.
 • Podczas gry w kuchni, bardzo uważać, uważać, że dziecko nie zbliżać się do pieca, urządzeń elektrycznych lub gorących potraw.
 • Nie igraj z ostrymi lub bardzo małych obiektów.
 • Dywersyfikacji dziecku pomoże grę do różnych członków rodziny. Wszakże nawet sama gra wykonane przez różnych ludzi, wpływa na rozwój drugiego.
 • Zakupu drogich i kolorowe zabawki, nie zapomnij o najważniejsze – nie podlega nie może zastąpić ciepło komunikowania się z mamą i tatą. Już komunikować się ze swoimi dziećmi!
 • Aktywne gry odbywają się rano, wieczorem jest lepiej rozwijać ciche i spokojne zajęcie, tak aby nie perevozbudilsya dziecko.

Gry z piłką w 9-11 miesięcy

Gry edukacyjne dla dzieci 10-11 miesięcy nie powinno być opóźnione. Przynajmniej dla dziecka jest ekscytującym i zabawy klasa, wciąż męczy się bardzo szybko.

Najczęściej do 10 miesięcy dzieci są już zaznajomieni z kulą zabawki. Nadszedł czas, aby skomplikować zawód z nim. Jak piłki może pomóc w rozwoju, ponieważ odgrywają one do jednego roku?

 • Jest możliwe, aby rzucić piłkę po drugiej stronie pokoju, tłumacząc dziecku po nim.
 • Można ukryć piłkę i pomóc mu szukać dziecka.
 • Można usiąść naprzeciwko siebie i toczyć piłkę.

Takie gry pomóc w rozwoju fizycznego, stymulują koordynację, pomóc dziecku zrozumieć, jak przenoszenie obiektów w przestrzeni. W sklepach można znaleźć kulki z przesuniętym środkiem ciężkości, ta zabawka nie jest odsunięty zbyt daleko i pomaga uzyskać większą satysfakcję ze swojej gry.

Gra z bloków w ciągu 10 miesięcy

Jeszcze przed rokiem dziecko może nauczyć się rozróżniać kolorów podstawowych i pomoże mu w tym edukacyjnych gier dla dzieci 10 miesięcy. Nieruchomość musi być kostki. Budować wieże i wymawiając kolorowych kostek, stymulować dziecko do ich zapamiętania. Zwłaszcza dzieci uwielbiają oglądać roku, jako rodzic buduje wieżę, a następnie zniszczyć go bawić.

Kostki mogą być nie tylko sklep zakupionych. Kartonów można zrobić je samemu. Gry edukacyjne dla dzieci w wieku 10 miesięcy, aby zrobić z rękami nie jest trudne. Zaledwie okleyte kostki karton papieru w różnych kolorach, w jednym miejscu dzwonu. Wkrótce dziecko będzie rozróżnić drugiej kostki koloru, który jest zabawa pierścienie z wytrząsaniem.

Proste gry w kości uczyć dziecko rozróżniać kolorów podstawowych. Przygotować specjalną skrzynkę do składania kostki w nim. Niech stawia dziecko i trzęsie się z jej zabawek. Można zachęcić go pytaniami: „Gdzie jest niebieski sześcian?”, „Gdzie żółte kości?”. Oczywiście, dziecko ma 10 miesięcy nie będzie mógł nazwać kolor, ale już wkrótce będzie mógł pokazać żądaną pozycję z palca.

Zabawki edukacyjne

W sklepach mają teraz ogromny wachlarz specjalnych zabawek edukacyjnych dla dzieci w każdym wieku. W ciągu 10 miesięcy, to czas do gier z różnych sortownika, piramidy, kart ze zwierzętami, owoców i warzyw. Głównym warunkiem – zabawka nie powinno być zbyt trudne! Dla dzieci do 4 lat jest wystarczająco pierścienie piramida, 3 otwory sorter. Karta powinna być duże i kolorowe. Nie dokręcać grę na czas. W dniu pokazu wystarczy dla pary kart. Ważne jest nie tylko, aby pokazać zwierzęcia, ale również do niego zadzwonić, aby naśladować jego dźwięki.

Gry edukacyjne dla dzieci 9-10 miesięcy musi zawierać oglądania i czytania książek według wieku. Wybierz książki z dużymi ilustracjami i gęstych stron, które są trudne do złamania. Ciekawa książka dla łazienki: są one wykonane ze specjalnego materiału i pomóc, aby kąpiel bardziej nasycony.

Gry z improwizowanych środków

Nie każdy rodzic może kupić ich dziecko dużo drogich zabawek. Cóż, nie jest to konieczne! Inspirować i rozwijać dziecko do roku jest całkiem możliwe, aby używać zwykłych improwizowanych środków, które znajduje się w każdym domu. Szczególnie entuzjastycznie dzieci gry z biżuterii matki. Dzieciak może dokładnie przeanalizować każdą pozycję z pola, kliknij je, a następnie spróbuj umieścić na lub osobie dorosłej. Szczególnie dobrze w tym względzie, naszyjniki i bransoletki. Miej oko na postępach w grze, dziecko zgrane kulek lub połknąć mały szczegół.

Bardzo interesująca gra o nazwie „czyszczenia”. Posypać na pół cewki przędzy, kule i inne przedmioty i pokazać dziecku, jak zebrać je w misce. Byłby szczęśliwy powtórzyć działania dorosłych. Będzie to przyzwyczaić go do porządku i rozwijać dane fizyczne.

Kiedy gotujesz obiad, dziecko może wziąć się do badania naczyń. Więc warto słuchać, jak łyżka grzechotki po bokach patelni!

Games „uznavalki”

Oni pomogą Ci nauczyć się podstawowych umiejętności gry edukacyjne dla dzieci 10 miesięcy. Komorowski (znany pediatra) obsługuje wszystkie z powyższych gier. Ale nie mniej przydatne są tzw Games „uznavalki”. Jakie są te lekcje?

 • Czytając historię lub wierszyk, wskazuje palcem zwany bohater, a wkrótce dziecko będzie go pamiętać.
 • Podczas reżimu momentach (kąpiel, ubieranie, karmienie) spróbuj mówić swoje działania, często nazywany ciało dziecka. Wkrótce udało mu się pokazać, gdzie jego nos, uszy, ramiona i tak dalej.
 • Obejmują utwory dzieci i muzyki klasycznej. Towarzyszą gesty dźwiękowe, mimika, dziecko będzie powtarzać po tobie.

Mastering otaczającej przestrzeni

Kochający rodzice prawdopodobnie rozgrywanych z dzieckiem w grze znaleźć emitowanego dźwięku. Gry z 10-miesięcznym dzieckiem , że nadszedł czas, aby skomplikować. Można odtwarzać muzykę na małym urządzeniu i ukryć go. Szukaj dźwięk jest bardzo popularny wśród dzieci.

Gry edukacyjne dla dzieci 10 miesięcy na ulicy są niezbędne dla rozwoju okolicy. Ważne jest, aby zachęcać do działalności badawczej, nie zabraniać dziecku zbierać różne kije, kamienie, liście i szyszki. Jeśli znajdziesz coś nowego, pokazać dziecku, wydając okrzyk zaskoczenia. Rozważyć wnioski z domu w cichym otoczeniu, powiedzieć dziecku o ich koloru i kształtu. Podstawy ciekawości, ważne jest, aby ustalić teraz, w przyszłym rozwoju jest bardzo ważne!

Gry dla rozwoju nóg

Wiele dzieci mają dobre dziesięć-miesięczny pobyt na nogach. Posłuszeństwo jest lepsze nogi, można wydać grę „Steeplechase”. W korytarzu, umieścić w pewnej odległości od siebie i oferują szczegóły projektant dzieckiem iść, unosząc nogi nad zabawkami. Dzieci lubią też powiedzieć wiele ćwiczeń fizycznych dla mamy i taty, zwłaszcza jeśli towarzyszy mu wesołej muzyki lub piosenki! Można położyć na podłodze toru książek i oferować je na spacer.

Gry na rozwój umiejętności motorycznych

Nic nie pomoże w rozwoju umiejętności motorycznych jak gry edukacyjne dla dzieci 10 miesięcy w domu. Zabawki będzie doskonałym pomocnikiem w tej sprawie. Co można wymyślić w domu?

 • W małej misce, można rzucać korek z butelki.
 • Interesujące jest to, aby umieścić małe przedmioty w słoiku.
 • Dzieci uwielbiają bawić się skarbonki i monet, wbijając je do gniazda. Monety mogą być zastąpione przez przyciski.
 • Transfuzja wody ze szkła w szybie pomaga budować wytrwałości. Można również korzystać z różnych zbóż oversleeping. Nawet proste tasowanie ryżu, fasoli, kaszy gryczanej lub stymuluje palce. Z małych zbóż, takich jak małpa może grać podczas kąpieli.
 • Gry edukacyjne dla dzieci 10 miesięcy dla chłopców zakładają maszyn. Z dostępnych narzędzi można zrobić tunel, w którym dziecko będzie prowadzić samochód.
 • Lubię kiddies dziesięć miesięcy rozerwać na kawałki papieru i serwetek. Jest to bardzo przydatne dla rozwoju umiejętności motorycznych, że nie jest konieczne, aby zatrzymać dziecko, obawiając się nadmiernego czyszczenia. Jeśli papier rozdarty dmuchać również będzie wzmacniać światło i dzieci narządów przedsionkowych.

Gry na rozwój inteligencji dziecka

Rozwijać inteligencję dziecka jest całkiem możliwe, począwszy od 9-10 miesiąca życia. Niektóre proste gry i ćwiczenia, aby pomóc rodzicom radzić sobie z zadaniem.

 • Połóż dziecko przed skarpety, rękawiczki, mitenki, buty. Daj rękę do drugiego tematu i pomóc znaleźć parę. Po raz pierwszy gra powinna składać się z dwóch par obiektów stopniowo skomplikować.
 • Weź grzechotkę, śpiewać piosenki i odpychają cykl narzędzia. Czy Twoje dziecko powtórzyć kroki dla Ciebie. Poczucie rytmu doskonale stymuluje rozwój mowy. W godzinach wieczornych, słuchać muzyki uspokoić, przed obiadem – jasny i wesoły.
 • Lay karty baby zwierząt wywrócone do góry nogami. Zachęć dziecko, aby zmienić swoją pozycję po prawej stronie.

Dziesięć miesięcy dziecko z zainteresowaniem chłonie wszystko, co dzieje się wokół niego. To jest niesamowite wiek! Spędzać czas z korzyści, komunikować się i grać z dzieckiem, pomagając mu nauczyć o świecie.