746 Shares 9391 views

Sekrety ogrodniczych: sadzenie buraków

burak sadzenie prowadzone od początku maja do czerwca. Ale najpierw trzeba starannie przygotować nasiona. Jeśli to nie nastąpi, kiełkowanie będzie niska. Tak, przez dwa lub trzy dni przed siewem nasion są moczone w ciepłej wodzie, najlepiej jest umieścić je w woreczkach uprzednio. W dniu są one wyjęte i suszone. Nasiona powinny być rozproszone w rękach i nie sklejają się ze sobą.


Jest jeszcze inny sposób, w celu przygotowania nasiona buraków cukrowych, jest moczenie ich w specjalnie przygotowanym roztworem. Przepis jest prosty: 1 litrem wody, 1 łyżeczka superfosfat 1 łyżka. l. Popiół drewno, 1 łyżeczka soda do pieczenia. Do 4 dni przed przesadzania do roztworu umieszcza nasiona, zawinięte w tkaniny. Po kąpieli, przemyć je dokładnie pod bieżącą wodą i pokrycie wilgotną ściereczką, która odbyła się w tej formie przez co najmniej trzy dni.

Ważne jest, aby wiedzieć, że sadzenie buraków nie wymaga specjalnej żyzności gleb. Doskonała zbiorów można uzyskać w prawie każdej glebie. Należy jednak mieć na uwadze, że buraki wolą luźne gleby o wysokiej koncentracji minerałów. Nie jest to najlepszy wybór będzie piaszczysta, bielicowe, gleby gliniaste, zwłaszcza tych o dużej zawartości wody. Jeśli ziemia jest mokra, a poziom wód gruntowych znajduje się blisko powierzchni, można dokonać grzbiety lub wysokie grzbiety. Doskonałe rezultaty sadzenia buraków w gliniastej glebie piaszczysto-gliniastej, czarnej ziemi i oczywiście w torfowiskach po wapnowanie. Rośnie dobrze tę kulturę w tych miejscach, gdzie wcześniej uprawianych cebula, pomidory, marchew, ogórki, ziemniaki i rośliny strączkowe. Buraki nie są sadzone w łóżkach, w którym zostało posadzonych do zbioru kapusty będzie niska.

Gleby pod łóżka przygotowany od jesieni. Jej płytkie wykopali dobrze i poluzować. Sadzenie buraków wytworzonego w glebie o pH większym niż 7, jeśli jest ona mniejsza, a następnie dodaje się go kreda, wapno gaszone lub mąkę dolomit. Substancje te przyczyniają się do kopania za 1 metr kwadratowy szkła. Sprężyna przed siewem, nawożenie mineralne gleby. W tym celu do mieszaniny następujących składników: minerały (jedna tabletka), siarczan magnezu (1 łyżeczka) Popiół z drewna (1) kubka. Jest możliwe zastosowanie innego skład: azotan amonu (20 g), superfosfat (30 g), chlorek sodowy (15 g). Należy zrezygnować z korzystania z gnojowicy jako nawozu. Chodzi o to, że buraki może wchłonąć azotany. W związku z tym nie zrobić to w dużych ilościach.

Ogólnie rzecz biorąc, czas sadzenia buraków nie jest krótki, można sadzić od połowy maja do czerwca, ale jeśli chcesz uzyskać wczesne żniwa, to lepiej, aby lądowanie na koniec kwietnia. Do takich wczesnych upraw przed zamarznięciem, ich bezpiecznej przystani filmu. Jeśli planujesz długie przechowywanie roślin okopowych buraków cukrowych w piwnicach lub przechowywania, to posadzone nie wcześniej niż 15 maja.

Przed siewem glebę rozprzestrzenia się z prowizji i ponownie zrobić prostą głębokość bruzd do 2-3 cm. Odległość między rzędami musi wynosić co najmniej 25 centymetrów, wysoką sadzenia kiełkowanie nasion buraka jest dozwolony, i w odstępach 10 cm. Jeśli nie masz pełne zaufanie do jakości nasion, wtedy lepiej jest sadzić gruby, a tuż po wschodach rozcieńczać.