316 Shares 2372 views

Użyteczne i piękne naparstnica: rośnie z nasion

Jeśli podoba Ci się eleganckie naparstnica, rośnie z nasion jest najlepszym sposobem, aby uzyskać użyteczne piękno w ogrodzie. Doskonałe rośliny uprawne można uzyskać tylko na terenach otwartych z dobrym światłem słonecznym. Wybrane gleba powinna być żyzna, dobrze osuszone i kruchy.


Specjaliści powinni przygotować grunt, starannie oczyszczenie go ze wszystkich chwastów i pozostałości z przeszłości „mieszkańców”. Wczesną wiosną ziemi wykopane poluzować specjalnych urządzeń i zaszczepia naparstnicy. Jeśli siew odbywa się w okresie pre-zimowym, scena jest ustawiona na miesiąc przed sadzeniem. Jest możliwe zastosowanie nawóz organiczny lub mieszaninę nich dodanie dodatków mineralnych. Nasiona często dają rzadki pędy, na przykład, że zachowuje się jak naparstnica wełnista. Dlatego powinny one być wysiewane powierzchni i upewnij się, że wczesną wiosną. Pierwsze pędy mogą pojawić się w dniu 6-go, ale zwykle nie później niż 15 dnia po posadzeniu.

Wschodzące chwasty z klombów i trawników starannie usunięte, ale trzeba być bardzo ostrożnym z wrażliwych młodych sadzonek roślin i ich korzeni. Rolnicy, którzy chcą posadzić dziesiątki hektarów naparstnicy rośliny, rosnące z nasion wolą innych sposobów. Jednak nieprofesjonalnych ogrodnicy często starają się wstępnie rosną sadzonki.

W medycynie stosowany jako liści i kwiatów roślin. Dlatego też uprawy roślin przemysłowych, takich jak Digitalis grandiflora lub nisty uzyskując 2-3 liści roślin użytecznych na sezon. Jeśli zbioru liści samodzielnie, są zbierane, gdy osiągną wielkość 10-20 cm (w zależności od wielkości), na przełomie lipca i sierpnia. Czyszczenie wyznaczyć suchej słoneczny dzień, lub w surowcach będzie zmniejszona ilość składników odżywczych.

Czy chcesz mieć w swoim ogrodzie było zdrowe naparstnica? Uprawa nasion, samosiewu lub po prostu podzielenie krzew byłby odpowiedni. Szybki, pachnący rozkwit przypada na czerwiec-sierpień. Wyblakłe kwiaty są przekształcane w atrakcyjnych pudełkach z nasion, które muszą dojrzewać i suchych na gałęzi.

Zielonych krzewów wygląda atrakcyjnie i dekoracyjne, a po utracie pąki. Potrzebujesz naparstnica medycznej? Uprawa z nasion – najprostszy sposób, aby uzyskać tego zioła zebrane gwarantowane w warunkach przyjaznych dla środowiska.

Ozdobić mixborders kwiat umieszczony jest w strefie centralnej, podobnie jak rośliny wygląda dobrze ze wszystkich stron. Paleta zawiera odcienie naparstnicy biały, kremowy, czerwony, fioletowy i różowy.

Odciąć zakład jest w stanie stać w wazonie nawet do 10 dni, czasami rzuca nowe strzałkę. Obok tej dziwacznej kwiat doskonale zaaklimatyzować różne krzewy, takie jak róża, wiciokrzew, kalina, lub udawaną pomarańczy. Gospodarze spojrzeć również dobre, tajemnicze Orlik, odmiany ogrodu geranium lub tradycyjne dla naszych piwonie szerokości.

Projektanci często korzystają z naparstnicy jako zabezpieczenie aż do głównych roślin rosnących.

Utrzymywanie małych ostrożności z zebranych liści można gotować wywar. Jednak bez skrajnej konieczności , i konsultacji z lekarzem, że lepiej tego nie robić. Przypisywanie preparaty naparstnicy jako dobry środek na nadciśnienie, ale konieczne jest, aby otrzymać układ odbiorczy na kardiologa prowadzącego.